Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Brossard, QC, Canada

Може би звучи малко странен въпроса... Но като прочетох теми от форума, стигнах до извода че ако са неболезнени контракциите, не са толкова опасни. Така ли е действително? Аз нямам нито втвърдяване на корема, нито болки, нищо... Нлага ми се да пътувам повече, но никога не съм чувствала дискомфорт. Днес като бях на преглед, докторката ми каза че имам контракции и даже ме пита не ме ли боли. Изписа ми и Магнерич. Та в тази връзка се притесних и се зачудих дали са опасни тези контракции дали означав опасност от аборт?
Цитирай

София

Не, не означава опасност от аборт. По време и на двете си бременности, непрекъснато имах такива контракции след 4тия месец. Поне по 10 пъти на ден. Особено, ако се натоваря повече физически. Изписаха ми Папаверин, но от него ми се гадеше и не го пих. Така си откарах до края - с контракции.
Цитирай

София

Излишните притеснения могат да се окажат по-опасни от контракциите.  Wink Ако лекарят ти е казал да не се притесняваш и особено ако се овладеят медикаментозно, значи всичко е наред.
Цитирай

Ами неболезнените контракции всъщност са т.нар подготвителни контракции и не, те не са опасни.
Но ако нещо те тревожи се обърни към гинеколога ти за да ти предпише нещо- но-шпа, магнезий.
Цитирай

там където не искам

Излишните притеснения могат да се окажат по-опасни от контракциите.  Wink Ако лекарят ти е казал да не се притесняваш и особено ако се овладеят медикаментозно, значи всичко е наред.

Съгласна съм напълно с това мнение.
Цитирай

Бургас

Чела съм ,че до 10 контракции на ден си е напълно нормално!Аз дори не им обръщам внимание-щом не ме боли  Peace
Цитирай

София

Доколко са опасни не по принцип, а в твоя случай, може да каже само лекарят ти. Peace
Цитирай

Варна

Опасни са, ако са прекалено много!
Цитирай

Доколко са опасни не по принцип, а в твоя случай, може да каже само лекарят ти. Peace
Да.
Цитирай

До колко са опасни може с точност да ти каже лекар. По-опасно е да се притесняваш излишно.
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Ами неболезнените контракции всъщност са т.нар подготвителни контракции и не, те не са опасни.
Но ако нещо те тревожи се обърни към гинеколога ти за да ти предпише нещо- но-шпа, магнезий.
Peace
Цитирай

Плевен

До колко са опасни може с точност да ти каже лекар. По-опасно е да се притесняваш излишно.
Peaceповече почивка и лягане на лява страна така ме съветваше моята гинеколожка
Цитирай

Ами контракции са си все пак.По-добре за всичко да се консултираш с лекар.
Цитирай

... Но като прочетох теми от форума, стигнах до извода че

Не си приписвай разни неща само от прочетено във форума.  Naughty Peace
Цитирай

Имах такива контракции почти през цялата втора бременност. Лекарят извършва преглед на шийката на матката, за да установи дали ще може да се износи плода и назначава лечение, ако е необходимо. Аз пих Магнерот и Но-шпа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора