За година и 4 месеца нямаме и нощ нормален сън....

  • 7 543
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 632
Моят син още се буди. Tired

# 16
  • Мнения: 1 981
Хайде, за протокола, и аз да се включа! От всичко, което съм изчела тук и не само тук, явно трябва да се въоръжим с търпение! Моят син поне не реве като се събуди, но и той пие вода, но по-малко! Аз също го чувам дори като се обръща и веднага започвам да го люлея, за да не се разбуди напълно! Ако изпусна момента, след това го приспивам 10-15мин., но ако го хвана "в зародиш" заспива за 2-3мин. И все пак това продължава почти две години вече и сенките под очите ми са в много актуален лилав цвят! Wink

# 17
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен! Синът ми е на година и 2 месеца и също продължава да се буди нощем по няколко пъти. Обикновено заспива към 21часа и спи спокойно до към полунощ. Почти няма случай след като се е пробудил през нощта да е заспал без да пийне мляко. Понякога изпива близо 200мл наведнъж, но ако се опитам да му взема шишето по някое време, започва да плаче и да си го иска. Отказва вода. И аз като вас спя на пресекулки - по-скоро дрямки, а не сън. Вие ми се свят, боли ме глава през деня... направо съм като изстискана, нямам никакви сили вече. Без значение дали през деня е спал 30мин. или 2 часа, през нощта е все едно и също. На една приятелка големият син се будил до навършване на 3 год., за да пие сок, а след това сам се отказал. Явно единственото, което ни трябва е безгранично търпение.

# 18
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Моят син е на 1г и 7 месеца и се буди много нощем,понякога на 20 мин,понякога 5-6 пъти само,което е добре.Като съвсем малко бебе спеше от 9 до 4-5 без събуждане и беше рай,но откак стана на 3 месеца е ад.А като го замъ4ат зъбки не се спи пък хи4.
А денем е много палав и щур,на обяд спи по 4ас и половина и то с пробуждания.
Кака му като стана на 2 по4на да спи непробудно по4ти,не виждам скоро да с енаспа.Но това,4е има други като нас ме успокоява поне малко.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря се будеше по няколко пъти в нощта до 3 годишна възраст. Явно си има такива деца.

# 20
  • Мнения: 120
Първото ми дете се събуждаше нощем да яде до 3 месечна възраст. После край - започна да спи по цяла нощ. Малкото до почти две години се будеше всяка нощ. Имало е случаи да ставам по 10-15 пъти - да дам бибата, да дам вода или само да го погаля. Никоя баба не го искаше за през нощта. Постепенно намаляха събужданията и сега спи спокойно до 9 часа сутрин (почти на 3 години е вече).

# 21
  • Мнения: 165
До двегодишна възраст и моята дъщеря се будеше поне по 2 пъти, накрая дори по 5-6 пъти. Поради чести здравословни проблеми се ориентирахме към класически хомеопат, 1 седмица след започване на лечението започна да спи по цяла нощ.

# 22
  • Мнения: 280
   Моят син се научи да спи по цяла нощ чак на годин и пет месеца.И ако го беше питала него ,още щеше да спи в леглото ни и да суче по 10 пъти нощем.Не е пил вода,не е смукал биберон,както твоето момченце.Но аз го кърмех,той заспиваше само по този начин и се будеше многократно .Дори не сучеше както трябва,през повечето време ме дъвчеше.В един момент осъзнах,че това му поведение и системното недоспиване ме изнервя страшно много.Дразнех се и исках да го напердаша.Това беше момента,в който реших,че трябва да се научи да спи през нощта.През първата заспа пак на гърдата ми,преместих го в неговото легло и когато след час се събуди ,започнах да го галя по главичката,да му казвам,че много го обичам ,но че трябва да си спинка в леглото.Той плака много жално почти час.Не можах да издържа и го взех пак при мен,но тихо и категорично му обясних,че "млякото спинка" и чак сутринта ще може пак да суче.Той се повъртя и заспа.До сутринта се буди още няколко пъти,но аз бях непреклонна.
    На втората вечер се събуди 3 пъти и плака по десетина минути.Аз не отстъпвах.Този път не го извадих от леглото му.
    На третата вечер спа от 21 до 6 часа.
    Продължих да го кърмя още 4 месеца ,но вече не се  събуждаше нощем.

   Описах ти нашия случай,ако нещо ти помогне,ще се радвам.
   Знам колко е трудно като плаче едно бебе,но не би ли могла една вечер да му откажеш шишето-по същата схема,по която аз отказах гърда на моя син?
  Желая ви успех и дълъг сън за мама.

# 23
  • Мнения: 2 757
Аз не вярвам детето да се буди специално за да пие вода. Моите деца докато ги кърмех нощем по няколко пъти се будеха по рядко, а сега не ядат и не пият, но Теди се буди между 5 и 10 пъти с истеричен рев при това. Понякога се чудя как да го успокоявам, защото обикновено иска в моето легло и да го галя, но има случаи нищо не го успокоява, просто си истерясва. И не само че се буди, ами понякога си будува с часове. Хванала съм се в чудо. Да не говорим, че е започнал да не признава никой, иска само мен и все да го държа. Днес примерно го бях извела на разходка по магазините. Държеше ме за ръка нон стоп и само да го пусна да си извадя парите и на секундата се тръшка на пода в магазина по очи, облизва земята или килима и диша дълбоко праха  ooooh! съпроводено от истерични писъци. Умрех от срам, всички погледи бяха в нас. Само като ме види че излизам от стаята надува гайдата и тича след мен. Уж свикнал да го гледат други хора, ама се оказа точно обратното

# 24
  • Мнения: 282
Аз съм пробвала доста варианти, но не се получава при нас. Ето, тази нощ беше много зле. До 12 часа вече се беше будил около 5-6 пъти и беше изпил 400 мл вода. Два пъти подред давах по 50 мл вода, а той я изпиваше и пак рев, взех го, но той не се успокоява от гушкане. В чудо се видях, прихвана ме голяма нерва, защото съм безпомощна пред писъците му. Оставих го в леглото да си пореве, но при нас това няма резултат, засичала съм 1 час и 20 минути рев без да спре и да заспи. После го приспивах малко на ръце, поуспокои се уж, ама като го оставих пак запищя. Дадох мляко, легнах долу до леглото му, държах му ръката, той изцока млякото , повъртя се , помрънка и заспа. Естествено след това до 7 се буди още 4-5 пъти и изпи още 300 мл вода. Ей това е една наша нощ ooooh!
Детето ми е пристрастено към шишето , дори като се разбуди, той не си отваря очите , а като ме усети че доближа до леглото му, млъква и зяпа , за да му дам шишето. НО понякога явно шишето не му помага да заспи и понеже той не може да заспива сам , изпада в истерия. Хем му се спи, хем не знае как!

# 25
  • Мнения: 2 757
Освен да му дадеш биба, ама пак като я изпусне ще реве да ставаш да му я подаваш. Поне няма да се налива толкова с вода. Знам ли. Аз на моите им спрях бибите. При Ева не беше голяма трагедия, даже почна по стабилно да спи. Ама Теди вече месец не може да го преодолее и съвсем полудя. Преди бибата много ми помагаше да го успокояя, но сега само носене признава и това наистина е убийствено. Не може ли да се редувате с бащата да спите с него. Така поне през вечер ще можеш да спиш. Ние така правим, иначе да съм загинала.

# 26
  • Мнения: 120
Аз съм пробвала доста варианти, но не се получава при нас. Ето, тази нощ беше много зле. До 12 часа вече се беше будил около 5-6 пъти и беше изпил 400 мл вода. Два пъти подред давах по 50 мл вода, а той я изпиваше и пак рев, взех го, но той не се успокоява от гушкане. В чудо се видях, прихвана ме голяма нерва, защото съм безпомощна пред писъците му. Оставих го в леглото да си пореве, но при нас това няма резултат, засичала съм 1 час и 20 минути рев без да спре и да заспи. После го приспивах малко на ръце, поуспокои се уж, ама като го оставих пак запищя. Дадох мляко, легнах долу до леглото му, държах му ръката, той изцока млякото , повъртя се , помрънка и заспа. Естествено след това до 7 се буди още 4-5 пъти и изпи още 300 мл вода. Ей това е една наша нощ ooooh!
Детето ми е пристрастено към шишето , дори като се разбуди, той не си отваря очите , а като ме усети че доближа до леглото му, млъква и зяпа , за да му дам шишето. НО понякога явно шишето не му помага да заспи и понеже той не може да заспива сам , изпада в истерия. Хем му се спи, хем не знае как!

Защо не опиташ преди заспиване да му дадеш да изпие едно пълно шише с мляко. Моят син - на почти 3 още пие вечер преди заспиване по шише с адаптирано мляко. После спи спокойно. Водата не запълва стомахчето за дълго, но млякото дава усещане за ситост, а и сукането успокоява.

# 27
  • Мнения: 1 981
Честит празник! Желая на всички тук повече спокойни нощи!  bouquet
А ходили ли сте на някакъв лекар? Хомеопат или традиционен? Аз съм решила това да е следващата ми стъпка, веднага след като се приберем в БГ! Чела съм за някакви сиропчета, които действали доста успокояващо на такива неспокойни души като нашите деца!

# 28
  • Мнения: 282
Той всяка вечер си заспива с едно голямо шише мляко- 250 мл, напоследък и бисквита му слагам, уж да е по-пълно стомахчето...ама. За лекар не знам, аз съм споменавала пред личната и тя ми казва , че ми е такова детето и ще отмине. Аз това го знам , но дотогава търся някакво решение, но май няма такова! Нищо, да са живи и здрави децата, все ще почнат да спят, даже после пък става обратното- не искат да стават

# 29
  • София
  • Мнения: 2 952
Единствения съвет, който мога да ти дам е да се нагодите вие по детето: да го оставяте да спи при баби, ако има такъв вариант, да се редувате с таткото. Гледай да си осигуряваш нужната порция сън и почивка.
Имам две деца - едното от 10-месечна възраст спи само и се е будило само, когато е болно.
Малката е на 4.5 години. Не знам какво е да спиш без прекъсване оттогава. В един момент спрях да се ядосвам, чакам и гледам да се грижа и за себе си. Не казвам, че при теб ще продължи толкова дълго - просто винаги ще имаш някакъв вид грижи около детето си или децата си - важно е да се грижиш за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт