Ниското кръвно

  • 32 044
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 115
Може би темата е пускана вече, но предполагам има много хора с този проблем, които биха искали да споделят нещо.
Казват, че това не е болест като високото кръвно например, но за мен е проблем.
Аз напоследък съм много зле - 80/58!
Вие ми се свят, не мога да взема завоите вкъщи, блъскам се във вратите, падам по улиците.
Пия по едно кафе сутрин и следобяд, но особена полза няма.
Какво още мога да направя?

# 1
  • Мнения: 923
Пий повече течности
На мен много ми помага айран със сол

# 2
  • София
  • Мнения: 12 543
Чаша червено вино вечер.

# 3
  • Мнения: 1 032
Айран със сол има добър ефект наистина, но ако положението е толкова зле отиди на лекар. Има лекарства, които регулират ниското кръвно налягане.

# 4
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
И аз съм така 90/60 в най-добрия случай плюс доста ускорен пулс - между 100 и 120 и много рядко по-малко. Повече течности, газирани неща, особено кока-кола, шоколад. И също така задължително закуска, от неядене също пада доста кръвното. И по-малко лежане, легнеш ли, когато ти е много ниско, пада още повече.

# 5
  • Мнения: 1 685
Да!Айран със сол.Аз преди да забременея, се оплаквах от ниско кръвно.Приемах повечко течности, и кафенце не пропусках.

# 6
  • Мнения: 3 157

Вие ми се свят, не мога да взема завоите вкъщи, блъскам се във вратите, падам по улиците.
Какво още мога да направя?

Защо се чудиш наистина,иди на лекар-има си лекарства за това.При теб не е просто леко замайване за да хапнеш шоколад и да се оправиш,явно е доста сериозно.Не си играй със здравето.

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/nisko_kryvno
http://www.lekar.bg/news-53/info-736/%D0%98%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5!/
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p777.html

# 7
  • Мнения: 743
И аз съм така,винаги съм била с ниско кръвно.В момента ми е 70/90 и е добре.Понякога е 50/70.Не съм вземала никакви мерки Embarassed,свикнала съм.

# 8
  • Мнения: 1 677
Аз винаги съм била с ниско кравно 90/70 и се чувствам добре, личният ми лекар ми обясни, че това, че съм с ниско кръвно не е болест - просто това е моето кръвно. Но става лошо когато ми падне дори и малко - вие ми се свят, ако клекна и после не мога да се изправя и ми причернява, залитам.
Аз се старая да пия повече течности, кафе си пия по две чаши на ден нормално, защото просто си обичам кафето, ям и много сладко - пак защото си го обичам. Но аз по принцип си обичам сладичко и също пресолявам доста яденето си - общо взето съм в двете крайности и на соленото, и на сладкото. Та изброените неща ми помагат да си поддържам кръвното. Айрян със сол не съм пила, но баща ми пие - казва, че е доволен.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 115
Мерси за статията http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p777.html
Аха, преди седмица бях във цикъл!
И пия едно диуретично чайче за отслабване. Май ще трябва да го спирам.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз съм с ниско кръвно.Когато работех беше ужас,имах чувството,че спазва час това кръвно.Към 11 часА преди обяд,всеки ден ми падаше толкова кръвното,че не можех да пазя равновесие,докато се облегна някъде и започвах да сънувам(буквално),залитах,изобщо бях много зле.Взех си хапчета за ниско кръвно, всеки ден по едно и бях добре.
От както съм родила второто си дете,няколко пъти се е случвало да ми пада кръвното,но съм вкъщи и си лягам.От няколко месеца съм на диета(Дюканската)и от тогава не ми се е случвало,не знам дали е от това,но се чувствам жива.

# 11
  • Мнения: 1 484
И  аз  съм  с  ниско  кръвно,,Откакто  докторката  ми  каза  всяка  вечер  по  една  чашка  ,червено  вино  да пия  и  сега  се  чувствам  много  добре.

# 12
  • Мнения: 4 322
и на мен ми помага айрян със сол , шоколад и кока-кола.
Дилянка ,а кое е диуретичното чайче!  newsm78

# 13
  • Мнения: 2 110
Ниското кръвно налягане е по-безобидно от високото, твърдят много специалисти. Много хора са на мнение, че то е временно и се лекува с годините. Всъщност това не е съвсем вярно.
Настина хипертонията може да доведе до инфаркти, но пък и хипотонията не е за подценяване. Такива състояния трябва да се лекуват навреме и да не се оставят да се превръщат в хронични. Ако веднъж или два пъти кръвното ви е паднало под нормалните граници за възрастта и килограмите ви, това все още не означава, че имате хипотония. Ако проблемът обаче се повтаря често, непременно трябва да се търси лекарска помощ. Първите симптоми на ниското кръвно са световъртежът, причерняването пред очите, треперене на коленете и ръцете и гадене. Ако не се вземат мерки, възможно е да се стигне до припадък. Обикновено кръвното пада повече в горещо време и при обезводняване. Напоследък все повече млади хора страдат от това, възрастните обикновено нямат такива проблеми.
Спазването на строги диети от повечето девойки и яденето на крак на нездравословни храни често водят до ниско кръвно. Анемията също е една от причините за ниското кръвно. Лекарите препоръчват, когато започнат да ви обливат студени вълни или се появят черни кръгове пред очите, да легнете.
Пийте много течности
Повечето хора с хронично ниско кръвно сами усещат кога ще им прилошее. В такива моменти винаги трябва да имат подръка бутилка вода. При ниско кръвно трябва да се поемат голямо количество течности. Много добре действат газираните напитки. Лекарите препоръчват и разтворена в топла вода сол или захар. Ободряващите напитки като колата също повишават кръвното налягане, както и шоколадите, вафлите и тортичките.
Кръвното се вдига освен когато видите любимия човек и когато ядете коприва или пийвате червено вино.
Кафето, колкото и странно да звучи, не се препоръчва при падане на кръвното налягане. Кофеинът предизвиква още по-голямо снижение на границите в първия половин час. Едва след това то помага за повишаването на кръвното налягане.
След като се поосвестите, най-добре хапнете, това обикновено също помага. Непременно отидете на лекар и разберете на какво се дължи ниското кръвно налягане, то обикновено никога не идва само.
Как да се борим с ниското кръвно налягане?
Величината на артериалното налягане зависи от много фактори. Статистиката сочи, че повече хора страдат от високо кръвно налягане, но има и такива, при които периодично се наблюдава понижаване на налягането. За такова състояние (хипотония) се говори, когато систоличното налягане не превишава 100, а дистоличното - 60 мм от живачния стълб.
Хипотонията
се характеризира с намаляване на тонуса на венозните съдове и на скоростта на циркулация на кръвта, появата на чувство за отпадналост и сънливост.
Съществуват няколко вида хипотония. Професионалната е тази, от която страдат най-вече спортистите и изпълнителите на класически балет.
Намаляването на налягането се отразява върху приспособителните реакции на организма към по-големи натоварвания.
Възрастовата хипотония възниква при деца и тийнейджъри. Временното понижаване на налягането може да се появи в резултат на шум, електромагнитно излъчване или резки промени във времето.
Фармацията предлага средства за борба с това състояние, но те трябва да бъдат задължително предписани от личния лекар или специалист.
Лекарите препоръчват като профилактика на хората, страдащи от хипотония, редовно да използват тонизиращите свойства на контрастния душ и разходките на чист въздух.
Не трябва да се прекалява с кафето като средство за повишаване на кръвното налягане. По-полезни са
зеленият чай и този от женшен,
а ежедневните сутрешни упражнения по гимнастика ще възстановят тонуса на съдовете, ще ускорят кръвотока и ще нормализират артериалното налягане.

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На мен личния лекар ми беше предписал билково капки - Вивотон мисля, че се казваха  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт