една объркана бъдеща мама

  • 2 004
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,
бременна съм в 7гс и все още съм в пълно неведение относно някои въпроси, свързани с бременността и вярвам, че ще ми помогнете да намеря отговорите им.
Досега съм ходила само на 1 преглед при д-р Елица Иванова в 17 поликлиника (там ме прати личната с направление). Но във форума чета, че е добре да те неблюдава лекар, който след това ще те изражда. В такъв случай, не е ли по-добре да започна да ходя на прегледи при лекар, в някоя от болниците, например в Шейново или Св.Свофия, който след това да ме изражда? Или едното няма нищо общо с другото?

Ще се радвам да ми разясните този въпрос и предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 30 085
не е задължително много мами са ходили на ЖК при един лекар, а ги е израждал друг! Лека бременност! Peace

# 2
  • Мнения: 14
Разбирам, но чета тук, че бъдещите майки си избират сами екип понякога, в зависимост от кой лекар са доволни по време на проследяване на бременността.
А аз как да знам от кой съм доволна, ако никога преди не съм се срещала с лекарите в дадената болница?
Затова съм загрижена как да постъпя ....

# 3
  • София
  • Мнения: 12 552
Разбирам, но чета тук, че бъдещите майки си избират сами екип понякога, в зависимост от кой лекар са доволни по време на проследяване на бременността.
А аз как да знам от кой съм доволна, ако никога преди не съм се срещала с лекарите в дадената болница?
Затова съм как да постъпя ....

Моята бременност я следи Елица Иванова, а ме изражда завеждащата родилно отделение на Окръжна болница д-р Красимира Жекова. Двете работят заедно т.е бременните, които ще раждат при Жекова ходят на ЖК в повечето случаи при Иванова. И от двете съм супер доволна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Не е задължително двете неща да са свързани. Може една да те наблюдава, а да раждаш при друг.......
Мисля, че темата ти е по-подходяща за МБН, където ще се включат повече мами

# 5
  • Мнения: 793
stellabella аз предпочетох да ходя на прегледи при лекарка която изражда,за да може ако по време на бременността има някакви усложнения (не дай си Боже) ,тя да е на 99 % наясно с нещата. А и мисля че ще съм по спокойна като раждам при позната лекарка.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Найстина, нещата не са свързани, но лично мое мнение е ,че е много по - добро бременността ти да се следи от леаря, който ще те изражда  Peace

# 7
  • Мнения: 179
Бременността ми следеше лекарката от кварталната поликлиника, а с лекарят, при когото родих, се свързах някъде към шестия месец и веднъж месечно ходех на частен прием при него /към края - по-често/. Някои майки ходят паралелно на частен прием и в поликлиниките или родилните домове, предимно заради болничните, а и за да има все пак второ мнение.
Дано се включат майки, които са били на консултация към родилните домове, но съм останала с впечатлението, че когато отидеш там, те преглежда който е дежурен в момента, т.е. не винаги един и същи лекар.
Снаха ми следеше бременността си  в Майчин дом и си беше избрала лекар, но доколкото разбрах, винаги му е плащала като за частен прием въпреки че е ползвал базата на болницата. В крайна сметка точно когато трябваше да ражда той беше в провинцията, но това е друга тема.

# 8
  • Мнения: 85
Това при кого ще ходиш на преглед трябва да решиш сама.Мен лично ме беше много страх а и бременноста ми не беше никак лека затова в 4 месец се свързах с доктора който исках да бъде на раждането,но ходех и един път месечно в поликлиниката за документацията.Плащах си всичко и часните прегледи и иследванията ,но не съжалявам до края на бременноста ми вече се познавахме отлично с доктора и когато 9дни преди термина ми се наложи спешно секцио бях спокойна и уверена че всичко ще мине добре.През цялото време доктора беше до мен и с чисто сърце мога да кажа че направи най доброто за мен и дъщеря ми.Това е моята история а твоята зависи само от теб.Пожелавам ти лека брменност и стискам палци всичко да мине добре.Успех Peace

# 9
  • Мнения: 14
Много благодаря за отговорите. Аз все пак се реших и отидох в Св.София при Д-р Константин Петров, при който е раждала една приятелка и беше много доволна от него. В тази болница, обаче, трябва да си купиш пакет за 400 лв, който включва всички прегледи и изследвания, необходими по време на бременността.
Отделно от това съм при д-р Елена Иванова в 17-та поликлиника.
Понеже бях на първи преглед при д-р Петров, се разбрахме следващия месец като отида на преглед, тогава да си закупя пакета и да се регистрирам в Св.София. С първото си посещение, използвах направленията от д-р Иванова за изследвания за кръв и урина и ги направих безплатно в Св.София. Там д-р Петров ги получи и ме информира за стойностите и показателите и каза, че всичко е наред.
Сега се чудя какво да кажа на д-р Иванова - на 23.03 трябва да ходя при нея и пак да нося резултати от излседвания на кръв и урина. А аз такива вече направих.
Посъветвайте ме как да постъпя така, че да не обидя д-р Иванова, казвайки и, че съм избрала друг лекар да наблюдава бременността ми?
Освен това, каква е връзката с майчинството и болничните? Аз съм здравно осигурена, но изобщо не ми стана ясно, в тази болница Св.София, ще се водя ли като бременна така, че ако се наложи болнични, да получа? Изобщо май съм доста объркана....

# 10
  • София
  • Мнения: 12 552
Много благодаря за отговорите. Аз все пак се реших и отидох в Св.София при Д-р Константин Петров, при който е раждала една приятелка и беше много доволна от него. В тази болница, обаче, трябва да си купиш пакет за 400 лв, който включва всички прегледи и изследвания, необходими по време на бременността.
Отделно от това съм при д-р Елена Иванова в 17-та поликлиника.
Понеже бях на първи преглед при д-р Петров, се разбрахме следващия месец като отида на преглед, тогава да си закупя пакета и да се регистрирам в Св.София. С първото си посещение, използвах направленията от д-р Иванова за изследвания за кръв и урина и ги направих безплатно в Св.София. Там д-р Петров ги получи и ме информира за стойностите и показателите и каза, че всичко е наред.
Сега се чудя какво да кажа на д-р Иванова - на 23.03 трябва да ходя при нея и пак да нося резултати от излседвания на кръв и урина. А аз такива вече направих.
Посъветвайте ме как да постъпя така, че да не обидя д-р Иванова, казвайки и, че съм избрала друг лекар да наблюдава бременността ми?
Освен това, каква е връзката с майчинството и болничните? Аз съм здравно осигурена, но изобщо не ми стана ясно, в тази болница Св.София, ще се водя ли като бременна така, че ако се наложи болнични, да получа? Изобщо май съм доста объркана....

Първо е Елица Иванова, а не Елена.
Второ за коя Св. София стана дума? За бившата Тина Киркова или за частната клиника на Мазнейкова?
Трето - ако е клиниката на Мазнейкова определено не бих се записала там. Елица Иванова е по-добрият вариант.

# 11
  • Мнения: 14
Съжалявам за грешката - да, Елица е.
Относно клиниката - Тина Киркова.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 552
Съжалявам за грешката - да, Елица е.
Относно клиниката - Тина Киркова.

Да кажа първо, че съм пристрастна, защото Елица е следила моята бременност, а Петров за първи път го чувам. Другото е, че не виждам смисъл да дадеш 400 лева за нещо, което ти се полага безплатно.
А иначе - ако си решила - просто й се обади и й кажи, че си решила друго.

# 13
  • Мнения: 14
Отидох при д-р Петров, защото изражда и споделям мнението, че е добре да те наблюдава лекаря, който след това да те изражда... (не че имам опит, защото това ми е първа бременност). А здравната каса, както каза д-р Иванова, поема някой иследвания, и няколко ехографии, но ако се наложи допълнителни, пак си ги плащаш отделно. Освен това трябва да ходя до лаборатории, след това да вземам резултати и да ги нося на д-р Иванова, което отнема доста време, а пък в работата съм доста приклещена и не мога да мърдам особено. Затова, с цел да си спестя обикаляне, съм готова на тези 400 лв, макар, 4е никак не ми се струват малко....

Благодаря все пак за съветите!

# 14
  • София
  • Мнения: 12 552
Отидох при д-р Петров, защото изражда и споделям мнението, че е добре да те наблюдава лекаря, който след това да те изражда... (не че имам опит, защото това ми е първа бременност). А здравната каса, както каза д-р Иванова, поема някой иследвания, и няколко ехографии, но ако се наложи допълнителни, пак си ги плащаш отделно. Освен това трябва да ходя до лаборатории, след това да вземам резултати и да ги нося на д-р Иванова, което отнема доста време, а пък в работата съм доста приклещена и не мога да мърдам особено. Затова, с цел да си спестя обикаляне, съм готова на тези 400 лв, макар, 4е никак не ми се струват малко....

Благодаря все пак за съветите!

Цялата бременност ми следи Иванова - нищо не съм платила. Всеки месец ме гледа на ехограф и ми пуска изследвания. Резултатите не ги носиш, защото се правят в Цибалаб и се гледат през нета.
Факт е разбира се, че е по-добре да те следи лекар, който ще те изражда. Така че успех!

Общи условия

Активация на акаунт