ДГ затваря за ремонт през уч.година

  • 2 771
  • 51
  •   1
Отговори
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Снощи ни сюрпризираха със съобщение, че градината ни ще бъде затворена през месец април, заради ремонт  Confused. Решението е на районното кметство, от голямата община вдигат рамене и казват, че дори не били уведомени...
Дали ще намерят места на децата в други градини, все още не е ясно. А и трудно ще стане, защото всички градини са пълни.
Най - вероятно ще търсят къде да преместят поне предучилищната, но другите групи... Thinking

Дали има някакви точки в Закона за просветата, според които не може да се спира учебния процес в средата на годината?
Ще съм благодарна, ако ме насочите към конкретни текстове или някакви други вратички в закона, според които пък от районната администрация могат да се измъкнат и все пак да затворят градината.

Иначе жалбите до Инспектората и медиите са ясни.
Законовите положения ми се губят и търся помощ за тях.

# 1
  • Мнения: 858
Нашата ясла затвори за ремонт точно на 18 декември.На 10 януари казаха,че ще преместят децата в съседната ясла,но когато отидох да попитам казаха че всече били разпределили някой деца и за останалите нямало начин и място.След много разправии казаха че ще отворят една резервна сборна група.На срещата с родителите кмета на общината заяви категорично ,че ремонта ще е максимум 10 работни дни.Но ремонта приключи точно днес 5 март.Междувременно ме съкратиха от работа и успях да се справя с детето и гледането иначе...незнам.Трябва много добре да се знае закона,за съжаление не мога да съм полезна в това

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Уф, знам че е трудно. Но силно се надявам да не е невъзможно да го отложим този ремонт.
Проблемът е, че фирмата - изпълнител бърза да си свърши работата, въпреки че сроковете за това за чак през септември. Ясно ми е че за пари става дума, но нас някой пита ли ни какво ще правим през този месе.
А и се съмнявам, че само месец ще продължи...  Tired

# 3
  • Мнения: 9 467
Не може ли да възразите предвид времето и от там качеството на ремонта Thinking
Иначе подобно инфо в МОН..но пък като не "губят" кой знае какво в образователен аспект, не знам до колко може да се заложи на тази база...
Успех и пиши как се развиват нещата Hug

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не може ли да възразите предвид времето и от там качеството на ремонта Thinking
...

Едва ли. Ако през април не вали като из ведро няма проблеми да правят външна изолация да речем или да сменят дограмата на прозорците.

Не знам, наистина не знам на какво да се опрем, че да го забавим малко този ремонт. На всички родители ни е ясно, че ще бъде от полза за децата и че въпросните пари е по - добре да се усвоят, отколкото да се върнат на министерство на икономиката. И че общината няма такива такива средства и т.н. и т.н.
Но през април, когато почти никой не може да вземе толкова дълга отпуска, е трудно да го приемеш спокойно и да се съгласиш безропотно с мотива на районното кметство, че "ремонтите винаги закъсняват и трябва да се застраховаме с времето".

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
При нас също едната детска градина ще е затворят,поради ремонт.И най-вероятно децата ще ги прехвърлят в друго заведение.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Детската градина на дъщеря ми по същия начин затвори за ремонт през октомври 2008 г.,като ни бяха съобщили че ремонтът ще продължи 1 месец.Тогава писахме в пловдивският сайт и успяхме де си издействаме ремонтът да бъде през почивните дни.Дори имаше майки ходили при кмета на района,не знам дали това е помогнало но факт е, че успяхме поне мъничко и градината  отвори точно след 5 дни за прием на децата.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... че успяхме поне мъничко и градината  отвори точно след 5 дни за прием на децата.

При нас няма как да приключат за пет дни. Или поне така ни убеждават.
Иначе пет дни е съвсем поносим период. Но цял месец... какво да ги правим децата.

gin4e32, в кой район е вашата градина?

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 11:58 от bim_bam

# 8
  • Мнения: 3 216
Да не става вьпрос за Детелина ? Thinking

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, за нея става дума.

# 10
  • Мнения: 3 216
Най-вероятно ще ви прехвьрлят в Изгрев,там има места по градините.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няма за всички деца обаче. Със сигурност ще прехвърлят подготвителната 4 група, за да могат да завършат. Иначе за всички над 120 деца няма места в Изгрев.
Съвсем отделен въпрос е, че мн.родители казаха, че там децата няма да си водят  Confused
Не знам, утре имаме родителска среща по този повод. Районният кмет също е обещал да дойде, да видим.

# 12
  • Мнения: 3 216
За сьжаление това са изцепки само на нашия кмет,само тоя човек не се справя с проблемите по ДГ и ясли. Много сьм разочарова от управленито.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Утре ще се видим там .....

Пък да видим г-н Тотев, какво ще маже ....

Въпросният наистина само изцепки прави ....

Но аз съм решила и двете ми деца да връча да ги гледа ...

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Но аз съм решила и двете ми деца да връча да ги гледа ...

Но ако може не в кметството, а в хотела  Mr. Green

Единственият вариант е да види, че го заплашва действително единен отпор. Той не е от най - смелите, просто са го натиснали човека да приключва предсрочно програмата, за да си получи "Енемона" паричките преди изборите  Tired

Общи условия

Активация на акаунт