Майки АВГУСТ 2009-Тема №21!

  • 15 063
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Кърджали
  • Мнения: 10 243
J80 Честит рожден ден! Само най - хубави неща ти пожелавам!

# 31
  • Мнения: 27
j80, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!

# 32
  • Мнения: 22
Здравейте, Честит рожден ден и от мен:)
pepejeans - взимат ти кръв и изследват 2 хормона АФП и ЧХГ, въз основа на тях пресмятат риска за Даун, Едуардс и дефекти на невралната тръба /коремна стена/ - първите 2 се оценяват с 1 от колко има вероятност да има изменения/пример 1 от 1000/, а третото - дефекти на невралната тръба оценките са нисък, висок ...  Ето повече инфо http://bglog.net/bebelog/8754.
Резултатите означават, че има вероятност да има проблем - ако тя е по-голяма от нормалната/1 от 250/.
На  ФМ  се оглежда подробно бебето - би трябвало да се види, ако проблем - от лабораторията ми казаха, че дефектите на невралната тръба е ясно видима.  
След ФМ може да те пратят на амиоцентеза - но там има риск 1 към 200 за аборт.
Питай за всеки случаи доктора при ФМ, ако всичко е наред - няма от какво да се притесняваш.

# 33
  • Мнения: 196
Здравейте и от мен! Днес времето навън е прекрасно - пък и е Тодоровден - честит празник на всички именници, а на j80 честит рожден ден! Да си ни жива и здрава, а подаръка август месец!
Гледам, че доста от вас са се записали на лекциите на сп. "9 месеца" - и аз съм се записала до края на март на всички, но вчера не отидох, защото бях на ЖК. Разкажете как протича една лекция, колко време, интересно ли е, има ли много мами?
За мазането вчера питах моята док и каза, че за стриите специално спасение няма - генетично си е и да си се мажа с лосион за тяло какъвто си ползвам по принцип. Да ви кажа май много се спекулира с бременността - витамините са по 50-60лв., кремовете и разните му там мазила по 20-30лв., а според мен най-хубавата козметика и най-добрите витамини са тези от природата. Никой не може да ме убеди, че което и да било масло или олио за тяло е по добро примерно от зехтина.

# 34
  • Мнения: 735
Здравейте и от мен!
Много целувки на рожденничката!Да е жива и здрава и много щастлива!
На именниците днес също пожелавам честит празник - на Дорето от Ямбол специални поздрави и много усмивки!Най-хубавият подарък ще дойде август!
. Да ви кажа май много се спекулира с бременността - витамините са по 50-60лв., кремовете и разните му там мазила по 20-30лв., а според мен най-хубавата козметика и най-добрите витамини са тези от природата.
Напълно съм съгласна с теб!

# 35
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен, момичета! Честит Рожден ден на j80! И честит имен ден на именниците!
Вчера бях на ЖК - пораснали сме - около 20 см /цялото бебе/, отговаряме си на седмиците, даже май сме малко по-големички!  Laughing Бебо риткаше, видях как си мръдна крачето - много се изкефих! Плацентата ми е предна и засега е малко ниска, но нещата са ОК.
Иначе за ФМ - аз ходих само на ранен БХС в 12 г.с., резултатите ми бяха хубави и ми препоръчаха да ходя направо между 19 и 23 г.с. на фетална анатомия. Благодарение на бубулина имам час за 16.03. при доц. Томова. Така, че пропускам втория БХС.
А за морето - май няма да ходим никаде този сезон! Мисля около април-май месец да попътуваме малко из страната.

# 36
  • Мнения: 3 372
. Да ви кажа май много се спекулира с бременността - витамините са по 50-60лв., кремовете и разните му там мазила по 20-30лв., а според мен най-хубавата козметика и най-добрите витамини са тези от природата.
Кои витамини са толкова скъпи newsm78 Аз вчера си купих Центрум Матерна за 17.69лв А за козметиката съм съгласна Peace Аз си се маза с обекновен крем само дето е по-мазен и не мисля да давам по 50 лв за "специален"

# 37
  • Мнения: 196
Ice Queen например Пренатал на Jamieson, които са на растителна основа.

# 38
  • Мнения: 3 372
Ice Queen например Пренатал на Jamieson, които са на растителна основа.
Mr. Green може Peace Тея не ги знам

# 39
  • Burgas
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета baby Дано всички да сме живи и здрави и август най сладките бебенца baby_neutral

# 40
  • Мнения: 3 010
j80  Честит Рожден Ден, бъди много здрава, много щастлива, пожелавам само приятни моменти до края на бременността и на финал най-здравото и красиво бебеце  Hug

Относно витамините, аз пия Пренатал на Вега- 17лв/30бр, не мисля 4е е скъпо това е за целият месец все пак. Докато тези от 50-60лв са може би за 3 месеца. Не виждам какво ви притеснява толкова?! Относно козметиката, да има по-скъпи мазила, лично аз след консулт с дерматолог си взех най-евтиното на Дева  Peace

# 41
  • Мнения: 195
j80 ЧРД  newsm59 само хубави неща от тук нататък да ти се случват и най-хубавото - август  Hug

Момичета, радвам се, че ви харесва темата  Heart Eyes

Днес бях на преглед при д-р Живкова в Токуда - бебо така риташе и се премяташе пак, по едно време си захапа ръката, много миличко ми стана Simple Smile Отговаря на 18 седмица и 1 ден, горе-долу със седмица сме напред, както сме си от самото начало. Тя изглежда мила, записах си час за регистрация на ЖК по здравна каса при нея за следващия петък. Вече всичко ми е само в Токуда и там ще раждам  Peace

# 42
  • Мнения: 196
Dendy аз говоря за други витамини Пренатал - на канадската фирма Джеймисън са, а не на Вега и са 90 таблетки- едни огромни хапчета. Както и да е аз така или иначе не ги пия, защото от тях ми става зле и не мога и да спя като ги пия.
Бубулина и аз съм си решила живот и здраве там да раждам. Още не съм казала на док, че искам при нея, но то се подразбира май.

# 43
  • Мнения: 3 010
Захира правя разлика между английските витамините Пренатал/Вега/  и тези на "канадската фирма" !!! И именно щом 90т. =50лв, зна4и 30т.=17лв. цените са им еднакви. На Вега също са огромни зелени таблетки наподобаващи антибиотик  Peace няма ги и по аптеките поне във Варна и се налага да ги поръ4вам от нета.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 13:06 от Dendy

# 44
  • Мнения: 2 382
j80,ЧРД  bouquet  bouquet  bouquet!Бъди здрава и много щастлива! Hug

Витамини още не съм се наканила да си взема, защото още ми се гади и само като им видя размера и.... ooooh!.Иначе Док каза да си харесам някакви за бременни.
Относно козметиката- и аз съм на Дева и съм много доволна.В смисъл, че ми попива добре и не е гадно.Колебая се дали да не опитам и на Кокона, но още ми е студено и не се мажа редовно.На Дева съм ползвала антицелулитните гелове и имаха доста видим ефект, така че съм с много добро мнение относно козметиката им за тяло.
За последните две седмици съм качила 2 кг #Crazy.Много се изненадах, защото имам още аванс в дънките си бременните панталони така си стоят в гардероба.
Денди, понамаляха ли контракциите Hug?

Общи условия

Активация на акаунт