Moля,обяснете ми какво е усещането при контракция?

  • 38 358
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 447
Основно стягане и втвърдяване на корема.
Мдаа точно така. Peace

# 46
  • Мнения: 2 013
При мен започнаха със стягане и втвърдяване на корема,не болезнено придружени с болки в кръста и ниско доло (подобно на болката преди мензис).Познават се по това,че са на равни интервали.

# 47
  • Мнения: 2 658
Пак е раzлично zа раzличните жени(и бременности). Основните неща са ти написани вече. Обобщавам, съвкупност от всички, или някои от тях. Но със сигурност ще ги поzнаеш, когато се наложи и времето дойде Hug

# 48
  • Мнения: 6 713
Аз усещах нещо като менструални болки ниско долу

# 49
  • Мнения: 288
Аз изкарах цялата си бременност с контракции-втвърдяване на корема,стягане,но без болка.Бях много изплашена постоянно заради тях,което влошаваше непрекъснато положението,защото нищо не ги предизвиква така добре както стреса!Пиех и лекарства,които не ми действаха много...Въобще беше чудесия...Накрая преносих 3 дни,на бебчо не му се излизаше на пук на всичките мои тревоги.Природата си знае работата.Нормално е да те преболи понякога,матката се разтяга,като усетиш нещо,полегни си,почини,сподели с АГ,за да се успокоиш.Всичко ще бъде наред! Wink

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 08:19 от АлЕкС-мама

# 50
  • Мнения: 755
Като цяло усещането е втърдяване на корема/така се усеща/. Разликата във вида контракиции идва от факта, дали са болезнени или не.
Първите са действителните и ефективните родилни контракции/ те са придружени с болки ниско долу или болки в кръста,усещат се като менструални болки/, а вторите са т.нар. Бракстън контракции или подготвителни .
По принцип водят по т.нар. статистика /ако въобще това може да се сложи в такава/ , че подготвителните започват от 8-ми месец на бременността. Но винаги има изключения,например аз съм видно такова  Mr. Green и не само аз като чета по-надолу.  Laughing  С първата си и настояща бременност изкарвам /от момента на движението на плода т.е от момента когато го усетя/ с такива втърдявания.  Laughing
Не опасно, важното да се следи честота им и ако наложително се вземат съответните мерки.  Peace Laughing Peace

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 10:29 от Fortune

# 51
  • Мнения: 1 053
При мен като менструални болки обхващащи и крьста и втвьрдяванв на корема.Няма да ги збьркаш,бьди сигурна  Peace Hug.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По силна от менструалната болка,стягаща и след това те отпуска  /поне при мен / с втвърдяване на корема.

Общи условия

Активация на акаунт