Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2009, 12:18 ч.

КЪРМАТА не само като храна...

• 8 804
  • 73
  •   1
Отговори
Здравейте...чувала съм, че много майки капят кърма в носа и в очите вместо капки...освен това наскоро ми каза една позната да си правя маска на лицето с кърма, че ставала много хубава кожата...
и ми е интересно вие какво смятате по въпроса...има ли наистина ефект от кърмата като не хранително средство...

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 18:33 от lorini

# 1
  • София
Кърма в очите се слага при ечемик. Поне аз така знам. Определено не бих си направила маска.

# 2
  • софия
Аз лично не бих я ползвала за други цели.

# 3
Кърмата е храна, не лекарство.

# 4
Аз мисля че тази практика отдавна е отречена .
Ако имаш повече кърма е хубаво да си я съхраняваш в хладилника .

# 5
Чувала съм че някои мами правят сапун от кърмата която им е излишна.
Аз не вярвам дори и при ечемик да помага. Същата работа (че и по добра) би свършил и физиологичния разтвор.
Освен за хранене на бебка не бих я използвала за друго. Вярно, че е супер, но не е лекарство.  

# 6
  • София, Младост 2
Ох, боже... Rolling Eyes

Колко от писалите дотук си плескат на физиономиите маски с мляко и ползват краставички, лимон, белтъци, мият се с трици и препарати, съдържащи настъргана костилка от праскови - щото тези неща не са `само` храна Rolling Eyes

Аз мисля че тази практика отдавна е отречена.

Нищо подобно. Не ми се търси сега да пускам изследването за неонаталния конюнктивит и третирането му с кърма - има го някъде в старите ми постинги от преди няколко години.

Накратко - кърмата може да се ползва при хрема и леки раздразнения на очичките, както и при повърхностни рани от ожулване при децата. В нея има живи фагоцити, които изтребват бактериите - и то огромен брой патогенни бактерии от всякакви родове, включително силни патогени като Е.коли, стрептококите и стафилококите примерно. В прясно изцедената кърма има по-високо бактериално число, отколкото в тази, която е престояла няколко часа на стайна температура или няколко дни в хладилник именно благодарение на продължаващата активност на тези клетки.

А за маските - в кърмата се съдържа епидермален растежен фактор, така че подпомага епителизирането и обновяването на кожата, както и заздравяването на ранички и пъпки (същите антибактериални свойства ще помагат и за по-лесно излекуване на повърхностни инфекции).

# 7
  • Варна.....
Според педиатърката на Преслав, новите изследванията, показвали, че капенето на кърма с очето на детето, можело да задълбочи проблема. Нейният коментар обаче беше "Как пък изведнъж започна да не е полезна кърмата, след като хилядигодини това е начинът за лекуване на бебетата...?"
Ще се пробвам обаче за маска- ще ощетя детето с 20 грама.....

# 8
Аз почти не замразявам, но събирам тази, която изтича, докато кърмя от другата и понякога е много малко за да я съхранявам и вече си правя маски - по скоро мажа лицето, да кажа че имам доста проблемна кожа, но надявам се не просто ми се струва, но лицето ми започва да се оправя... а иначе когато родих беба и имаше проблемче с едното още, гурелчето и го отмивах с памуче натопено с кърма - педиатърката ми каза - къде по чиста течност от тази и за няколко денс се оправи. за капането в носа чувам за първи път, но ако някой има повече опит - да сподели. фен съм на естественото  Grinning

# 9
  • София
Когато кърмех баткото давах кърма на едно детенце, което имаше проблем с очите и лекарства не помагаха. Е, и до ден днешен ми благодарят хората, че съм им помогнала...явно има ефект. На моите деца не ми се е налагало да капя за момента.

# 10
Аз така излекувах възпаление на окото на малката. Капахме капки, разтривахме, пак капахме, пак разтривахме и нищо. Капнах и две капки директно от гърдата и приключихме.

# 11
Преди седмица на едното ми око започна да излиза нещо като ечемик... незнам дали е било точно такова, тъй като никога допреди не ми се беше случвало, но е факт, че зверски ме болеше, сърбеше и се беше надуло по клепача.

Не съм се занимавала изобщо с капки и тем подобни, време да ида на лекар нямах, а и не исках да мъкна малката с мен по поликлиниката.

Капах точно 2 дни кърма и на 3-ия ми нямаше нищо.

# 12
Аз личво пробвах кърмата за маска за лице. Действително за 2-3 пъти пъпките ми изчезнаха.

На малкия му капвах в очето, че имаше конюнктивит. Оправи се за 2 дни.

# 13
  • Варна.....
Аз личво пробвах кърмата за маска за лице. Действително за 2-3 пъти пъпките ми изчезнаха.

На малкия му капвах в очето, че имаше конюнктивит. Оправи се за 2 дни.
А какво слагаш в маската?? Или само се мажеш с кърма??

# 14
И аз съм лекувала успешно конюктивит на едната госпожица с кърма. И пак да спомена, за мен беше вълшебно средство за оправяне на разранени зърна, никакъв друг крем не ми помагаше толкова.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт