колко време държите влажните компреси на челцето

  • 11 629
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте Филип има мнг. висока темпреатура и не успявам да я смъкна кой знае колко с хексалгина и панадола.Дадох хексалгин преди 4 часа и ще чакам да минат още толкова за да повторя.Не успяхме да свалим температурата койз знае колко от 39.4 сега сме 38.7.Почнах да му слагам водните компреси с оцет, но се чудя колко време се подържа положението така, т.е. да не му престудя пък главицата.Чувала съм че не трябвало да се стои дълго време с тези компреси.Вие как спасявате положението?
Кофти вирус лепна милото и тази температура много го изтощава от снощи сме така.Пием изопренозин и сиропче за кашлица....

# 1
  • Мнения: 2 110
Аз слагам на челото, ръцете-китките и чорапи намокрени във вода и оцет. Слагам стоят примерно около 10 минути и понеже те от температурата се изсушават пак ги мокря. Така правя докато не свали поне малко температурата ,защото се страхувам от гърч.
Лекарите са ме съветвали голо детенцето в мокър чаршаф ,но ми изглежда много жестоко и не съм го правила.

# 2
  • Мнения: 128
Аз ги сменям.Първо на челото,после на краката,на ръцете и така.При тази Т компреса се затопля веднага.Сменяй го и ако усетиш ,че му е студено го завий с нещо леко.Успех

# 3
  • Мнения: 1 217
Самата кърпа ще се стопли от температурата.
Нали това е целтта-влажната и студена кърпа да отнеме топлината на тялото.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Пробвай със свещички или с Нурофен, поне нашия педиатър каза, че са по-ефикасни от Панадола, т.е. свалят по-бързо температурата. А относно студените компреси на мен ми е казал, че никак не са препоръчителни. Аз лично държа бебето голо повечко време /но задължително с чорапи на краката/ и го къпя като вдигне температура с вода 36 градуса понякога и по два пъти на ден. Давай му да пие възможно най-много вода, тъй като температурата обезводнява, а колкото е по-обезводнено детето, толкова по-дълго поддържа висока температура.

# 5
  • Мнения: 439
Подкрепям Станислава за свещичките Ефералган и къпането. Отидете на спешен к-т, да не развие някоя инфекция миличкото. дръж в стаята колкото се може по-хладно, даже проветрявай често - да влиза чист въздух.
Оздравявайте бързо!

# 6
  • София
  • Мнения: 12 551
Слагай и чорапи, напоени с оцет и вода. Кърпата я сменям веднага щом се стопли. И слагам студена. Ако това не помогне направо чаршаф със студена вода и оцет и се увива цялото дете.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Първо пробвам с оцетени чорапи, и ако не пада Т, я увивам в мокър чаршаф и отгоре одеалце. Не е чак толкова жестоко, все пак важното е да падне температурата. Случвало ми се е обаче, да не мога да сваля под 38.8 С ... 
Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 255
Благодаря ви маменца... бяхме на лекар, оказа се вирус.Всъщност аз знам от кого, къде и как сме го лепнали , но товае друга тема.Такаааа... сега смъкнахме малко Т с изброените лекарства и с влажни компреси.Сега ще му дам да папка.ако пожелае(изяде преди час половин кофичка хладко кисело мляко) и ще го изкъпем с тати.Като пожела е да спи ще се гушнем и така ще продължим с компресите и редуването на нурофен и панадол.
Тази нощ сме нощна смяна.Дано да  е резултатна и утре да сме по разходки.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
от колко време е с такава Т....
при висока Т вместо компреси може просто да изкъпеш детето, в приятна вода, не топла но не и студена.
или да обуеш чорапки мокри студени, хубаво изстискани памучни и отгоре сухи вълненки...

и лично аз с температура не ти препоръчвам да извеждаш детето, обикновенно се влушават нещата от разходките....

бързо оздравяване, въпреки, че при нас този вирус  го бир моят Филип 2 седмици, като след 4 дни с 39 и малко  се наложи АБ и чак тогава се почна подобрение....

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Fane, ако утре не вали наистина изведи детето. Мен трима лекари ме съветват, че това влияе добре при температура. По-горе са те посъветвали и да проветряваш по-често от обикнвено. Не помня дали ти бях писала, но давай и повече вода да пие.
Дано детенцето да пребори бързо вируса и още утре да е здраво.

# 11
  • Мнения: 3 830
Не е добре дълго да се слагат мокри студени компреси на челото. Confused
Пробвай с други лекарства за смъкване на температурата.
Детенцето трябва да приема много течности и витамини, сребърна вода...

# 12
  • Мнения: 1 820
Т аз никога не съм сваляла с оцет  NaughtyСъщата работа вършат кърпите със студена вода.Едно че до като  е малко детето оцета не се препоръчва,друго че какъв е смисъла да се вмирисва? newsm78
Т под 39 вече не свалям.В началото като бебе свалях като стане 38,5,до скоро до 38,8,вече 39.Студени кърпи с вода на челото и на прасците на краката.Сменям когато се стоплят.Преди около 2 сед беше с 39,8  ooooh!Дадох ефералган свещичка и 10 капки хексалгин.Продължихме с къприте.Смъкна до 39 и я оставих да си я сваля сама.Но ми изкара акъла  ooooh!
Иначе много течности,но моята дъщеря когато е с такава Т сама търси вода като полудяла.Има нужда явно,милото. SadАко Т е под 39 разходките на вън не и ги пестя  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз вече не свалям Т под 39,2 и на двамата.Баткото колко съм го мъчила горкото,то с компреси с вода и оцет,с лекарства,не му давах да заспи....абе луда работа ooooh!Сега дребосъчето ако му е над 39 му слагам кърпа само с вода(педиатър ми каза,че  оцета може да ги алергизира) на челцето,разсъбличам го колкото се може повече и го проверявам на около 1/2 час да не вдигне още.Интересното е,че и двете ми деца отказват всякакви течности когато са  с висока Т,пропиват чак когато свалят под 38 newsm78
Иначе разходките,стига детенце да е в състояние и да не е много унило,могат само да му помогнат.Успех и бързо оздравяване.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
Явно само на моето дете му действат зле разходките с температура.... няколко пъти съм го извеждала с 37,2-3 и съм го връщала с 39...... явно си е до организъм знам ли.....но повече не го правя...

Общи условия

Активация на акаунт