Задължително ли е гърнето в яслата?

  • 1 811
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 250
Здравейте!
Една приятелка ме изненада, като каза,че в яслите в Младост(за София става въпрос) едно от условията за прием било, децата да ходят на гърне  Shocked . Така ли е в яслите, които посещават вашите деца?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Задължително не,по скоро желателно.Моето дете още се напишваше като тръгна на ясла,там го научиха.

# 2
  • Мнения: 2 448
В какъв смисъл да е задължително гърнето? Да е махнат памперса ли?
Няма такова нещо, те там ги учат, но няма изискване да са вече научени да казват за това.

# 3
  • Мнения: 250
В какъв смисъл да е задължително гърнето? Да е махнат памперса ли?


Да, точно в такъв смисъл.

# 4
  • Мнения: 2 448
Твоята приятелка да не би да има предвид детските градини? За ясли не мога да повярвам, че може да има такова изискване при положение, че там вземат и деца по на годинка и нещо. Пълен абсурд да имат подобно изискване.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Няма такова изискване за яслите. Даже напротив. Дори и да си научила детето да е без памперс там ще ти искат и ще му слагат. Поне докато спи на обяд.

# 6
  • Мнения: 250
Твоята приятелка да не би да има предвид детските градини?
Да, точно за яслите имаше предвид. За това пуснах и темата, защото ми се струва абсурдно.

# 7
  • Мнения: 299
В нашата нямаше такова изискване. Ако във въпросната ясла го има , то е абсурдно. Да не би нещо да не е разбрала твоята приятелка ?

# 8
  • Мнения: 250
В нашата нямаше такова изискване. Ако във въпросната ясла го има , то е абсурдно. Да не би нещо да не е разбрала твоята приятелка ?
И на мен ми се струва, че се е объркала нещо. Благодаря ви за бързите отговори момичета  Hug

# 9
  • Мнения: 2 131
Напълно възможно е някъде да си измислят подобни "правила", защото не им се сменят памперси. Други мами са споменавали също, че в яслата искали детето да се храни само и т.н.
Ясно е, че не е редно да се поставят подобни изисквания.

# 10
  • Мнения: 469
В нашата ясла не дават с памперси.Най-малкото детенце беше на 1г.и4м.(когато тръгнаха децата на ясла,през септември)и също беше без памперс.
Всички свикнаха на ясленския режим и за 1-2месеца спряха да се напишват.
Случвало се е Жоро да се напишва и по два,три пъти дневно ooooh!,но винаги съм го вземала чист и измит.
Едно голямо БЛАГОДАРЯ на персонала за всеотдайните грижи   bouquet

Напълно възможно е някъде да си измислят подобни "правила", защото не им се сменят памперси. Други мами са споменавали също, че в яслата искали детето да се храни само и т.н.
Ясно е, че не е редно да се поставят подобни изисквания.

Не мисля че сменянето на памперси е по -лесно от миене и преобуване.

# 11
  • Мнения: 2 131
Не мисля че сменянето на памперси е по -лесно от миене и преобуване.
Е, да де, това е ясно.
Предполагам, идеята е детето да си казва, че иска на гърне и не се напишква или нааква в гащите. То иначе пределно ясно е, че ще искат да е с памперс.

# 12
  • Мнения: 2 448
В нашата ясла не дават с памперси.Най-малкото детенце беше на 1г.и4м.(когато тръгнаха децата на ясла,през септември)и също беше без памперс.
Всички свикнаха на ясленския режим и за 1-2месеца спряха да се напишват.

Пълен абсурд!  Shocked Могат да доведат до много лоши последици толкова ранно и най вече принудително привикване към гърнето. Не всички деца са готови на тази възраст и "дресировката" доста може да им навреди за в бъдеще.  ooooh!
Не знам на каква  наредба се базират, че да могат да имат подобни изисквания. Добре, че не съм имала подобни проблеми с яслата, защото щях да ги дигна на балон!

# 13
  • Мнения: 388
Не е имало такива изисквания. Там ги учеха да ползват гърне. Даже си мисля, че на лелите им е по-удобно с памперси.

# 14
  • Мнения: 202
Няма такива изисквания за яслените групи.Там се учат и на гърне ,и да ядат самостоятелно.Или приятелката ти не е разбрала правилно,или са някакви вътрешни изисквания във въпросната ясла,които са абсолютно неправомерни.

# 15
  • Мнения: 9 814
Не знам за коя яслена група става въпрос в Младост, но поне в тази на дъщеря ми не беше така.
Моето дете отдавна не ползваше памперс нито през деня, нито по време на обедното спане, когато тръгна.
Но имаше деца, които дори и не бяха виждали що е то гърне. Никой не ги е връщал.
И определено на персонала му беше доста по-удобно да спеня един памперс, отколкото напишкани дрехи.

# 16
  • Мнения: 8 999
Задължително е за детската градина. За яслата не е - това е една от задачите на това детско заведение, да ги научат да ходят на гърне!

# 17
  • Мнения: 178
Ние сме на гърне откакто започнахме да седиме. Когато тъгна на ясла даже много държаха да носиме памперси и да и слагат защото била малка. Но настоявахме да не и слагат и като видяха че сама си казва винаги се отказаха да ни искат памперси. После имахме пролапс на ануса и се оказа че изобжо не трябва да сяда на гърне, та много бързо свикна на дъска. В яслата си я слагат на дъската и всичко е ок. Единстевоно е че не иска да ака в яслата -не знам защо и винаги е вечер вкъщи.

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Здравейте!
Една приятелка ме изненада, като каза,че в яслите в Младост(за София става въпрос) едно от условията за прием било, децата да ходят на гърне  Shocked . Така ли е в яслите, които посещават вашите деца?
Твоята приятелка грешно е обобщила "яслите в Младост". Синът ми беше на ясла в 70 ОДЗ в Младост и никога не са ни поставяли  подобно изискване. По наше желание и със съгласието на персонала чак миналият юли (когато беше на две години и седем месеца) започнахме да го водим без памперс и с много резервни гащи  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 830
Не е задължително, но е препоръчително поне във Варна е така. На 2 годинки махнахме памперса и за яслата оставях само за спането на обяд. За градината пък си е направо задължително, там никой не се занимава с памперси.

# 20
  • Мнения: 3 695
Няма такива изисквания за яслените групи.Там се учат и на гърне ,и да ядат самостоятелно.Или приятелката ти не е разбрала правилно,или са някакви вътрешни изисквания във въпросната ясла,които са абсолютно неправомерни.
Точно така.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 484
Не  съм  чувала но  знам  от  приятелки  ,че  им  искат  памперси.

Общи условия

Активация на акаунт