Операция на фиброаденом

  • 29 016
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Предстои ми операция на фиброаденом, но още не знам къде да я извършат. Моля, ако някой има впечатления от лекарите  в МЦ Панацея да сподели, както и каква упойка е за предпочитане при този вид манипулация. Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 623
МЦ Панацея не ми говори нищо

Но моето мнение, че един фиброаденом трябва да бъде махнат от хирург-онколог.
Най-добрите онколози работят в Онкологиите

В София онкологията е в Дървеница

Нека думата "онкология" не те стряска, ако отидеш там ще видиш, че оперират и фиброаденоми

# 2
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз си направих подобна операция преди 2 години в Онкологията в София при доц. Тенев (страхотен е!). Препоръчвам ти там да отидеш, но при някой друг, защото мисля, че той вече не оперира. На мен ми сложиха местна упойка, но фиброаденома беше подкожен, така че манипулацията беше елементарна.
Успех, не се притеснявай, няма нищо страшно  Hug

# 3
  • Мнения: 85
Правих си такава операция преди 5 години при доктор Марков от онкологията в София.Бях с местна упоика нищо не разбрах през цялото време си говорихме .Всичко мина добре дори нямам белег.Не се притесняваи всичко ще мине и ще забравиш но найстина се обърни към специалист.

# 4
  • Мнения: 21
Благодаря на отговорилите. Днес бях на преглед в мамологичното отделение на I АГ Св София и вероятно там ще се оперирам.

# 5
  • Мнения: 93
Здравей,
аз се оперирах от същото в Света София при д-р Гемеджиев. Много съм доволна от него! Операцията ми беше направена с местна упойка. Много се бях уплашила! Постъпих сутринта в 5,30 часа /все едно съм спала там/ и в 10,30 си тръгнах сама с колата! Ако те интересува още нещо - пиши. С удоволствие ще ти разкажа повече!

# 6
  • Мнения: 21
Здравей,
искам да попитам какви са задължителните предоперативни изследвания и дали се заплащат в болницата. Аз също засега смятам да се оперирам при д-р Гемеджиев. Благодаря за успокоението, че не е толкова страшно...от няколко дни съм в някакъв шок от всичко, което ми се  случва...

# 7
  • Мнения: 93
Ами да ти кажа, първоначално и аз много се уплаших и излизайки от кабинета ревнах! Но точно след два часа се обадих на доктора да записва първата възможна дата за операция! И точно след осем дни бях оперирана! за изследванията - плащат се, но не са скъпи/може би в порядъка на 40-50 лева - не си спомням точно/, определяне кръвна група, австралийски антиген, васерман и кръвна картина - за времето на съсирване на кръвта. Д-р Гемеджиев е страхотен професионалист! Дори родих детето си след това пак с него!
За самата операция - няма да видиш нищо, но ще чуваш всичко - подготви се, той ще си говори с теб по време на операцията. Ще усещаш нещо като допир и подръпване, но НИКАКВА БОЛКА! Аз си бях глътнала граматиката от страх, защото въобще нямах представа какво ме очаква! А така ти като знаеш - надявам се да си по-добре!
Ако те интересува още нещо - питай пак, аз ако се сетя нещо друго ще допълня!

Пожелавам ти всичко да мине успешно, бързо и безпроблемно! newsm10

# 8
  • Мнения: 85
Пожелавам ти късмет.Не го мисли много операцията се води козметична така че няма страшно.Пишини пак как е минало.Стискам палци                                         

 Peace

# 9
  • Мнения: 21
Благодаря ви за подкрепата   bouquet

# 10
  • Мнения: 171
Здравейте! smile3523Пише ви една жена с много ниска здравна култура bambamАз съм на 31 години.Никога не съм си преглеждала сама гърдите и никога не съм ходила на преглед при мамолог Embarassed Вчера бях на лекар и ехографа показа наличие на фиброаденом 1,34см.Гръдният хирург ми препоръчва операция newsm45.Ужасно съм разстроена и не мога да се успокоя цяла сутрин плача(аз принципно не съм от хората,които плачат лесно).Тъй като вчера бях шокирана от новината и не запомних почти нищо от разговора с хирурга.... Praynigмного ви моля бихте ли ми казали,кога е добре да се направи операцията спрямо месечния цикъл.Лекаря ми каза,но аз наистина блокирах EmbarassedИма ли някой отзиви за гръдните хирурзи във Военна болница?Надявам се някой да ми отговори PraynigИмам нужда от вашата подкрепа Hug 

# 11
  • Мнения: 93
Здравейте! smile3523Пише ви една жена с много ниска здравна култура bambamАз съм на 31 години.Никога не съм си преглеждала сама гърдите и никога не съм ходила на преглед при мамолог Embarassed Вчера бях на лекар и ехографа показа наличие на фиброаденом 1,34см.Гръдният хирург ми препоръчва операция newsm45.Ужасно съм разстроена и не мога да се успокоя цяла сутрин плача(аз принципно не съм от хората,които плачат лесно).Тъй като вчера бях шокирана от новината и не запомних почти нищо от разговора с хирурга.... Praynigмного ви моля бихте ли ми казали,кога е добре да се направи операцията спрямо месечния цикъл.Лекаря ми каза,но аз наистина блокирах EmbarassedИма ли някой отзиви за гръдните хирурзи във Военна болница?Надявам се някой да ми отговори PraynigИмам нужда от вашата подкрепа Hug 

Оооооох знам как се чувстваш!
Аз също си изплаках очите като разбрах, НО не се плаши!
Не е толкова страшно като в първия момент! За месечния цикъл - незнам - при мен не е бил от никакво значение, дори не са ме и питали кога ми е.
За военна болница не мога да кажа нищо, но доколкото съм чувала едни от най-добрите специалисти са в мамологичното отделение на Света София.
Ако имаш още въпроси - питай!  Hug

# 12
  • Мнения: 171
Много ти благодаря,Kris... HugДнес реших,че не е лошо да потърся още поне едно лекарско мнение Rolling Eyes( за всеки случай).Другата седмица ще отида на преглед за да съм убедена в диагнозата и нуждата от операция.Хванала съм се като удавник за сламка:oops:Ще пиша след това Hug 

# 13
  • Мнения: 623
Операцията не трябва да е по време на цикъл

Хубаво е да се направи седмица след приключването на цикъла.

А часовника най-добре се сверява в онкологията при хирург онколог. Там всичките са добри

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте! Пише ви една много отчаена жена. Ето я и моята история - миналата година, декември месец 2008г. огстраних миома и матка а сега се оказа че, имам два фиброаденома на лявата гърда и един на дясната. Лекарите ми казват че, трябва да се премахнат.Имам две раждания и гърдите ми лекичко си увиснаха та моята идея е две в едно да направя повдигане и премахване на образованията. Незнам дали това е възможно, незнам и каде да се оперирам и кой доктор да избера. Моля ви, много ще се радвам ако някой ми отговори, ако има  някой да ме посъветва да изкаже мнение ще сам ви много благодарна. БЛАГОДАРЯ ВИ!

Общи условия

Активация на акаунт