кога се разбира пола на бебо

  • 51 506
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте,предварително се извинявам ако има вече такава тема. Искам да попитам кога най-рано може да се види пола на бебето на обикновен ехограф? Аз съм в 4-ти месец и нямам търпение просто да разбера,някои хора ми казват че към 5-тия месец вече може да се види,други казват в 6-тия и не знам кое е вярно.Благодаря на всички!!!

# 1
  • Мнения: 439
Миличка, строго индивидуално е, а най много зависи от бебчо, дали иска да се покаже. Може да е срамежливо. По принцип мисля, че е нормално след 18-та седмица да кажат докторите. Пак зависи на консултацията как се държи бебочето

# 2
  • Мнения: 4 362
Здравейте,предварително се извинявам ако има вече такава тема. Искам да попитам кога най-рано може да се види пола на бебето на обикновен ехограф? Аз съм в 4-ти месец и нямам търпение просто да разбера,някои хора ми казват че към 5-тия месец вече може да се види,други казват в 6-тия и не знам кое е вярно.Благодаря на всички!!!

При мен нямаше значение какъв пол ще ми кажат,защото ето ,че в 4-ти казаха момче,в 5-ти момиче,в 6-ти момиче,а сега в 8-ми пак  момче  Crazy

# 3
  • Мнения: 1 796
Ами засега като го гледам на ехографа изобщо не е от срамежливите,в смисъл върти се на всички възможни страни,аз може би не се изразих правилно исках да кажа кога най-рано може да се види по принцип,знам че в крайна сметка си зависи от бебо.

# 4
  • Мнения: 2 334
В края на 4-и месец бях на 3Д и ми казаха че е момиче  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 9 973
Здравейте,предварително се извинявам ако има вече такава тема. Искам да попитам кога най-рано може да се види пола на бебето на обикновен ехограф? Аз съм в 4-ти месец и нямам търпение просто да разбера,някои хора ми казват че към 5-тия месец вече може да се види,други казват в 6-тия и не знам кое е вярно.Благодаря на всички!!!

При мен нямаше значение какъв пол ще ми кажат,защото ето ,че в 4-ти казаха момче,в 5-ти момиче,в 6-ти момиче,а сега в 8-ми пак  момче  Crazy
различни доктори ли?А на ФМ?И на мен ми казаха момиче,после момче

# 6
  • Мнения: 3 157
20-та седмица най-рано сани казвали на нас.Ние го видяхме доста по-късно,защото беше срамежлив.

# 7
  • Временно
  • Мнения: 788
В 18г.с. ни казаха пола.Лекарката ме гледа на обикновен ехограф и беше сигурна,че е момиче.

# 8
  • Мнения: 2 110
И на мен в края на четвъртия месец видяха бебчо много добре какъв пол е .

# 9
  • Русе
  • Мнения: 86
Много зависи и от лекаря. На мен в края на 3-ти месец ми казаха пола и познаха.
След седмица бях и на ФМ и там ми казаха момиче.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Зависи от бебето и от лекаря. На мен ми казаха в началото на 4 месец или по-точно в 17 г.с. Даже и аз бях очудена, че толкова рано може да се види. Лекаря позна от първия път.

# 11
  • Мнения: 9 814
Според един от най-добрите специалисти по фетална морфология доц. Вили Димитрова, най-рано полът на бебето може да се види в 13г.с.+6 дни. С уговорката обаче това да стане на наистина модерните ехографи, на които се прави ФМ и от наистина добър специалист.
А иначе на обикновен ехограф добър лекар може да "разгадае" пола около 16 г.с.

# 12
  • Мнения: 4 362
различни доктори ли?А на ФМ?И на мен ми казаха момиче,после момче

Aми когато ми казаха за първи пола бях в 4-ти месец при моята гинеколожка,тя си каза момче,после обаче в 5-ти ми каза момиче,в 6-ти ходих на 3Д и ми казаха пак момиче,след това пак моята гинеколожка преди седмица ми каза момче  Crazy

# 13
  • Мнения: 9 814
различни доктори ли?А на ФМ?И на мен ми казаха момиче,после момче

Aми когато ми казаха за първи пола бях в 4-ти месец при моята гинеколожка,тя си каза момче,после обаче в 5-ти ми каза момиче,в 6-ти ходих на 3Д и ми казаха пак момиче,след това пак моята гинеколожка преди седмица ми каза момче  Crazy

Вариантът 3Д-то да греши е по-минимален.

# 14
  • Мнения: 6 713
Към 20-та г.с. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 9 973
различни доктори ли?А на ФМ?И на мен ми казаха момиче,после момче

Aми когато ми казаха за първи пола бях в 4-ти месец при моята гинеколожка,тя си каза момче,после обаче в 5-ти ми каза момиче,в 6-ти ходих на 3Д и ми казаха пак момиче,след това пак моята гинеколожка преди седмица ми каза момче  Crazy

Вариантът 3Д-то да греши е по-минимален.
и аз така мисля
ез не съм правила 3Д

# 16
  • Мнения: 202
На мен още в четвъртия ми казаха,че е момче.И снимка ми направиха,не че нещо се разбираше Laughing

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
В 12 г.с. на ФМ първото нещо, което ми каза док беше- тук има пишка - на 2 Д. След 2 седмици и другият ми док потвърди. След още 2 в 16 г. с. и докторката по ЖК също потвърди и то на някокво подобие на УЗ, който сигурно работи отпреди поне 15 години  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 172
Няма правило,кога точно се разбира.Зависи от апаратурата и най-вече от лекаря,който гледа  Wink

На 4д ми познаха в 16-та седмица,а на женската консултация на 2д едва миналата седмица-в 29-та седмица  Crazy По-рано все не можеше да го види,че много ритало,но за мен това си е оправдание  Laughing Интересното е,че в 16-та седмица на 4д-то,дори и на двуизмерната функция ми казаха,че се вижда и там 100% ,така че си зависи от апарата и доктора  Peace

# 19
  • Мнения: 5 250
В 12 г.с доктора каза "Май това бебе ще е мъж" , на обикновен ехограф. В 15 г.с ми каза момиче, но на 4Д-то в 18 г.с пак се видя чурка. Сега си чакам резултатите от амниоцентезата и ще знам със 100% сигурност.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 5 997
в 6-я беше седалищно и не се видя,но в 7 вече се беше наместил човека се видя че е мъж

# 21
  • Мнения: 9 436
Строго индивидуално е.Ако бебето е срамежливо и не се показва,може да не се види и до 9-я.

# 22
  • Мнения: 2 521
На обикновен ехограф в шестия видяха момиче,а в осмия вече беше момче Laughing
Дъщеря ми-познаха пола в шестия месец.

# 23
  • Мнения: 1 354
На мен в 16г.с.на 3 D ми казаха момиче ,но като чета при всички е различно Wink

# 24
  • Мнения: 195
В 13 г.с. на ФМ на 2 Д доктора каза 70% момиче, а в 19 г.с. го потвърди 100%  Peace

# 25
  • Мнения: 153
В края на 4 месец ми казаха пола без да питам. В 7 месец ходих на 3D и там потвърдиха пола.

# 26
  • Мнения: 1 372
В осма гестационна седмица ми казаха момиче, след това се потвърди на видеозона в 20 г.с. и накрая родих момиче.

# 27
  • Мнения: 7 474
Край на 4ти месец ми казаха пола.

# 28
  • Видин
  • Мнения: 4 921
В 12г.с казаха момче, ама ще видиме на ФМ какво ще кажат  hahaha

# 29
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Много е индивидуално, ако бебчето е разположено "неудобно" ю, може и до края на не се види или да се сбърка.

# 30
  • Мнения: 1 919
4 месец ми казаха момче и момче се роди.

# 31
  • Мнения: 400
В осма гестационна седмица ми казаха момиче, след това се потвърди на видеозона в 20 г.с. и накрая родих момиче.
#CrazyУау!На мен ми казаха в 12 г.с,че е момиче и мислех,че е рано /макар,че ме гледаха на мн.добър апарат/.В 8 г.с как може да видят пола??? newsm78

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
В осма гестационна седмица ми казаха момиче, след това се потвърди на видеозона в 20 г.с. и накрая родих момиче.
#CrazyУау!На мен ми казаха в 12 г.с,че е момиче и мислех,че е рано /макар,че ме гледаха на мн.добър апарат/.В 8 г.с как може да видят пола??? newsm78
И на мен ще ми е интересно, ако някой обясни. Аз знам, че полови белези се формират след 10г.с. Даже съм чела, че при момичетата тогава се формират яйцеклетките, иначе влагалище и матка чак след още няколко седмици. И аз не съм чувала за толкова ранна седмица  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 763
мен ме гледаха в 16-та седмица с обикновен ехограф, уж видя пола, ама се оказа, че е грешка. Към 19-та, 20-та седмица се видя по-добре

# 34
  • Мнения: 645
при мен се видя пола в 22г.с. беше 100% момиче според доки а се роди момченце Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 3 123
на обикновен и доста смотан ехограф ми казаха пола и то на еднояйчни близнаци още в 13г.с.Същата лекарка(Колева от Токуда) ми каза и за Жори пак в 13-та седмица,че ще е момче.И двата пъти беше права.

# 36
  • Мнения: 11 003
Ходих на фетална морфология в 19-20 г.с. и тогава разбрах, че ще си имам момиченце.

# 37
  • Мнения: 718
Зависи при какъв специалист отидеш и с каква апаратура разполага. Аз разбрах в 12г.с+6 дни пола на бебето.

# 38
  • Мнения: 28
Зависи при какъв специалист отидеш и с каква апаратура разполага. Аз разбрах в 12г.с+6 дни пола на бебето.
Да,определено зависи от това кой гледа.В края на 4-ти ми казаха момиче,но ще видим какво ще е .

# 39
  • Мнения: 9 814
В осма гестационна седмица ми казаха момиче, след това се потвърди на видеозона в 20 г.с. и накрая родих момиче.

Това е меко казано несериозно! Peace
В този период на бременността често ембриото няма сърдечна дейност още, а ти за пол говориш, и то когато до 13 г.с. клиторът и пенисът са едно и също нещо.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
На мен до 23г.с не ми бяха казали.После ми познаха,че е мъж.

# 41
  • Мнения: 149
На феталната морфология в 21 г.с. д-р Цветкова позна, че ще е момиче Peace
Преди това на ЖК на гинеколожката не й се занимаваше да гледа за пола ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 080
В осма гестационна седмица ми казаха момиче, след това се потвърди на видеозона в 20 г.с. и накрая родих момиче.
Shocked Shocked Shocked
Уауууууууу
Мислех, че най рано в 16 г.с. може да се види нещо.
На мен ми казах чак в 7-ми месец!!!


# 43
  • Мнения: 70
В 16г.с. някъде доктора, при който ходя каза, че ще е момче, но не даде 100% гаранция. После, в 19г.с. на ФМ потвърдиха. Живот и здраве след 2 месеца ще видя дали са познали Simple Smile

# 44
  • Мнения: 121
ми май след 5-я месец newsm78

# 45
  • Мнения: 8 999
Зависи от позицията на бебето и от опитността на лекаря.

# 46
  • Мнения: 69
В 16 г.с. бяхме на 3D , не искахме да знаем пола, но  сами видяхме едно 'стърчащо' нещо... Лекарката от ЖК също каза, без да съм й намеквала за резултата от 3D...  Crazy

# 47
  • Мнения: 5 026
Аз съм почти в 4 м, вчера казаха,че може да е момче, но още не е сигурно, т.е още сега се вижда..Предния път към 5 м. ми казаха 100% момче.

# 48
  • Мнения: 262
аз не съм за тука, но да споделя. Ходя само на ЖК по ЗК и вече съм 32г.с. и все не се виждало, а какъв мерак имам да узная   Blush

# 49
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Зависи от лекаря.

# 50
  • Мнения: 493
В 16 г.с.,като бях на 4 D разбрах,че ще си имам момче.

# 51
  • Мнения: 179
Може би все пак през петия месец най-често става ясно.
При мен беше някъде там, не помня седмицата, но бях влязла в петия месец. Първо на редовната консултация лекарката ме попита дали искам да знам пола, аз се съгласих и тя каза: "Мъж." Първо си помислих, че мъжът ми ще се зарадва, а после ми стана смешно, защото съм нещо като феминистка. През същия ден отидох да си взема резултатите от амниоцентезата и те го потвърдиха.

# 52
  • Мнения: 467
В края на 4-и месец бях на 3Д и ми казаха че е момиче  Heart Eyes
И при мен така  Wink

# 53
  • Мнения: 74
в 15-16 седмица като бях на 4Д

# 54
  • Мнения: 4 784
Зависи от доктора и от апаратурата, с която разполага, както и от положението, в което бебето е застанало по време на прегледа.
Полът на нашето бебе стана известен още в началото на четвъртия месец.

# 55
  • Мнения: 603
Наистина си зависи от лекаря и апаратурата, на мен още в 3ти месец средата ми казаха 90 % ще е момиче, но да не те излъжа, тъй като стават грешки отрано ще ти кажа следващият път в 20 г.с. И тогава се потвърди инфото Simple Smile

# 56
  • Мнения: 297
На мен ми казаха в 18 г.с. че ще е момиче и познаха Hug

# 57
  • Мнения: 2 960
15-ста г.с ме гледаха и казаха-момче ще е.Така и стана Peace

# 58
  • Мнения: 302
На мен в 11гс ми казаха че ще е момче и така до края.Обаче ме гледаха на 3D.

# 59
  • Мнения: 3 294
Пола се вижда от 12 г.с. На мен тогава ми казаха за първи път какъв ще е пола на бебчо , но ме гледаха на 3 Д  Peace

# 60
  • Мнения: 2 270
В 12 г.с. на първата ФМ ми казаха, че ще е момче

# 61
  • Мнения: 639
Както доста пъти вече се написа - зависи от апаратурата, с която се преглежда, от положението, в което е застанало бебчето по време на прегледа и от самия лекар.
На нас за първи път ни казаха, че вероятно ще е момче в края на 11та седмица. След това (друг лекар) изрази същото предположение в 17та седмица, а се "осмели" да го напише в 24та.



# 62
  • Мнения: 11 818
В края на 11 г.с. на първата ФМ ми казаха - момиче, макар и не 100%. В 22 г.с. на втора ФМ при друг лекар - момче!
А с дъщеря ми от самото начало си познаха.

# 63
  • Мнения: 1 558
На мен ми казаха в края на 4-я месец Peace

# 64
  • Мнения: 237
на мен ми казаха в 20 седмица, 4е 6те баде мом4е, показа се, досега ни потвърждават 4е е мом4е

# 65
  • Мнения: 104
Зависи от апаратурата, умението на лекаря и позата на бебето. На мен ми предположиха много рано-още във втория месец, после се потвърди.Най-сигурно е на феталната морфология между 5ти и 6ти месец Peace

# 66
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
На мен ми казаха в края на 4-тия месец момче.

# 67
  • Мнения: 626
Много зависи от самия лекар и от позата на бебо леда. Моя приятелка още в 12 г.с. и казаха пола на бебо. На мен ми казаха едва миналата седмица със сигурност , че ще е момиче . До сега беше все с гръб и не можеше да се види със сигурност. Така че е много относително  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
Зависи от позата на бебчето, апаратурата и най - вече зад-апаратното устройство. Mr. Green
На мен първият път към 21 г.с. ми казаха, сега - още в 17-та, моята лекарка, на жк. Peace

# 69
  • Мнения: 2 013
В 6-ти месец пола се потвърди!  Peace

# 70
  • Мнения: 528
Казаха ми, че ще е момче в 12 г.с

# 71
  • Мнения: 494
При мен го видяха в петия месец

# 72
  • София
  • Мнения: 1 535
В 14 г.с. на ФМ при д-р Димитрова - по-рано не са ме гледали за това.
След това докато лежах в  МД в 16 г.с. друг доктор потвърди  Peace

# 73
  • Мнения: 99
в четвъртия месец вече се виждаше ясно пишлето, но на 4Д ехограф. обикновените до последно " не бяха сигурни"  Laughing

# 74
  • Мнения: 22 842
Казаха ми на феталната морфология в 18-та седмица.Сега мисля,че могат да видят и по-рано.

# 75
  • Мнения: 12
на мен ми казоха в началото на 5 - ти месец , че е момченце и до сега си го казват , но ще видим какво ще е накрая  Laughing, знам , че момиченцата по- късно ги разпознават  Thinking

# 76
  • Мнения: 56
И двата пъти познаха точно пола някъде през 17-18 г.с.седмица .

# 77
  • Мнения: 2 495
Още в 4 месец лекарката беше 100 % сигурна че е момче  Peace

# 78
  • Мнения: 202
И двата пъти научих пола през четвъртия месец Simple Smile

# 79
  • Мнения: 567
На мен ми казаха когато бях в 4-я месец и лекаря беше 100% сигурен че ще е момиче и даже ми беше казал, че той не познава, не е гадател, а вижда пола на бебчето

# 80
  • Мнения: 79
На мен ми каза в началото на 20 седмица
на следващия месец го поъвърди на 100%

# 81
  • Мнения: 1 629
Ако не се лъжа 6 месец ми казаха със сигурност какво ще бъде Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 7 190
Моята госпожица с голям процент сигурност я видяха още в 16-та седмица.

# 83
  • Мнения: 1 796
Вече ходих на 3Д и доктора каза момиче,мога ли да вярвам на 100% newsm78,според книгите ако беше момче щеше да си има пишле и да се види,защото когато ме гледа доктора бебето не беше от срамежливите и съвсем безсрамно си разтвори крачетата и там пишле не се видя.

# 84
  • Мнения: 2 495
Още в 4 месец ми познаха че е момче Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 1 185
На мен ми казаха пола в 6 месец, всички около мен казваха, че е късно! Можело и към 4 месец да се определи!

# 86
  • Мнения: 381
На мене в 13 г.с. при първата ФМ ми казаха 99 % момче...все още не знам дали са прави, тепърва ще разберем.
Моята лекарка ми разказваше за случай, в който бебето някак си било сложило ръчичката между краката и на майката всички й казвали, че 101 процента е момче...а накрая...момиче! Hug
За мене така или иначе няма значение, важното е да е живо и здраво, само от любопитство...така или иначе искам и двата пола еднакво! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

  bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Мнения: 206
 В 13.г.с. ми каза докторът 90 % момче, след месец потвърди и така до края. Спомням си как искахме час по - скоро да ни кажат пола на бебчо, но аз за себе си съжалявах в края на бременността, такива съмнения ме обземаха, а нагласата си е нагласа, затова си мисля, че живот и здраве при друга бременност няма да искам да зная Peace
Естествено и нормално е че няма значение какво е бебчето - да е живо и здраво, но човек свиква някакси с мисълта и ако има грешка(а такива случаи има) е доста неприятно!

# 88
  • Мнения: 1 131
В 4 месец

# 89
  • Мнения: 1 495
В 13г.с. ми казаха момче доста категорично. Има доволно много време да се окаже и противното Simple Smile. Но аз малко преди прегледа си гледах клипче от 12 г.с.  и ми се стори, че виждам мъжки атрибути там  Mr. Green

# 90
  • Мнения: 66
много е индивидуално и зависи как е застанало бебето като го гледат, може и на 2-рия да го видят и на 8-мия да не го видят.

# 91
  • Мнения: 92
На мен ми казаха в края на 4-тия месец.И до последно си остана момче newsm44

# 92
  • Мнения: 3 092
На Нана в 20г.с. на ФМ , сега в 18-та и после в 20г.с. го потвърдиха . Simple Smile
Да ти е живо и здраво бебенцето !

# 93
  • Мнения: 22 842
много е индивидуално и зависи как е застанало бебето като го гледат, може и на 2-рия да го видят и на 8-мия да не го видят.
Във втори месец няма как да се види със сигурност. Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 3 789
На нас ни казаха в началото на 5-я месец

# 95
  • Мнения: 793
При мен в 20 г.с. на 4Д казах момиче. В 24 г.с. ходих на консултация,но бебето не се показа,лекарката каза че "си е седнало на дупето" и не е 100 % сигурна за пола,затова го запази в тайна,но каза че щом на 4Д се е видял пола,значи да очаквам момиче. Peace

# 96
  • Мнения: 2 110
Моята лекарка по тоновете позна много рано какъв е пола на бебето ми. В края на четвъртият месец вече беше на 100% сигурна.И позна !

# 97
  • Мнения: 60
По принцип може да ти кажат и в 14-та г.с. , но по-натам може да има изненади и пола да се смени...защото бебето е малко и немогат да видят с точност....затова и както виждаш стават разминаванията....за това по сигурно е в към 20-та г.с.

# 98
  • Мнения: 5 997
в 6 бяхме седалищно и не се видя но в седмия казаха че е момче-обикновен

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Зависи от практиката на лекаря, но след 16 г.с могат да ти го кажат

# 100
  • Мнения: 260
Нашата мома се кри до осмия месец  Crazy, чак тогава доки каза, че е сигурна, че е момиче, допреди това само предполагаше. Ама аз си знаех, че е момиче.

# 101
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Разбрах пола на детето ми още в края на 4 месец, ходих на 3 де ехограф

# 102
  • Мнения: 830
Като се отиде на триизмерен видеозон   Peace

# 103
  • Мнения: 2 447
На мен ми каза пола около 20г.с с уговорката че не е на 100%.
Според моя док тестисите при момчета се смъкват малко по-късно и има голяма вероятност ако е по-рано да се сбърка пола.

# 104
  • Мнения: 651
Като се отиде на триизмерен видеозон   Peace
Към 20 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт