Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 14
Имам голям проблем, по-скоро не аз ами приятеля ми...Вече не знам наистина към кого да се обърна а съм страшно притеснена за него и най-вече за здравето му...
5-ти ден е абстинентен - години наред е бил на хероин и кокаин, но вече се осъзна, че това нещо не може да продължава вечно и че във всеки един момент може да си отиде от този свят а сме решили да създадем семейство,но преди това трябва да се изчисти...
Проблема е следния: решил е че няма да отиде в комуна, нито в психиатрична клиника за да се лекува. [не питайте защо, дълго е].

Вече привикна към физическата болка колкото и голяма да е  Crying or Very sad потенето и преобличането по 10 пъти на ден също вече не представляват проблем, както и всички останали симптоми които са характерни при абстиненция, НО големият му проблем е БЕЗСЪНИЕТО - това нещо го убива, изобщо не може да спи нито денем нито нощем, единственото което би му помогнало са хапчета и то силни а без рецепта няма как да си ги набави...


МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ МОЖЕ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА НИ ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА,СЪВЕТ, ПРЕПОРЪКА...КАКВОТО И ДА Е СТИГА ДА МОГА ДА МУ ПОМОГНА!
Аз също вече не спя като хората, не защото ми има нещо, просто изживявам мъките му...
Цитирай


Мнения: 1 845
сигурно наистина е тежко и за теб,и за него състоянието му в момента,но това е пътят към истинския и хубав живот-така го възприемайте.безсънието ще го съпътства още дълго,ще има още много пристъпи,различни емоции.неизбежно е,но е хубаво-с всеки изминал ден ще се отдалечава от наркотичната зависимост.
стискам ви палци на двамата,дано преодолее бързо кризата.и най-важното-дано никога повече не се връща към дрогата.
успех!
Цитирай

София

Мнения: 14
Благодаря за подкрепата desinkata_85 , силно се надявам да започне малко по малко да се подобрява и да не става по-лошо...то не знам може ли да стане по-лошо даже...Усещам го по телефона - адските мъки, едвам говори, няма сили за нищо  Sad и се страхува до кога ще продължи всичко това.
Като зомби е в буквалния смисъл - черни кръгове под очите и огромни торбички  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай


Мнения: 37
Моите поздравления. Стискам палци да успеете. Опитайте с Виватонин форте. Зная че го дават на онкоболни до 20мг. Не е токсичен, което е важно за вас. Напротив в тези количества е силен антиоксидант.  Не е гаранция ,че ще заспи от първия прием, даже най - вероятно няма да го усети, но нека продължи. Борете се докрай. Hug
Цитирай

София

Мнения: 14
Още утре ще отида до най-близката аптека и ще разпитам за този медикамент и ако всичко е наред направо ще му го купя за да започне час по-бързо да го пие. Мерси предварително, дано свърши работа. Стискайте ни палци  Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Sofia

Мнения: 1 676
А защо не се консултирате с лекар?
Все пак момчето иска да оправи живота си и има нужда от малко помощ.
Най - чистосърдечно го поздравявам за решението му и ви пожелавам успех!
Цитирай

София

Мнения: 5
А защо не се консултирате с лекар?
Все пак момчето иска да оправи живота си и има нужда от малко помощ.
Най - чистосърдечно го поздравявам за решението му и ви пожелавам успех!
Защото лекарят ще го прати в комуна, а той явно не иска да ходи на такова място.
Към авторката: Момчето ти получава ли епилептични припадъци? И от точно 5 дена ли не взима? Питам сериозно, мисля, че мога да помогна Hug
Цитирай

plovdiv

Мнения: 62
Стискам ви палци и ви желая успех. Виждам, че Никол ти е препоръчала Виватонин Форте. Наистина може да се приема в големи дози  и има свойството да потиска тревожността и депресията. Дават го на жени в климакс с такива проблеми, така че може би ще бъде подходящ и при абстинентна криза и толкова упорито безсъние
Цитирай


Мнения: 2 094
Стискам палци да се реши проблема ви. Според мен все пак трябва да се консултирате с лекар. Всеки случай е специфичен и ще ви се предложи най-доброто за вас.
Цитирай


Мнения: 762
Не смятам, че това лекарство ще помогне. Обърнете се към специалист да му изпише медикаменти, защото да се изчиства сам е опасно, без да има кой да го наблюдава. Да не говорим, че ще му трябват поне 2 години за да излезе изцяло от психическата депресия. Чувала съм за Д-р Герджикова, но нямам координати, ако успея да намеря ще ти ги пратя на лични.
Разбирам те и ти съчувствам, в момента му е много тежко, дано се оправите някак. Отивам да разпитам да докторката и ще ти пиша.
Цитирай

София

Мнения: 14
А защо не се консултирате с лекар?
Все пак момчето иска да оправи живота си и има нужда от малко помощ.
Най - чистосърдечно го поздравявам за решението му и ви пожелавам успех!
Защото лекарят ще го прати в комуна, а той явно не иска да ходи на такова място.
Към авторката: Момчето ти получава ли епилептични припадъци? И от точно 5 дена ли не взима? Питам сериозно, мисля, че мога да помогна Hug



Ами за епилептични пристъпи не е споменавал. Днес е 9-ти той спря да взима коката и хероина точно преди една седмица. Спал е около 6-7 часа за всичките тези дни...
Ти какво имаш в предвид като казваш, че можеш евентуално да помогнеш?

Цитирай


Мнения: 1 054
Здравейте имам познат който успя сам по същия начин,трябва много воля,помагай му мила,има много рискове да не пробва отново ,особенно в началото,много оптимизъм,и е хубаво да има някой с него да не е сам,потенето е едно на ръка,треперене,нервност,не може място да си намери,лудост го избиваше моят познат,но се справи и сега се радва на живота,дано и при вас е така искренно се надявам.УСПЕХ И КЪСМЕТ.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.