Какви задължения имат 10 годишните момичета у дома?

  • 3 475
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
 Andariel, това което мога да кажа от скромния си житейски опит, че парите днес ги има утре ги няма. Това човек да може да прави повечко неща го прави много по-гъвкав и адаптивен.
Уча децата си да се грижат за себе си от съвсем малки. В задълженията на 6 годишния ми син е сгъването на прането и оправянето на детската стая. Чистичко го карам да чисти на заека и да прибира масата след хранене. Прахосмукачка му давам да пусне само по негово желание и след това аз довършвам Wink.
Но смятам, че елементарна грижа за себе си трябва да могат да полагат, дори ако са заети и по 16 часа на ден.
Не харесвам стратегията на някои родители да правят сделка с децата си. Ако направиш това, ще получиш това... Нещата трябва да се правят, защото това е по-добре за нас.

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
проблемът при моите е да смятат, че нещо им е задължение. ако нещо го обявя, че им е задължение, го изпълняват само след скандал. иначе ако ги помоля да свършат това или онова, за да ми помогнат, изпълняват го без проблем. единственото, което е обявено, че им е задължение е да си оправят стаите и да се грижат за брат си когато не са на училище. всичко друго ги карам да вършат в движение когато се налага, двете заедно или по отделно - изхвърлят боклука, вадят чиниите от миялната, случвало се е да гладят, да приготвят вечеря или закуска, слагат маса, прибират маса, редовно вземат брат си от училище, разтоварват покупки от багажника, мият ми колата, въобще каквото ми се налага възлагам на който е около мен. е, не винаги откликват, но като им се наложи един ден, ще си наваксат. така както аз сега си наваксвам...

# 17
  • Мнения: 19
     Благодаря Ви за отговорите. Наистина децата днес са много ангажирани, но си мисля че ако се научат да разпределят времето си ще успяват да свършат много неща (нямам предвид само в домакинството). Живяла съм на квартира в друг град от 14 годишна и съм се справяла сама с битовите неща, докато мои съученички все не успяваха. Колкото до подхода ако... то ... със сигурност съм убедена, че не е успешен. Прочетох много добри съвети и ще се опитам да под ходя по друг начин.   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Съгласна съм, че организацията на времето е важна. Но да не забравяме, че всяка дейност изисква определено технологично време. Може две чинии да се измият за 2 минути, но 2 минути тук, 10 минути там, още на трето място... и така без да се усети човек става доста време. И накрая време за почивка не остава.

# 19
  • Мнения: 2 132
Стаята на дъщетя ми си е нейно задължение!Включително и подреждане на гардероба.Само пускането на прахосмукачка отпада.
Помага и в подредбата на останалата част от къщата PeaceМие чинии, изхвърля боклук, подрежда и вдига масата(понякога).
Не й тежи.Така е научена, прави го с желание!
Но е много натоварена и я отменям , отвреме-навреме Laughing

# 20
  • Мнения: 589
Дъщеря ми е на 12. Изисквам от нея същите неща свързани с почистване и подреждане на стаята, помагане при приготвяне на вечерята и т. н. още от 4-5 годишна. Напоследък, обаче е много разхвърляна и постоянно се налага да и правя забележки. Наистина има приятелка, която нищо не върши вкъщи и е страшно разглезена. Непрекъснато се боря с подражанието. Дъщеря ми смята, че съм прекалено строга и я тормозя. Много е сложно в тази възраст и голямо влияние оказва средата в училище и в квартала  Confused

Общи условия

Активация на акаунт