Стерилизация до кога?

  • 10 492
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 360
До колко месеца се стерилизират шишета и ....всичко останало на бебетата,и до кога е нужно да се гладят дрешките?

Последна редакция: сб, 06 авг 2005, 16:38 от tutti

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Nie sme na karma,no steriliziram 6i6etata za voda vednag na sedmica i to studeno-s tabletkite.
Prodalgavam da gladia vapreki gore6tinite navan,edva izdargam.Smiatam li4no az da go pravia pone do 6 mesec.

# 17
  • Мнения: 554
Стерилизирах шишета и биберони до 8 месец.После според мен стерилизацията се обезмисля,защото детето започва да пипа на всякъде и да слага всичко в устата си.Относно дрешките,аз все още гладя.

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
За стерилизацията - напълно съм съгласна, че детето не трябва да живее в стерилна среда, но за мен шишенцата от мляко попадат в дуга категория, защото млякото е най-добрата среда за развиването на бактерии, а особено сега лятото е още по-опасно. Продължавам да ги стерилизирам и смята да го правя поне до годинка. Всичко останало - съдове от каши, пюрета и лъжички не стерилизирам, само мия. Използвам стерилизатор за микровълнова - по 10 мин.
За обличането не мога да преценя за бебе на вашата възраст  Embarassed
Изцяло съвпада с моето мнение. Ще стерилизирам шишетата от млякото, докато пие мляко именно заради бактериите в него. Те нямат нищо общо с това, че детето вече лази и пипа навсякъде. Шишетата за вода обаче вече не ги стерилизирам. При положение, че вече има такива прости и перфектни уреди като стерилизатор за микровълнова, не разбирам защо трябва да си го спестим с цената на риск

# 19
  • Мнения: 5 299
Стерилизирам шишетата и играчките 1 път седмично.Използвам таблетките на "Чико" за студена стерилизация,

# 20
  • Мнения: 1 383
Ние сме на 45 дни, вече го обличам само с боди, дори спи така. Е, сега като е по-хладно - с боди и гащеризонче отгоре. Като се роди беше хладно и го обличах с боди и гащеризонче, но като стана горещо- беше някъде на 20 дни, започнах само по боди. Това за два-три ката дрешки ми звучи доста странно. Приятелки са ми казвали, че и новородени са обличали само с боди, ако е било горещо, и то по препоръка на добър педиатър. Много са си добре децата.
За стерилизацията не съм спец, само биберона стерилизирам, всеки сен по веднъж.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Az znam,4e bebeto se obli4a s edin kat pove4e drehi,otkokloto sam az,no tova vagi samo za hladno i studeno vreme.V tezi gore6tini ne biva.Moiata bebka e samo po bodi bez rakav ili s kaso rakav4e.Ot mesec ne sme obli4ali ni6to pove4e.

Общи условия

Активация на акаунт