Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 2 219
ох, зинаида,
съжалявам че бебока е още мъничък.
наистина трябва да се опиташ да си спокойна и да вярваш, че макар да е по-малко бебчето всичко е индивидуално и както има бебета-гиганти, така има и малчовци.
доколкото разбирам, никой нищо не ти казва за ... не-дай-си -боже някаква болест... така че горе главата. Hug
все-пак ти си в много напреднала седмица и при всички изследвания коита са ти правени с прецизни ууреди би трябвало да се открият вероятни аномалии... а такива не се намират.

дано да съм права Peace
скоро ще родиш, малко остана и като видиш малчото че е жив и здрав, което много искрено ти пожелавам, ще разбереш че напразни са били притесненията ти.
 Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 3 211
ronilaz, за кръвното никакво солено, сладко и кисело! Щом си и подута, значи задържаш течности и сигурно имаш белтък в урината.
Аз пия Допегит сутрин и вечер по половинка. Първоначално ми го бяха изписали по четвърт, ако искаш така го почни. Това е единствено хапче за кръвно, което става за бременни. Не е хубаво да се качва над 130, тогава започва страдание на плода, а при теб са и две, още по-сериозно е. Ако нещо те интересува пиши на лични.

Ася, на мен ми харесва повече като марка Маг ингланд. По-здрави са, а все пак за кошара е важна марката-като стане на 7-8 мес. бебето и почне да се изправя само и да скача, повечето не издържат и се чупят.

Зинаида, и аз съжалявам, че не наддава. Дано пък това тегло да му стига Praynig Както ти писах по-важно е да е развито и по-близо до термин, дори и да е по-малко кг. Сега най-важно е да ти следят тоновете редовно Peace

За превръзките аз съм си купила нощни либрес и олуис (не ми се сменя на инглиш Crazy). А в началото така или иначе задължително е с лигнин.

# 32
  • Мнения: 794
Zinaida, ако се налага по-ранно раждане, да го предизвикат! Вече не си в толкова ранна седмица и всъщност зрелостта на бебето не се определя от размерите, а от прекараните в корема седмици. Така че, само спокойно! Ако наистина не расте, няма смисъл да го мъчат в коремчето, навън е по-добре. Ама това са си мои разсъждения на лаик, лекарят знае най-добре! Всъщност, лекарят какво каза - нараства ли бебчо и ще го вадят ли по-рано? Много ми е присърце твоят проблем, знаеш защо.  Hug

# 33
  • Мнения: 1
Честит празник на всички именници!!!   bouquet ben78 да ти е жив и здрав брат ти и да ти бъде опора в живота!!!  bouquet
zinaida, много мъчно ми стана, че малкото ти бебче не расте, но и аз съм на мнение като някои от момичетата, че това не е фатално Hug Все пак знам за много случаи с малки бебенца, които се появяват на бял свят живи и здрави Peace Ако може поне още 500 гр. да наддаде ще е идеално, няма за какво да се тревожиш  Hug
Относно изследванията / някой питаше, извинявам се за кратката си памет/  newsm78 на мен ми ги пуснаха в началото на бременността... мисля, че беше ВАСЕРМАН- за венерически болести. Други освен кръв и урина и генетични не се сещам...

# 34
  • Мнения: 115
very nice благодаря ти за отоговора...веднага изпратих мъжо към аптеката...дано да ми помогне
тъпото е, че в петък ходих на ЖК и кръвното ми беше 120/70, а от снощи не пада под 135/89...тоновете (всяка седмица ги записват) са винаги супер..дано състоянието ми да е само моментно,защото тъкмо сега (събота и неделя) моята док-ка е на конференция извън София (ех,тоз моя късмет  Sad )

# 35
  • Мнения: 160
Здравейте,милички!
Скоро не съм ви писала,но сега като прочетох за Зинайда,реших веднага да се включа.
Мила Зинайда,представям си колко си притеснена,но опитай да се настроиш положително,мисли за малката душичка с цялата си любов!Вярвам ,че всичко с теб ще е наред!!!Сигурна съм!Помолих моята малка Сиянна да бди над твоето бебче и да му помогне да преодолее трудностите,и накрая да се гушне щастливо и блажено в прегръдката ти.Ще видиш,че накрая ще си най-щастливата майка на света и ще си спомняш колко притеснена си била някога.Притесненията ни са неизбежни,но след тях идва времето на безумното щастие,а ти ще го изпиташ,както и аз/макар и след време/.Горе главата мила,ще си имаш едно здраво и сладко бебче!
Прави са момичетата ,които казаха ,че килограмите не са от толкова голямо значение.Сиянна винаги вървеше по размери с около 2 седмици напред.Дори когато се роди мерките и бяха доста големи като за гестационната и възраст,но явно това не беше от такова значение.Най-важното е сега да сте спокойни и да задържите бебчетата си на топличко в коремчетата възможно най-дълго!А след това ви чака огромна порция щастие,която вярвам,че ще споделя с вас и ще и се насладим всички тук заедно!!!И аз като вас нямам търпение вече,но хубавите неща идват бавно,така че стискайте още малко!!!Обичам ви много!!!

# 36
  • Мнения: 568
Здравейте и от мен !
Честито на именниците да са живи и здрави!
Ако има притеснения относно заглавието ,няма проблем да го смените,не мисля ,че би предизвикало раждания Simple SmileЗамисъла е да покаже най-хубавия подарък на мама Hug
zinaida стискаме палци и сме с теб.
ronilaz моя съвет е веднага при док нито хапчета ,нито диети без негово нареждане.Нещата не са толко еднакви за всички .При теб кръвното инцидентно ли е или го подържаш.Ако е моментно също може да стане беля ако го свалиш много.Аз също съм подута и всеки реагира АЛБУМИН!!! Но изследванията показват друго.Ако днес няма как да отидеш до лекаря си му позвъни .В моя болничен пише диагноза Z348 причина 14.Това питане ме подсети да ви кажа ,че мен ме предупредиха да си снимам болничните.Едната причина е ,че при по-ранно раждане третия болничен изравнява дните ,а той се издава от педиатъра.
За превръзки аз заложих на специални при родилки приличат на парче памперс .Водят ги подложки,не са скъпи 10-12 ст.попиват добре.Първия път купих от тези старите дебелите ,беше голямо оливане.
 ben78 аз съм за фамилията на бащата ,така записах и Вики и поради тази причина взех фамилията на мъжа ми-нали сме едно семейство!За презимето незнам дали може да се сменя аз не съм и искала да го правя.
asja бързо да се оправя крака ,че колкото ни е трудно сега да се движим !
Тези изследвания за които стана дума ми ги пуснаха на първата среща с лекарката ,когато потвърди бременност без спин ,това така и не ми го пусна.
Ами хубав празничен ден!

# 37
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Зинаида, дано всичко е наред с бебчето и само теглото да е проблем.  Praynig Ако се налага, нека я вадят предсрочно, ти вече си почти в 9ти месец, след 36 седмица бебето е зряло и само теглото ще й е проблем. Племенницата ми се роди в 36 г.с. по спешност само 1500 грама, не беше наддала нищичко за последните 2-3 седмици престой в корема на майка си (тя беше с доста високо кръвно). Беше се измъчило милото, а като я извадиха и за 45 дни качи 700-800 грама и я изписаха жива и здрава.
Ронилаз, ако се задържи високо нищо не ти пречи да идеш в спешния кабинет на АГ болница за консултация. Все пак си и с близнаци и бременността е рискова. На моя болничен пише същото като на твоя.  Peace Аз си го снимах за всеки случай преди да го оставя в службата. Други документи не са ми искали, удостоверението за банкова сметка го имат отдавна в НОИ, при нас от счетоводството ни ги искаха накуп още когато приеха промените.

Васерман не знам кога са ми пускали, но видях, че в документацията ми пише, че е правен.  Rolling Eyes

А за превръзките, ако толкова не се справят тези, които съм си взела, ще пращам мъжа до аптеката за такива за родилки, до Тина Киркова има една специализирана аптека, сигурна съм, че там ще има.

Вчера имах и 1-2 болезнени контракции, така че вечерта направих ревизия на багажа и съм в стартова позиция ако бандитките решат да излизат.  Crazy
Рони, ще чакам да споделиш какво си разузнала за Хаук.  Blush

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 12:19 от Жабче

# 38
  • Мнения: 568
Ех ,че съм забравана  Simple Smile
atlantica стискаме палци за първото място fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
ronilaz послушай съвета на Жабче и отивай в болницата по-добре консултация с док.Стискам палци и на теб  Flowers Four Leaf Clover да се нормализират нещата.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте, момичета! Hug

Браво за темичката, Аничка - много е красива!  bouquet Но и моето мнение е, че всички трябва да си останат в списъка, а, като тръгнем да семестим в другия подфорум, тогава да разчистим неписалите скоро. Peace

Честито на всички именници!  bouquet

rrivanova, тези изследвания бяха първото, което ми пуснаха, като се регистрирах като бременна. Що за безотговорност от страна на лекарката ти, не знам?! newsm78

zinaida, миличка, дано накрая се окаже, че опасенията ти са били напразни и просто бебка е по-мъничка. Както са ти писали вече момичетата, важно е да си отговаря на седмиците по развитие, а не толкова по размери. Стискам ти палци, дано всичко е наред! Praynig

За фамилията - при брака ни добавих фамилията на мъжа ми към моята - с тире, но продължавам да си ползвам моята. Симона я записахме с фамилията на мъжа ми, т. е. нейната фамилия не е презимето на мъжа ми, а третото му име - така решихме, чевсички ще имаме еднаква фамилия. Сега и бебето ще е по същия начин. Peace

ksd_g, възхищавам ти се за пореден път - толкова позитивно звучат постовете и се опитваш винаги да вдъхнеш надежда на останалите. Невероятно силен човек си! Hug

Аз още нищо не съм почнала да подготвям от багажа за болницата, само нощница си купих оня ден (имам и една от предишното раждане, която трябва да открия) - все ми се струва, че има време, ама май няма толкова вече...

Ася, и аз мисля, че Mag England са по-добра и по-здрава марка и бих заложила на тяхната кошарка. Peace

Хайде, лек ден на всички!

# 40
  • Мнения: 3 211
момичета, вижте каква хубава количка намерих: http://cgi.ebay.co.uk/HAUCK-SHOPPER-7-TRAVEL-SET-Dotty-Pink-Trav … otoQQcmdZViewItem

много практична, лека и евтина.
ако някой още не се е обзавел Party

ronilaz, за по-бързо спадане, вземи 1гр. вит.С. Също вариант е и топене на краката в гореща вода. Стига не ти става лошо и да нямаш разширени вени. Всичко това е, като първа помощ. Също така студени кърпи с вода и оцет на челото, докато краката са в горещата вода. Но по принцип щом не си пила досега хапчета за кръвно, би трябвало да ти подействат. И най-вече никакво ядосване и притесняване-това е много важно. Даже на мен ми изписаха успокоителни-валериан или лексотан, но не ги пия засега.

# 41
  • Мнения: 4
Здравейте и от мене!

Зинаида,представямси колко си притеснена.Успокой се ,всичко ще бъде наред.Моя приятелка роди бебто си преди 4г.1700гр.Сега е жив и здрав и е голям бяс.Стискам палци,дано нещата се наредят.

танита77,благодаря ти за разяснението.

Аз от вчера се задъхвам много,пухтя като локомотив.Нямам сърцебиене или кръвно/да чукам на дърво/но се запъхтявам като ходя и всякаш нещо ми е заседнало точно посредата под ямката на гърдите.Някой има ли подобни усещания.

Приятен ден и хубави емоции.

# 42
  • София
  • Мнения: 231
Честита ни нова темичка  и  мнооого  благодарности на ани4ка  за труда и творчеството   bouquet  и  на  кръстницата Дени  за  интересното име   bouquet  !

Честито и на всички именници   bouquet !

rrivanova  - Изследванията  и на мен  ми ги пуснаха  още в самото начало . Не разбрах само твоята лекарка  на базата на  направени изследвания  ли се изказала така ? Дано  не се потвърди  Praynig !

Приятен ден  пожелавам на всички  и  ще се включа по-късно пак,че  сега бързам  Hug !

# 43
  • Мнения: 309
Хайде и ние в новата темичка!Аничка,   bouquet Hug!Браво за страхотната тема и за старанието ти!!!
Честит празник на всички, които празнуват днес!Бъдете живи и здрави! smile3525
За излседванията искам да кажа, че за спин и хепатит, както и тези за венерически болести се правят както в началото на бременността, така и в края! NaughtyНа мен също ми правиха към 3-я месец, като се записвах на ЖК, но сега преди раждането пак ще ми правят, така че не бързайте да съдите лекарите!Може би някой от нас не са знаели, че заедно с другите изследвания на кръвта в началото на бременността са правени и тези и са се заблудили, че сегашните са им първи излседвания за тези неща, а те са всъщност вторите - преди раждане!Това е моето мнение! Peace
Зинаида, мила полсушай съвета на другите момичета, наистина щом лекарите не са предприели кой знае какви мерки, значи нещата не са толкова страшни, просто може би е по-дребно твоето бебенце, щом си почти в девети месец, няма какво да се тревожиш!Виж, че и на други мами се е случвало подобно нещо, пък бебоците са живи и здрави и всичко е ок!Бъди спокойна, всичко ще бъде наред и при вас! Praynig Hug  bouquet
ksd_g, за пореден път  Kissing Heart omm Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ви милички на всички  Hug Благодаря че ви има   bouquet
В понеделник след прегледа ще ви пиша как е минало .

Общи условия

Активация на акаунт