За раждането ми в АГ болница - Варна

  • 2 492
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Не мога да не споделя с вас впечатлението си от раждането ми в АГ болница Варна, защото това което се носи като слухове няма нищо общо с истината. Няма да ви пиша подробности за самото раждане искам да споделя с вас обаче колко любезен беше екипа, при който раждах. Раждането ми започна по време на първия мач на България, но това не им попречи да бъдат изключително любезни и да ми обърнат внимание. Изключително благодарна съм и на д-р Петър Атанасов, който веднага дойде и се погрижи за мен. Раждането мина по възможно ной-добрия начин, но бебо абсорбира околоплодна вода и не можеше да поеме въздух. Първи го пое д-р атанасов и направи всичко възможно да го накара да диша. След това го пое д-р Ангелова от неонаталогия и от там нататък занесоха бебо в единственото "бебешко" отделение във Варна. Ако бях отишла да раждам в друга болница, която и да беше тя, не искам да мисля какво можеше да се случи с бебето ми. В отделението се грижиха страхотно за бебо, там изкарахме и много тежка жълтеница, но под грижите на д-р Черноокова, д-р Ангелова, д-р Димова и страхотните им екипи, бебо вече е много добре и сме си в къщи. Условията в болницата са нормални, хората които работят там са много любезни и какво и да ви казват по-добре идете и се уверете сами. Вече с увереност мога да кажа, че какъвто и да е лукс не си заслужава пред това детето ти да е добре и да има квалифициран екип, който да се грижи него. Докато бях в болницата - 10 дни - видях да водят бебета и от Окръжна болница и от Майчин дом и всеки ден благодарях, че аз бях близо до детето си и можех да ходя и да го кърмя.
Много благодаря на всички служители на АГ болница за грижите за нас, а на всички майки казвам не се замисляйте къде да раждате.
Съжалявам ако някъде мислите ми са объркани, но все още много се вълнувам.
Ще пусна темата и в дира за да могат всички да имат достъп до нея, защото мисля, че е важно.

# 1
  • Мнения: 5 246
Да е живо и здраво бебето  Simple Smile
Но аз лично не бих си го помислила,пък камо ли да отида да раждам в АГ-то.Не споменаваш обаче дали си имала уговорка с лекар?Аз имам няколко познати акушерки там и от тях съм чувала доста неща,пък и от мой приятелки (и определено останах с впечетление ,че ако не си платиш внимание няма да получиш)Заради тези професионалисти в АГ-то загубихме едно бебе(но за това няма да пиша точно сега). Да не дава Господ детето ми да попада в това единствено "бебешко" отделени,независимо в коя болница се е родило Sign Exclamation А специалистите не са само в АГ-то има ги и в Окръжна болница и в Майчин дом.

Поздрави и всичко най,най

# 2
  • Мнения: 966
Da e jivo i zdravo beb4eto vi i da vi radva mnogo 4ECTITO NA MAMA I TATKO!!!!!!!!!!!!!!





pp ne ickM DA KOMENTIRAM BG BOLNICITE mai pove45eto bg lekari ako ne poly4at pari ne ca mnogo zagrijeni za pacienta. eto kakvo mi ce cly4i v poclednite mi dni v bg . Cina cavcem nevolno razriaza bradi4kata na cectraCI shyrna krav kato iz vedro i ne ce cetix da ce obadia za pomosht ami xyknax kam Pirogov po vazmojno nai barzia na4in. Priexa ni vednaga i edin mnoooooogo cvecten xiryrg mi kaza mila gocpojo ima dvana4ina parvia da e zalepim (triabva da ci platite) vtoria da e zashiem Twisted Evil (bezplatno), bez da gybia cekynda zvanax na moi poznat shef tam za yjac na vaprocnia "doktor" e tozi 4ovek pove4e ne praktikyva v Pirogov. Za men ne be problem da platia no za cekynda ci prectaVIX kakvo bi napravila maika koiato niama vazmojnoct Twisted Evil , triabvali da ce primiri da zakarpiat deteto i kato pri Shiva4a Twisted Evil .izvinete 4e ce otklonix ot temata Embarassed .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 332
ЧЕСТИТА ТИ РОЖБА !!! Желая ти бързо възстановяване и да се радваш на малкото сладко бебче.
И аз като теб съм раждала в АГ-Варна при д-р Атанасов и съм много  доволна от целия персонал на болницата. Вярно е условията не бяха лукс, но пък грижите за родилките и бебетата според мен са на ниво.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Radina
Не споменаваш обаче дали си имала уговорка с лекар?


Triabva li zaduljitelno da imas ugovorka s lekar, za da si dovolen ot lekarskoto vnimenie????
Ne moga da razbera zasto razsujdavate taka...

# 5
  • Мнения: 5 246
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: Radina
Не споменаваш обаче дали си имала уговорка с лекар?


Triabva li zaduljitelno da imas ugovorka s lekar, za da si dovolen ot lekarskoto vnimenie????
Ne moga da razbera zasto razsujdavate taka...


Защо ли????Ами защото моя позната роди при този доктор преди извесно време и той просто и каза колко иска  Imp Тогава тарифата му беше 150$ .Плати си, за да и се обърне внимание и съответно също остана доволна. Да продължавам ли нататък за моя позната която категорично отказа да плаща на който и да било,колко беше доволна.Сега успях ли да ти отговоря на въпроса? Това е действителността за съжеление,рядко се намират лекари който да ти обърнат нужното внимание без да искат нито стотинка.

# 6
  • Мнения: 5 500
Честито, bobolinaaa Sign Exclamation
Време беше и ти да се похвалиш с мила рожба Laughing
Пожелавам ти много да те радва и слушка и бързо влизай в крачка Wink Радвам се, че всичко е ОК и се обаждай тогава за разходки Wink


По отношение на АГ-то, и единствения в Североизточна България апарат за обдишване ще кажа само, че и в Шумен да раждаш, бебето пък ще пристигне в АГ-Варна. Просто защото той е само в АГ-Варна и е единствен. Лично мен това не би ме накарало да раждам там. И в Окръжна и в Майчин дом имат достатъчно добър апарат за да възстановят дишането и задържат до пристигане в АГ. Това съм го писала вече не веднъж.
По отношение на жълтеницата, също съм писала не веднъж, че нашата също бе много, ама много тежка и си я изкарахме в Майчин дом благодарение на грижите на Д-р Юдова и целият екип от акушерки, педиатри и санитарки.

# 7
  • Мнения: 3 042
Честита рожба, Боболина!!
Не пишеш как се казва? Да ти е жив и здрав малкия бебок!!

# 8

Честито миличка.
Да ви е жив и здрав бебо.
И като ти остане повечко свободно временце драсни да кажеш какво е бебето - момиче, момче. Как се казва?
Бързо възстановяване на тебе.

# 9
  • Мнения: 255
ДА ТИ Е ЖИВО, ЗДРАВО И МНОГО КРАСИВО Sign Exclamation ЧЕСТИТО И ОТ МЕН Laughing

# 10
  • Мнения: 3 927
честито ти съкровище! нека ти носи много радост!!!

за аг-то: и аз съм раждала там съвсем скоро и съм доволна като теб от пверсонала, само условията са малко кофти. и ние започнахме жълтеницата там, дори бебка беше облъчвана на най-специалната лампа, подарък от силви вартан Wink

по думите ти обаче съдя, че си имала уговорка с атанасов....аз имам особено мнение за "уговорките" при раждане и сигурно съм една на хиляда, която не е плащала подкуп на лекаря.......лично аз се реших да раждам в аг, след като наблюдаващото ми аг заяви още в 4-я месец: "добре е да помислиш къде ще раждаш, но така и така ще трябва да ми дадеш 300-350 лв., за да разчиташ на мен в окръжна, я по-добре ела да раждаш в майчин дом". е, това ако не е наглост!!!

уговорките не са гаранция за внимание и качество: една позната, която роди с угуворка при именит лекар!!!, същият този лекар  я е зашил неправилно!!!!

между другото в аг може официално срещу заплащане да се ангажира определен израждащ екип.

# 11
  • Мнения: 522
Simple Smile Честита ти радост! Много приятни емоции с малкото съкровище!

# 12
  • Мнения: 101
Бебето е момче, казва се Димитър, роди се 52см, 3600кг
Сига на въпросите за болницата. Определено не е задължително да имаш уговорка. Аз лично не съм имала уговорка срещу зплащане. Ходех на Училището за родители, там се запознах с д-р Атанасов и го помолих да ме прегледа преди раждането. Той ме прие с много добро отоншение и не ми е искал никакви пари. Никой никъде в АГ не ми е поискал пари. Така че  ми уговорката ми  беше въпрос на човешкото отношение на един лекар. За тези, които имат финансови възможности, които в момента аз нямах си има ВИП етаж, където срещу заплащане можеш да си избереш лекар и екип. Иначе не виждам смисъл да ди плащаш.
Някой питаше за стаите - по двама с баня и тоалетна, която ползваш заедно с момичетата от съседната стая. Всеки ден се чисти и поддържа и пак повтарям персонала беше изключително любезен.
Съветвам ви всички и да посещавате ако имате възможност Училището за родители, което е безплатно и се провежда всяка сряда от 15 часа и се води от главната акушерка Светла Георгиева един много мил човек. Там ще научите много неща, които ще ви бъдат много полезни особено ако си гледате детето сами като мен.
Ами това е за сега ако някой иска да пита още нещо аз съм насреща.

# 13
  • Мнения: 3 927
съгласна съм за училището. и друг път съм писала за него - полезно е а и приятно да се събираш с други мами с големи кореми Wink  Wink . аз също научих много неща от главната акушерка, наистина е много мила жена.

не искам да звучи като реклама, но който иска и има време може да посещава срешите на училището, все ще научите нещо. наистина е безплатно......

# 14
  • Мнения: 8 769
Боболинаа, честито бебе Димитър! Да расте здрав и жизнерадостен! Измежду мъжете с име Димитър се носи следното: "Майка, която е родила един Димитър, повече "Димитровци не ражда" Wink  Wink Хе  хе хе, така че се подгответе за момиченце по-нататък Wink  Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing
А що се отнася до АГ-то: аз лично се запознах с главната акушерка, наистина страшно мила, добра и любезна жена.
Радвам се,че си останала доволна от раждането и от грижите около бебока.
Дано да има повече такива доволни майчета!

Общи условия

Активация на акаунт