хранене на бебето

  • 1 859
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Имате ли режим на хранене?

# 1
  • Мнения: 9 814
От момента, в който ми дадоха бебето за първото кърмене в родилното, та до сега детето ми винаги е имало режим на хранене.

# 2
  • Мнения: 92
имам предвид до кога трябва да има някакъв режим?моето е на 7 месеца и се храни на 4 часа

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 14:20 от nadq_

# 3
  • Мнения: 2 110
Имаме режим ,свикна с него и си го спазва.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 020
Моето дете докато я кърмех нямаше режим - когато иска да яде тогава. Когато я захраних почнах да й правя режим, но и до ден днешен се случва да се размести режима.

# 5
  • Мнения: 9 814
имаш предвид до кога трябва даима някакъв режим?моето е на 7 месеца и се храни на 4 часа

Ако репликата е отправена към мен отговарям.
Хубаво е и като поотрасне бебето/детето да има режим на хранене, спане и будуване.
Не казвам хранене и спане под точно определен час, но спазване на времето с +/- 1/2 час разлика.
Така поне за мен бебето/детето е по-спокойно, както и майка му.
Все пак режим детето ти ще спазва до ІV гр. в детската градина, т.е. до 6-годишно.
А иначе на възрастта на твоето бебче и моето дете ядеше на 4 часа.

# 6
  • Мнения: 645
ние си имаме

# 7
  • Мнения: 2 960
Да PeaceИмахме режим от самото раждане.Синът ми някак естествено и без проблеми се нагоди към този режим.И до сега си има режим на хранене и сън.
Така хем бебето си знае кога какво следва,хем майката е достатъчно добре ориентирана  как да органирира ежедневието си !!!
Естествено режимът  hahahaне е казармен,а съобразен с нуждите на моето малко дете  -винаги има определен толеранс ,но не  голям Peace

# 8
  • Мнения: 958
Няма режим, още като бебе я хранех на поискване, не мога да си позволя, да чакам 4 часа, например, само защото искам да правя на бебето режим.
И сега няма, не за друго, просто не иска да яде. Но и аз нямам режим, така че не мисля, че е чак такъв проблем.
Колкото и скандално да звучи. В къщи ядем, когато сме гладни, и спим, когато ни се спи, а не защото трябва точно на момента.  Peace

# 9
  • Мнения: 46 488
Като малка - не. Децата са много различни, с различни нужди и единствено те могат да усетят кога и колко трябва да ядат/спят.
Преминавайки през различните етапи на растежа обче, ясно си личеше, че сама си прави относително твърд режим.

# 10
  • Мнения: 3 268
Моят режим се определя от нуждите на детето.Нямахме строги правила и часове,кога да се яде,кога да се спи ит.н.

# 11
  • Мнения: 1 740
Докато беше на кърма се хранеше на поискване, а след като захраних имаме режим и той си свикна с него.

# 12
  • Мнения: 4 335
Да имаме режим,който Денис сам си сьздаде.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Относно храненето детето само си създаде режим,кърмене на 2,30 -3часа.

# 14
  • Мнения: 610
От момента на раждането до ден днешен винаги имаме режим на харанене и спане.

Общи условия

Активация на акаунт