имен ден Габриела

  • 4 511
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Вярно ли е ,че Габриела има имен ден на 26.03 ,една позната ми каза ама аз малко се съмнявам ,затова ако някой е чувал ще се радвам да сподели  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 555
Според мен има на 08.11., когато и Габриел.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
И аз мислех, че е на Архангеловден, т.е. 08.11. Обаче приятелката ти май е права. Виж това http://imenata.eu/%D0%B3%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B4%D0%B5%D0%BD/

# 3
  • Мнения: 2
Честно да ви кажа аз не виждам връзка с тези дати-26.03. е арх.Гавраил; а 08.11.-Архангеловден-гледам църковен календар. Аз имам познати с това име празнуват на Гергъовден-06 май.И аз мисля,че е така защото мисля че е  производно на Георги.
Препоръчвам да се съветвате в църквата!
Синът ми се казва Венцислав-мислехме,че е на Цветница,но в църквата отчето гледа в някаква книга и ми каз: на 27.12. е-Стефановден.защото на гръцки венец е стефан.Сега погледнах най-отзад на църк.календар-вече има написани имена и съответните именни дни,но Габриела-няма.
Редактирам си постта-от това което видях по-горе май ще излезе че е 26,03,.

# 4
  • Мнения: 534
благодаря за отговорите ,май най добре да попитам в църква ,но и аз гледах в един калентар пише че е на 26.03. -   тогава ще си го празнуваме

# 5
  • Мнения: 4 555
празнуват на Гергъовден-06 май.И аз мисля,че е така защото мисля че е  производно на Георги.
Габриел да е производно на Георги  #Crazy
Габриел е много по-старо име. Георги не е било особено популярно преди да нашуми с историята за св. Георги и ламята, която се случва векове след като арх. Гавраил прошепва на Дева Мария, че ще роди Божия син.
Да не говорим, че двете имена произхождат от различни езици и значат съвсем различни неща, изключено е да са производни едно на друго.

Но ако твоите познати с това име са кръстени на дядо си Георги, тогава може би е разбираемо защо празнуват тогава.

# 6
  • Мнения: 4 509

Габриел да е производно на Георги  #Crazy

Ако щеш вярвай, много хора така го възприемат. Една приятелка ми се обиди, че на Гергьовден не съм поздравила дъщеричката й. Ами аз откъде да знам, че си имат дядо Георги и е кръстена на него?!
Габриел идва от Гавраил, нали така? Т.е. няма връзка с Георги, освен тази, че някой е кръстен на някого.  Crazy

# 7
  • Мнения: 530
Именния ден на Габриела е винаги деня след Благовещение.Църковно си води Събор на Архангел Гавраил.

# 8
  • Мнения: 534
Цитат
Именния ден на Габриела е винаги деня след Благовещение.Църковно си води Събор на Архангел Гавраил.
благодаря ти   Hug

# 9
Именния ден на Габриела е винаги деня след Благовещение.Църковно си води Събор на Архангел Гавраил.
Което тази година е на 25.03.09  Grinning

# 10
  • Мнения: 950

Габриел да е производно на Георги  #Crazy

Ако щеш вярвай, много хора така го възприемат. Една приятелка ми се обиди, че на Гергьовден не съм поздравила дъщеричката й. Ами аз откъде да знам, че си имат дядо Георги и е кръстена на него?!
Габриел идва от Гавраил, нали така? Т.е. няма връзка с Георги, освен тази, че някой е кръстен на някого.  Crazy


Оле направо немога да повярвам на това  #Crazy   Ама как може да се празнува имен ден на дете само защото е кръстено на дядо си или баба си   Rolling Eyes  това е супер тъпо и  измислено . Не може само защото детето има буквата на даденият роднина или отчасти някои името и вече да се каже че има имен ден .  Naughty   За моите 30 год. не съм празнувала и 1 имен ден  въпреки че съм кръстена на баба ми Анастасия .Затова моля ви не се излагайте с подобни измислици .

Относно самата тема ние също имаме Габриела и когато я кръстихме отчето каза ,че се чества на св.Гавраиил   ,но тъй като самото име  не е християнско   и все още не можем да свикнем да го честваме  както другите наши  празници ала  една лека почерпка не вреди  и се черпим за здраве Peace 

На всички именници или не  да са живи и здрави    Hug   bouquet

# 11
  • Мнения: 251
Благовец

# 12
  • Мнения: 69
на Благовещение - на скоро го 4ух по новините

# 13
  • Мнения: 1 471
моят син  се казва Габриел, имен ден има на 26.03, събор на св.арх.Гавриил. Има си го  като празник в църковния календар.  На 8.11 е събор на арх Михаил-другия архангел, така че няма логика да се празнува на 8.11., нито пък на благовещение.  Това че не е толкова голям празник на тази дата, не означава че няма имн ден. И на мен много хора ми се обадиха на 6.05 да 4еститят, щото запо4вал с буквата Г. Просто това име не е толкова разпространено като други, които уж са български - Николай, Иван, Георги и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 028
Арх Гавриил на английсски е Гейбриъл, от там Габриел и Габриела....празнуват си на 26,03, нищо общо няма с Георги.

Общи условия

Активация на акаунт