С какво мляко приготвяте млечните каши?

  • 1 191
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Вие сте моята най-надежна енциклопедия и затова към вас е питането ми-на възраст от около 8 месеца с какво мляко приготвяхте млечните каши? Естествено имам предвид не готовите млечни, на които се слага само вода  Wink
Ако купя адаптирано има ли съществено значение, дали да е 1 или 2 номер?  Embarassed 1 е по-близо до кърмата и мислех с него  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 458
Ами аз цедя кърма и слагам вътре. Laughing

# 2
  • Мнения: 4 242
И аз ги правих с кърма до скоро, но вече ги правя с вода и добавям по малко плод. Ива суче често и получава достатъчно мляко, така че няма нужда и кашата да е млечна.
Ако решиш да добавяш адаптирано, и аз мисля че е по-добре да е единица, по-леко е.

# 3
  • Мнения: 772
Здравей и в тази тема - и на нас лекарят ни каза, ако купя с такава цел адаптирано, наистина да започнем от 1 за привикване; още не съм купила и по-често ги правя само с вода, или и с малко кърма към кашатач направена основно с вода; кърмата наистина прави кашата по-течна, макар и не съвсем веднага, а след малко, но гледам да е пряно изцедена - т.е. не замразявана, че с размразена става гадно май дори според бебо, въпреки че още пие такава от шише понякога. Тези, дето са млечни сами по себе си, определено по-малко му харесват.

# 4
  • Мнения: 7 837
Засега правя с кърма, защото Сами не изяжда голямо количество каша.

# 5
  • Мнения: 5 228
Първоначално ги правех вода и след това я кърмех, постепенно започнах да й давам основно от готовите млечни каши.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз и досега не правя млечна каша,излишно ми изглежда - нали суче на корем през цялото останало време.Правя домашни каши само с вода,пюретата също са безмлечни - тя изяжда символични количества на ден (не й се събират повече от 100-120гр твърда храна общо за деня),а суче минимум 10 пъти на ден - не виждам никаква нужда и от друго мляко Grinning

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 092
..... че с размразена става гадно май дори според бебо, въпреки че още пие такава от шише понякога. Тези, дето са млечни сами по себе си, определено по-малко му харесват.
Ееее стига бе, аз точно заради кашите замразявам редовно по малко кърма Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 827
Ами аз цедя кърма и слагам вътре. Laughing
Ееее стига бе, аз точно заради кашите замразявам редовно по малко кърма Rolling Eyes
Това ме изненадва.И аз така бях започнала да правя,но педиатърката ми каза С НИЩО да не смесвам кърмата!Ако искам да давам каши,да си купя за тях адаптирано...Ива ли такова нещо?Моля ви,кажете ми?

# 9
  • Мнения: 6 243
Ами аз цедя кърма и слагам вътре. Laughing
Ееее стига бе, аз точно заради кашите замразявам редовно по малко кърма Rolling Eyes
Това ме изненадва.И аз така бях започнала да правя,но педиатърката ми каза С НИЩО да не смесвам кърмата!Ако искам да давам каши,да си купя за тях адаптирано...Ива ли такова нещо?Моля ви,кажете ми?
Не, няма такова нещо. Препоръката на педито ти е доста глупава (извинявам се, но е така). Ако с детето сте по цял ден заедно, поначало не се налага смесването на кашата с кърма - то си изсуква нужното количество направо от гърдата, а кашата може да се прави с вода. Кърма се слага, за да привикне по-лесно с новия вкус или - евентуално, за да 4пробуташ" някоя нелюбима каша. Ако отсъстваш от къщи през деня, смесването на кашата с кърмата е удобен начин да дадеш част от дневната млечна доза. Няма никаква причина да не се смесва кърма с друга храна.

# 10
  • Мнения: 8 458
Мерси,Хапчице!  bouquetВнасяш спокойствие в изтерзаната ми душа Wink,с това захранване вече съвсем се обърках. Rolling Eyes
Колкото лекари,толкова мнения! newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз се сещам за една причина да не се смесва кърмата с други храни, но тя е по целесъобразност, а не по здравословни съображения - кърмата твърде много разрежда кашите.Преди като имах замразена във фризера, съм слагала от нея и всичко ми ставаше полутечно.Не е заради количеството, а заради ензимите в самата кърма - колкото повече време минава, толкова по-течни стават храните с кърма ConfusedСега като правя разни работи с краве мляко, нямам такива проблеми.Но ние вече сме големи Heart Eyes

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Но ние вече сме големи Heart Eyes
Ама верно сте големи Grinning
Ники вече е навършил годинка, честито с малко закъснение  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 704

6o6i преди си бях купила НАН ХА и педито беше казала че е ок... преди няколко дни свърши кутията и купих директно 2-ката т.е. се съобразих с указанията на кутията.. предполагам че има значение, състава е съобразен с възрастта и нарастващите нужди на организма и т.н. ако бъркам поправете ме  newsm78 

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Но ние вече сме големи Heart Eyes
Ама верно сте големи Grinning
Ники вече е навършил годинка, честито с малко закъснение  bouquet

Тенк ю, тенк ю bowuu

Общи условия

Активация на акаунт