Мъжът ми не ми помага много

  • 8 456
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Мъжът ми не ми помага много вкъщи.Имаме дъщеря на 4 месеца а той няма ангажимент за нищо.Ходи на работа 4 дни в седмицата 2 от които кара нощна смяна но все е изморен от работа.Работата му не е тежка хотел с 10 стаи на кръст и той е рецепционист.Но никак не помага вкъщи освен да спи все това прави през по-голямата част.И аз правя всичко готвя чистя пера дете гледам и той второто дете вкъщи.

# 1
  • Мнения: 494
От колко време сте заедно ?Я взе ми го вкарай в релсите, докато не си му изтървала края ,че после ще е късно.Голям баровец го раздава! Това дете да не е само твое!

# 2
  • Мнения: 506
На 15 юни 2008 година ни беше сватбата.А той дойде да живеем заедно февруари 2008-ма.Незнам как да го накарам да свърши нещо вкъщи.За нищо не го е грижа освен за себе си.Май така са го научили от малък да не го е грижа и да се интересува единствено от себе си-пералня не пуска не готви боклук рядко се сеща да изхвърля.Спи до късно и все се е ненаспал.Това е моят съпруг иначе е добър но ........мързелив

# 3
  • Мнения: 486
ice_ има само един начин и той е да го помолиш в прав текст и то не 'Мило, би ли ми помагал повече с детето/домакинството', а за съвсем конкретни неща. 'Би ли изхвърлил буклука?', 'Пусни пералнята'....Може би не е мързелив просто няма навика да прави тези неща, защото не му се налагало до сега.

# 4
Много кофти.Сега е моментът да го научиш да ти помага,защото после ще стане късно.Все пак сте семейство и всичко трябва да правите заедно.Първо опитай с добро,въоръжи се с търпение и чакай...А ако и това не помогне-хващай бика за рогата.Моят мъж ми помага,но все пак понякога има нужда от подбутване.Но в никакъв случай не оставяй нещата на собствения им ход-само ще стане по-лошо.

# 5
  • Мнения: 627
Преди всичко трябва твърдо да обясниш, че не е нужно да "ТИ помага", защото грижите за децата и семейството не са ТВОИ грижи, а общи.
Децата са общи, грижите за тях също, парите са общи, грижите за печеленето им също.  Докато искаш да ТИ се помага, домакинската работа ще се третира като ТВОЯ. Peace

# 6
  • Мнения: 15 619
Създай му навици сега, докато все още имаш шанс....В началото ако не стане, не би се случило по нататък.

# 7
  • Мнения: 12 648
Не чакай сам да се сети. И не се прави на супержена.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
И не казвай - "би ли".
Кажи му, че трябва да направи това или онова.
Те не се сещат сами, нали са мъже. Мама не ги товари с работа  Mr. Green

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И не казвай - "би ли".
Кажи му, че трябва да направи това или онова.
Те не се сещат сами, нали са мъже. Мама не ги товари с работа  Mr. Green
тъй , тъй ..... без намеци и подсещания 

а конкретни точни команди  Mr. Green




 Wink

# 10
  • Мнения: X
Като тръгне да излиза,му връчваш торбата с боклука.
Като дойде време да се сменя памперса,събуждаш го уж да гледа бебето и влизаш в банята.Оттам се провикваш,да сменя памперса.
И така за всичко останало.Мъжете не разбират от недомлъвки,казвай направо какво искаш.Ако не е съвсем дебил,за нула време ще свикне,че нещата се правят заедно.
И по-често го оставяй сам с бебето,а ти на кафе ,разходки...Нека да свиква,че е баща,а не квартирант !

# 11
  • Мнения: 4 965
Моето нение е като на Темида - семейството, домът, децата, задълженията и т.н. са общи. Т.е. трябва да сте тандем и да вършите нещата заедно, а не да си "помагате".
Но това май е трябвало доста по-рано да го обсъдите, щом не е възпитан по този начин...

# 12
  • Мнения: 940
Аз не държа моя мъж да ми помага, но той го прави когато му дойде музата. И тогава е по-добър и от мен--и в кухнята, и в чистенето и в подреждането. Понеже нямаме деца, така си е свикнал още откакто заживяхме заедно. По принцип зависи къде е живял мъжа ти преди това--сам или с мама.
Аз ще ти кажа--поговорете си и го питай "Защо така бе мой?"...Да ти каже защо не помага, какви са му задръжките.

# 13
  • Мнения: 884
Като тръгне да излиза,му връчваш торбата с боклука.
Като дойде време да се сменя памперса,събуждаш го уж да гледа бебето и влизаш в банята.Оттам се провикваш,да сменя памперса.
И така за всичко останало.Мъжете не разбират от недомлъвки,казвай направо какво искаш.Ако не е съвсем дебил,за нула време ще свикне,че нещата се правят заедно.
И по-често го оставяй сам с бебето,а ти на кафе ,разходки...Нека да свиква,че е баща,а не квартирант !
Извинявай, но ако някой иска от мен нещо, за което не се сещам сама , не бих искала да ми играе такива игрички, а просто да ми каже. Защото следващия път като го събудя, може да влезе в банята преди мен.Това просто като вметка, не искам да прозвучи като заяждане. Иначе и моят съпруг не се сеща сам за нищо.Навремето ме беше срам да го моля за каквата и да е помощ, после се научих, това като че ли беше най-трудното, пък той постепено свикна-не да ми помага де, да му казвам какво да прави.Просто му казваш и това е. Но моят съвет е да не искаш от него неща, които той така или иначе не може да прави. Аз не мога да кажа на моя "сготви!", защото той просто не умее, но за елементарни неща като миене на чинии, писане на домашни с детето, или гледане на бебка и т.н.-ако му кажеш в прав текст, вероятно няма да откаже-какви ли причини в противен случай може да изтъкне.
 

# 14
Мама не ги товари с работа  Mr. Green

Мхм  newsm10! Точно това е проблема! И моят не беше научен да помага вкъщи, но с постоянство се понаучи. Разбира се, борбата продължава и до момента ... Не мисля, че ще дойде момент, в който сам да се сеща какво да направи, но ... все е нещо!

И напълно подкрепям другите майчета - дава се конкретна задача, не просто "помогни ми с нещо ..."!
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт