КЪРМАТА не само като храна...

  • 10 590
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 387
Здравейте...чувала съм, че много майки капят кърма в носа и в очите вместо капки...освен това наскоро ми каза една позната да си правя маска на лицето с кърма, че ставала много хубава кожата...
и ми е интересно вие какво смятате по въпроса...има ли наистина ефект от кърмата като не хранително средство...

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 18:33 от lorini

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Кърма в очите се слага при ечемик. Поне аз така знам. Определено не бих си направила маска.

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз лично не бих я ползвала за други цели.

# 3
  • Мнения: 636
Кърмата е храна, не лекарство.

# 4
  • Мнения: 3 092
Аз мисля че тази практика отдавна е отречена .
Ако имаш повече кърма е хубаво да си я съхраняваш в хладилника .

# 5
  • Мнения: 292
Чувала съм че някои мами правят сапун от кърмата която им е излишна.
Аз не вярвам дори и при ечемик да помага. Същата работа (че и по добра) би свършил и физиологичния разтвор.
Освен за хранене на бебка не бих я използвала за друго. Вярно, че е супер, но не е лекарство.  

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ох, боже... Rolling Eyes

Колко от писалите дотук си плескат на физиономиите маски с мляко и ползват краставички, лимон, белтъци, мият се с трици и препарати, съдържащи настъргана костилка от праскови - щото тези неща не са `само` храна Rolling Eyes

Аз мисля че тази практика отдавна е отречена.

Нищо подобно. Не ми се търси сега да пускам изследването за неонаталния конюнктивит и третирането му с кърма - има го някъде в старите ми постинги от преди няколко години.

Накратко - кърмата може да се ползва при хрема и леки раздразнения на очичките, както и при повърхностни рани от ожулване при децата. В нея има живи фагоцити, които изтребват бактериите - и то огромен брой патогенни бактерии от всякакви родове, включително силни патогени като Е.коли, стрептококите и стафилококите примерно. В прясно изцедената кърма има по-високо бактериално число, отколкото в тази, която е престояла няколко часа на стайна температура или няколко дни в хладилник именно благодарение на продължаващата активност на тези клетки.

А за маските - в кърмата се съдържа епидермален растежен фактор, така че подпомага епителизирането и обновяването на кожата, както и заздравяването на ранички и пъпки (същите антибактериални свойства ще помагат и за по-лесно излекуване на повърхностни инфекции).

# 7
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Според педиатърката на Преслав, новите изследванията, показвали, че капенето на кърма с очето на детето, можело да задълбочи проблема. Нейният коментар обаче беше "Как пък изведнъж започна да не е полезна кърмата, след като хилядигодини това е начинът за лекуване на бебетата...?"
Ще се пробвам обаче за маска- ще ощетя детето с 20 грама.....

# 8
  • Мнения: 73
Аз почти не замразявам, но събирам тази, която изтича, докато кърмя от другата и понякога е много малко за да я съхранявам и вече си правя маски - по скоро мажа лицето, да кажа че имам доста проблемна кожа, но надявам се не просто ми се струва, но лицето ми започва да се оправя... а иначе когато родих беба и имаше проблемче с едното още, гурелчето и го отмивах с памуче натопено с кърма - педиатърката ми каза - къде по чиста течност от тази и за няколко денс се оправи. за капането в носа чувам за първи път, но ако някой има повече опит - да сподели. фен съм на естественото  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Когато кърмех баткото давах кърма на едно детенце, което имаше проблем с очите и лекарства не помагаха. Е, и до ден днешен ми благодарят хората, че съм им помогнала...явно има ефект. На моите деца не ми се е налагало да капя за момента.

# 10
  • Мнения: 220
Аз така излекувах възпаление на окото на малката. Капахме капки, разтривахме, пак капахме, пак разтривахме и нищо. Капнах и две капки директно от гърдата и приключихме.

# 11
  • Мнения: 822
Преди седмица на едното ми око започна да излиза нещо като ечемик... незнам дали е било точно такова, тъй като никога допреди не ми се беше случвало, но е факт, че зверски ме болеше, сърбеше и се беше надуло по клепача.

Не съм се занимавала изобщо с капки и тем подобни, време да ида на лекар нямах, а и не исках да мъкна малката с мен по поликлиниката.

Капах точно 2 дни кърма и на 3-ия ми нямаше нищо.

# 12
  • Мнения: 30
Аз личво пробвах кърмата за маска за лице. Действително за 2-3 пъти пъпките ми изчезнаха.

На малкия му капвах в очето, че имаше конюнктивит. Оправи се за 2 дни.

# 13
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз личво пробвах кърмата за маска за лице. Действително за 2-3 пъти пъпките ми изчезнаха.

На малкия му капвах в очето, че имаше конюнктивит. Оправи се за 2 дни.
А какво слагаш в маската?? Или само се мажеш с кърма??

# 14
  • Мнения: 3 638
И аз съм лекувала успешно конюктивит на едната госпожица с кърма. И пак да спомена, за мен беше вълшебно средство за оправяне на разранени зърна, никакъв друг крем не ми помагаше толкова.

Общи условия

Активация на акаунт