Разведен с дете

  • 11 746
  • 156
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 271
И нашата бивша не е много  умна! !

Ама разбира се бееееееееее, след развода всички жени стават простакеси Whistling
По принцип, който няма комплекси, не се засяга.
Аз също съм бивша на няколко гаджета, обаче някак не се притеснявам, новите  им изгори, дали ще кажат, че съм проста, или не - хем не ме вълнува, хем аз си знам колко струвам.
На моя мъж бившата съпруга си е проста... И не за това, че е бивша, а наистина е такава. Може би за това е  бивша - все тая.

# 61
  • Мнения: 2 757
Не бих имала сериозна връзка с такъв мъж. Не че не го одобрявам по принцип, просто мен лично не ме устройва. На който не му пречи да гледа чуждо дете защо не.  Peace

# 62
  • Мнения: 1 558
И аз си мисля, че връзката е тръгнала зле. Ако си беше казал честно, че има дете момичето щеше да си прецени може или не може да приеме това. Аз лично не съм имала връзка с мъж, който е с дете, но сме си говорили със съпругът ми как бих постъпила, ако примерно той имаше ...........незнам......или трябваше да имам сили да приема детето като мое или да прекратя връзката навреме. Средно положение за мен няма.

# 63
  • Мнения: 131
И нашата бивша не е много  умна! !

Ама разбира се бееееееееее, след развода всички жени стават простакеси Whistling
По принцип, който няма комплекси, не се засяга.
Аз също съм бивша на няколко гаджета, обаче някак не се притеснявам, новите  им изгори, дали ще кажат, че съм проста, или не - хем не ме вълнува, хем аз си знам колко струвам.
На моя мъж бившата съпруга си е проста... И не за това, че е бивша, а наистина е такава. Може би за това е  бивша - все тая.

А той как така я е направил своя съпруга, след като е толкова проста? Може би пък той също е прост и затова не му е пречело... На всеки може да се случи да се забърка за малко с някого, който му е доста под нивото. Но това се разбира бързо и всеки си хваща пътя... Но да се стигне до семейство и деца при огромно разминаване почти не е възможно. На пръв поглед може и да изглежда, че разминаването е голямо, но истината обикновено е, че този, който е изглеждал и се е смятал за по-умен/интелигентен/културен и т.н., всъщност не е такъв. А по-скоро по ниво е близо до този до себе си...

Така че е добре да се замислите, че обиждайки бившите жени на съпрузите си, всъщност казвате доста и за мъжете си, както и за себе си  Wink

И ми прави впечатление, че основните етикети идват от доста млади девойки. Може би защото все още не са пораснали достатъчно, че да осмислят казаното по-горе. И защото не са открили все още, че мъжете до тях имат сходна ценностна система с онези "вещици". И защото към момента са все още "настоящи" и вярват в идеята, че наистина са с разлика по-добри от бившите...

За протокола, и аз съм на 23. Но не бих се забърквала с мъж, за чиято жена да имам подобно мнение. И не съм толкоз наивна да вярвам, че той милият се е настрадал цял живот, за да ме срещне мен и да придам смисъл на живота му... И да си плюе на миналото заради мен...

# 64
  • Мнения: 2 723
По принцип, който няма комплекси, не се засяга.

Не бе Лара, не става дума за засягане.
Ама и без да си нечия бивша ако се зачетеш във всички подобни теми за втори бракове, доведени деца и бивши съпруги няма как да не ти направи впечатление масовото окачествяване на бившата като тъпа, некадърна майка, алчна кучка и то не от бившия и мъж, а от новата високоинтеигентна и едиснтвена способна да бъде майка особа, която мисли за всичко друго, но не и за пари  Whistling

А по темата исках д акажа, че независимо дали е разведен и дали има дете твоят човек девойко е просто шушумига и лъжец.
До никъде няма да я докарате, и твоето дете един ден ще бъде трън в очите на следващата му изгора, на която сигурно ще забрави да спомене за него:35:

Ох, ама аз и друго се сетих, вие докато бяхте заедно една година тоя дръвник не му ли се наложи да си види детето нито веднъж, или той не само е пропуснал да ти спомене, че има дете, ами и те е лъгал, докато се вижда с него Thinking

# 65
  • Мнения: 2 757
Чак сега се зачетох и в др мнения и почвам да оценявам какво ми е спестил моят мъж. И той е разведен, ама поне деца няма. И с предната няма абс никакви взаимоотношения. В началото тя го потърси няколко пъти, но той я отряза и от товава е в забвение.
Аз наистина не знам какъв съвет да ти дам, защото както вече казах в такава ситуация съзнателно не бих изпаднала. Не харесвам дори самата мисъл, че ще гледам чуждо дете, при положение, че си имам мои де. Но ако то ме мрази и не живее с нас.... това е хубаво. Като не иска да комуникира с мен прекрасно, спестява ми време и занимавки. Нито ще го търся, нито ще се вълнувам какво мисли за мен то и майка му. Може и да не разбирам проблема ама от моята гледна точка така ги мисля нещата. Не мисли за това дете и майка му, живей си живота все едно не съществуват. Аз така бих направила може би

# 66
аз съм първата му съпруга, но той има дете от друга жена, не са били женени, нито са били заедно, станало е по невнимание. При нас беше любов от пръв поглед. Заживяхме заедно почти веднага след като се запознахме, оженихме се на третия месец. След почти 10 годишен брак сме влюбени както в началото. Детенцето живее с нас, ние си имаме още две. Обичам ги наравно всичките, първото беше бебенце, аз съм си отгледала, мое си е. Майката живее в чужбина, но съпругът и нежелае тя да има контакт с детето, ревнувал бил, имали собствени деца, тя се крие и се обажда понякога, и аз съм майка , разбирам че на жената и е тежко, никога не съм пречила. Никога не съм ревнувала от нея, мъжа ми ме обожава, първата ми дъщеря също. Майка и я възприемам като роднина и нищо повече. За дъщеря ми аз съм нейната мама, другата жена нарича по име. Децата сами си избират на кой колко ще се доверят, според кой как се отнася с тях, те си го имат това чувство вродено. Аз се чудя на жени, които не могат да приемат уж така наречените чужди деца, тогава не взимайте и татковците, иначе измъчвате себе си, но и детето, а децата не са виновни за грешките на родителите си. Когато децата мразят някой, не са виновни бившите, ами вие сами сте си виновни, деца не мразят без причина. Простете им, глезете ги, дръщте се мило с тях, покажете им обич, ако не можете, тогава си търсете необвързан.

# 67
  • Мнения: 2 757
Ама разбира се бееееееееее, след развода всички жени стават простакеси Whistling

Е не винаги. Мъжът ми никога не е говорил нищо за бившата си, ни добро ни лошо. Само че си е намерила друг и той я изхвърлил и не иска да я вижда. Аз обаче нямам лошо мнение за нея. Даже искам да се запознаем и опознаем. Веднъж се разминахме с нея и ми се стори симпатяга. Тя даже искаше да ни заговори, но мъжът ми я подмина като пътен знак. Много е студен и безкомпромисен като е засегнат. Направо ме е страх да си разваля отношенията с него щото с тия деца не знам кво ще правим ако се разделим.

# 68
  • Мнения: 90
Ако си влюбена в този човек, ако имаш достатъчно любов за тази връзка-няма да ти пука за миналото му...никога няма да чувстваш детето като свое, но може да му дадеш цялата си любов, за да те почувства поне то като приятел!

Ако ти пречат всички тези неща и детето му е трън в очите ти, защо си с този човек?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 271
И нашата бивша не е много  умна! !

Ама разбира се бееееееееее, след развода всички жени стават простакеси Whistling
По принцип, който няма комплекси, не се засяга.
Аз също съм бивша на няколко гаджета, обаче някак не се притеснявам, новите  им изгори, дали ще кажат, че съм проста, или не - хем не ме вълнува, хем аз си знам колко струвам.
На моя мъж бившата съпруга си е проста... И не за това, че е бивша, а наистина е такава. Може би за това е  бивша - все тая.

А той как така я е направил своя съпруга, след като е толкова проста? Може би пък той също е прост и затова не му е пречело... На всеки може да се случи да се забърка за малко с някого, който му е доста под нивото. Но това се разбира бързо и всеки си хваща пътя... Но да се стигне до семейство и деца при огромно разминаване почти не е възможно. На пръв поглед може и да изглежда, че разминаването е голямо, но истината обикновено е, че този, който е изглеждал и се е смятал за по-умен/интелигентен/културен и т.н., всъщност не е такъв. А по-скоро по ниво е близо до този до себе си...
Не бих ти обясявала, но ме нарече наивна и за това ще те светна  Wink
Може би, въпреки 23-те си години, които никак не са малко, не знаеш толкова много за живота, колкото си мислиш и си тръгнала да даваш акъл на 30-годишни жени, които живеят с разведени мъже и имат деца от тях...
Например, при моя мъж се  е получило така - имал си е гадже(той на 23, тя на 17 г), направил и е дете без да иска. Родителите на момичето веднага организирали една бърза сватба и въпреки, че е било грешка, мъжът ми сметнал, че не може да се измъква безотговорно и заживял с новата си съпруга, родило им се и детето. Той е полагал доста усилия да я промени, да имат щастливо семейство, но както вече казах, тя е толкова зле, че той не е издържал и се е развел с нея. И така, колкото и да вижда че тя не е много умна, даже хич.., той е бил длъжен да се опита да подходи отговорно. А не, че е тъп като нея, още по-малко си пада по тъпи жени и така е харесал и мен  Wink
Така че недей да си мислиш, че всички бракове са желани и всички деца са планирани. Понякога в живота на хората, нещата се стичат по различен начин  и не е хубаво да гледаш само от своята камбанария и да даваш обобщения за хората изобщо.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Децата сами си избират на кой колко ще се доверят, според кой как се отнася с тях, те си го имат това чувство вродено. Аз се чудя на жени, които не могат да приемат уж така наречените чужди деца, тогава не взимайте и татковците, иначе измъчвате себе си, но и детето, а децата не са виновни за грешките на родителите си. Когато децата мразят някой, не са виновни бившите, ами вие сами сте си виновни, деца не мразят без причина. Простете им, глезете ги, дръщте се мило с тях, покажете им обич, ако не можете, тогава си търсете необвързан.

Абсолютно съм съгласна!

# 71
Зравейте. Аз от скоро имам връзка с мъж, който също е раведен, има детенце на 2 год, което живее при него. Нашата любов е огромна и всеотдайна. А и не мисля, че това трябва да е проблем за мен. Той държи страшно много и на двете ни, не дели чувствата си на повече или по-малко за едната или другата. Мисля, че всеки има право на втори шанс и любов. Това,не трябва да ни спира или да ни изпълва с притеснения. И спокойно, както майка ми ми каза: няма мъж, който обича жената до себе си да не иска да има дете от нея. Просто му дай време, или дори направо постави въпроса за дете. Аз му казах, че и аз искам дете и ако той не иска това ще е единственната причина, заради , която ще се разделим.

# 72
  • Мнения: 2 375
Лелеее, ама опомнете се малко бе хора. Човекът има дете, не чума! Ама колко от вас са майки?! ooooh!
Малко човещинка все пак.
 Всички, които казвате, че чужди деца няма да гледате, помислихте ли, ако изпаднете в такова положение за себе си ще решите ли, че имате право на втори шанс? Или разведена жена/мъж с дете, нямат право на щастие? Или за вас любовта нищичко не значи?
Единствената му грешка е, че не и е казал в началото /ясно защо/.

# 73
Да и аз съм на твоето мнение, та нима ако аз имах дете от предишният ми приятел, трябваше да остана сама? Който обича исктински ,той приема всичко свързано с любимият човек. Глупаво е да ги обричаме на самота.

# 74
  • Мнения: 2 723
Единствената му грешка е, че не и е казал в началото /ясно защо/.

Защооооо? На мен не ми е ясно...
И много те моля без клишетата, че не искал да я загуби.
Щото ако обичаш някой не го поставяш пред свършен факт.
И да, всички имаме право на втори шанс, аз имам 2 деца и имам връзка с мъж, който също има дете, което при това живее при него. Но никога, НИКОГА и през ум не ми е минао да го изчакам първо да се влюби в мен и после да му сервирам новината  Sick
Схващаш и разликата Naughty

Общи условия

Активация на акаунт