Безплатен гинекологичен преглед и цитонамазка

  • 7 228
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 136
Безплатни гинекологични прегледи и цитонамазки ще прави д-р Антонина Радева този месец,Без предварителни записвания по телефон,Желаещите могат да посетят кабинета й на ул,,Кирил Шиваров,,1 в дните 4 и 11 от 8,30 до 13,00ч, и на 5,10 и 12 март от 14,00ч, до 18,30ч,Ограничения във възрастта няма,

# 1
  • София
  • Мнения: 6 004
Мерси за информацията.   bouquet Ама то сигурно ще е лудница.
Чак сега видях, че е за Варна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 136
Извинявам се че не уточних за града,Става дума за гр,Варна ,Може би наистина ще е наплив но си заслужава да се опита,Успех

# 3
  • Мнения: 28
Някой ходил ли е на тези прегледи? Какво Ви е мнението за лекарката? Въпреки отрицателните мнения, които прочетох за д-р Антонина Радева и колебанието си дали да я посетя, реших днес да отида. Стоях на студа до 9.00ч - ни лекар, ни медицинска сестра....Така и не дочаках "срещата си" с нея. За мен това е безотговорност, подигравка с хората и тяхното здраве. Не знам кой стои зад инициативата за тези безплатни прегледи и дали е предплатено от държавата, но отношението на лекаря към пациентите говори красноречиво....Явно някой пак се е облагодетелствал...
Въпреки предубеждението към подобен род инициативи, чудех се какво правя и аз там...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 37
Звучи ми странно тая работа newsm78

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
За съжаление повечето подобни инициативи не са много добре организирани и често пъти се харчат пари без да има особен ефект. Аз лично не се възползвам, тъй като имам възможност да си платя и не искам да отнемам правото на някоя жена, която няма финансова възможност да отиде на такъв преглед. Призовавам и другите жени да не го правят, за да могат наистина нуждаещите се да се възползват.

# 6
  • Мнения: 28
Stanislava_, наистина не бях се замисляла за това. Аз толкова време отлагах този преглед, имах и направление от личния лекар, на което изтече срока на валидност. дълго време отлагах частен преглед, но тази проява на немарливост към собственото ми здраве ме накара да отида на тези прегледи. Толкова много се говори за това заболяване, а аз от собствената си глупост го подценявам. Наистина по-добре е да се преотстъпи ред на хора, имащи нужда от това. Благодаря ти, че ме накара да се замисля в тази насока. Наистина, не би се възползвала в бъдеще!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 136
За тези прегледи ми каза приятелка ,която е пациентка на тази лекарка а и имаше статия във вестник и затова реших да ги напиша тук защото не всеки може да си плаща прегледите и се изненадвам на тази безотговорност,

# 8
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
И в нашия град тръбят за подобни прегледи за злокачествени новообразувания на млечната жлеза. Организира ги една партия. Струва 27 лв. Според възрастта решават дали мамография на направят или с ехограф да извършат преглед на гърдите.

В първичната извънболнична медицинска помощ е заложен най-големият ръст на средствата, които ще заплаща Здравната каса през тази година.  Увеличени са както капитационното заплащане на общопрактикуващите лекари с 5% така и цените на профилактичния преглед и диспансерния преглед – с около 10%. Срещу тях от личните лекари ще се иска реално да започнат да формират рискови групи за диабет, сърдечно-съдови и онкологични заболявания. Това ще се осъществява посредством нов алгоритъм на профилактичните прегледи и набор от задължителни изследвания на пациентите над 18-годишна възраст за сърдечносъдови заболявания.
Профилактичният преглед включва изготвяне на анамнеза и подробен обективен статус. Провежда се изчисляване на индекс на телесна маса, оценка на психичен статус, изследване острота на зрение, измерване на артериално налягане. Прави се електрокардиограма, изследване на урина с тест-ленти за протеин, глюкоза, кетонни тела, уробилиноген/билирубин и pH. Задължително е и определянето на кръвна захар с глюкомер. 
Изисква се и извършване и на медико-диагностични изследвания- Определяне на кръвна захар при наличие на рискови фактори и Изследване на холестерол и триглицериди.
Веднъж годишно трябва да се извърши мануално изследване (чрез палпация) на млечни жлези и да се назначава цитонамазка от женски полови органи за ранно установяване на гинекологично заболяване.
Семейните лекари вече имат право да назначават високоспециализирани изследвания като мамография, изследвания на щитовидната жлеза и простатата.
Бъдете здрави!
Миналата година при проф. преглед в работата ми откриха едни неща, заради които изкарах няколко мъчителни месеца. Сега трябва да ходя пак на преглед... но още не съм се решила.
 

# 9
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Бих искала да внеса едно пояснение -  цитонамазката през тази година на е задължителна част от профилактичния преглед на жени над 18г., както беше през 2008г.  Направление за нея се дава по преценка на личния лекар. Другия вариант е жената да бъде насочена с направление за консулт с АГ и той да даде направление за цитонамазка.

# 10
  • Мнения: 11
При мен беше втория вариант: Личният ми лекар ме изпрати с направление за консултация с АГ специалист и той от своя страна ми назначи цитонамазка и микробиология.

Въпросът ми е колко време е валидността за направа на тези иследвания?

Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите, защото си нямам идея.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз пък да си кажа,че безплатен профилактичен преглед и цитонамазка се правят доста отдавна в Окръжна болница в Онкологията.Доктори са д-р Филев и д-р Узунов.Аз лично препоръчвам Филев.За юни,юли и август записванията стават ден за ден.Но и без час не връщат.Обаче си е лудница Crazy

# 12
  • Мнения: 14 133
Да, уви е така. Цитонамазката не е включена да тази година към задължителните профилактични прегледи на личните лекари.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 28
Направлението е валидно 30 календарни дни. Аз преди коледните празници си взех направление за гинеколог за преглед и цитонамазка, като си мислех че са 30 работни дни и така ми изтече срока...

# 14
  • вкъщи
  • Мнения: 704
за кой град е

Общи условия

Активация на акаунт