Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

София

Здравейте.
Дъщеря ми е на 1г и 2м и похапва по 5 пъти  Rolling Eyes
Струва ми се множко пък и кантара така смята.
Тежи 11 500кг и е 80см.

Моля да ми дадате някой съвет как да намалим броя на храненията, ако прецените че са много. Или въобще нещо, ако ви хрумне ще се радвам на всяко мнение.

Закусва към 8,30-9,00ч - попара, кус кус, юфка, корнфлейкс царевичен с прясно мляко - около 200гр

Обядва към 12-30-13,00ч - две дни зеленчуци с месо, на третия постно - около 220гр - ако не я изяла всичко й давам едно Данонино за десерт.

Следобедна закуска - 16,30ч - плодово пюре, йогурт някакъв, мляко с грис, тиква с грис, кисело мляко с бисквити - пак около 200гр

Вечеря около 19-20.00ч - зеленчукова супа - 200гр

Заспива към 22ч и пие 210мл АМ.

Кое да махна, как да ги изместя, и как да стане въобще. Следобедния сън е от 13,30 до 16,00 приблизително.
Цитирай

София

Моят син е на година и три месеца и има следните хранения:

8.30 попара, кус кус, овесени или пшеничени ядки

10.30 пресни плодове на парчета, които си яде сам

12.30 150 мл супа, 300 основно с месо

16.30 грис с плодове, йогурт - в този дух

19.30 зеленчукова манджа- тиквички с ориз, картофи с нещо, тиква и тн

20.30 200 мл АМ

Висок е 83 см и тежи 10 500, но се роди 2400 и 48 см. Ръста и теглото се пресмятат като нормални или не според кривата на растежа на конкретното дете.  Не мисля, че трябва да му се намалят броя хранения, а пидатърката смята, че с времето ще отпадне млякото вечер, но по негово желание. Ако смяташ, че твоето дете качва прекалено много му спри захарта /ако добавяш такава някъде/ и ако си похапва солети и други такива. Иначе дори и за възрастни е здравословно да се хранят по пет пъти на ден вместо по два или три.  Peace Лично на мен мерките на детето ти ми се струват съвсем в норма. Hug
Цитирай

София

Ами странно ми се струва, че преди беше на 4 хранения, а сега като хапва и вечеря, но в същото време пие и мляко стават 5.

Чудя се дали млякото се брои за хранене на тази възраст. На кутията пише наред с другите хранения детето да изпива 2 чаши дневно. Това ме навява на мисълта, че млекото не се брои.

Но ти ме успокои с вашия режим.

А иначе се роди едричка Маги - 3750/51.
Цитирай

София

И моето момче си увеличи храненията с едно като се включи вечерята, но без нея започна да се събужда към полунощ и да пие още едно мляко. Режима на детето е по препоръка на педиатърката му, а тя е утвърден специалист и го следи буквално от раждането /тя е и неонатолог /. След като твоята девойка се е родила с 1.350 кг повече от моето момче, а сега е с един кг повече мисля, че всичко е наред и с двамата. Плюс това как се слага дете на диета? Ако си яде полезни и разнообразни храни значи има нужда от толкова колкото изяжда. Децата нямат нашата склонност да ядем, защото е 20.00 часа или да преядем от лакомия. Wink ОК са си децата ама ние все им търсим нещо, с което да са още по- добре.  Hug
Цитирай

София

Моята дъщеря е на три години и три месеца и е все още на пет хранения,освен в почивните дни когато спи до по-късно и изпуска закуската.
Цитирай

София

Дъщеря ми също е на 5 хранения,но тя е 80см и 10.500кг.Аз бих махнала Данониното и не бих давала хляб към обяда и ако даваш в супата бих го намалила.Само не махай млякото.Режима на дъщеря ми е следния:
-АМ 240мл
-9.30малко каша 150мл или попара
-12.00чот ДК месно ястие и десерт около 350мл #Crazy
-17ч супа 200мл със сухар или хляб
-20.30ч АМ с 2 бисквитки Плазмон
Цитирай

София

Моята дъщеря, също е на 5 хранения, като броя и млякото вечер. Струва ми се, че засега е добре, така...
Цитирай

София

И Калина се храни пет пъти на ден:
сутрин закусва към 7.30 попара
след това към 10.30 банан/ябълка с йогурт
към 1.30 яде месно-зеленчукова манджа
към 4.30 яде каша
и вечер към 8 яде или супа или мляко с бисквити
преди заспиване суче малко но това не го броя за хранене защото вече доста ми намаля кърмата.

Изяжда между 170 и 200 гр на хранене, и на цялото това ядене през три часа е около девет кила. Според мен режимът ви си е много добре, и млякото вечер също Smile
Цитирай

в Надежда-та

Е не са ви много киограмите, сина ми е 14кг Crazy
Същия ни е режима, но без млякото преди заспиване, сам си го отказа ooooh!
Води се по детето, когато е гладно му давай, когато не, не.
Цитирай

Sofia

Измести вечерята малко по-късно - към 20.30. Размени обеда и вечерята - на обяд давай супа със сухар, а вечерта месно със сухар и кисело мляко или данонино за десерт. Месото е по-бавно смилаемо и засища за по-дълго. С две думи трябва вечерята да е по-калорична , за да можеш да махнеш последното хранене. Ако все пак се буди давай му в началото малко сок, после чай, после вода и постепенно ще свикне.
Цитирай

USA

Дъщеря ми е на 1 година и 7 месеца и тежи 10.700кг. и е 82 см. висока.Режимът на хранене е следния:
8-8:30 закуска - сандвич, корнфлеикс с мляко, овесени ядки, палачинка .... + 200гр. пр. мляко
10 - плод
12:30 - 1 обяд - около 200 грама + кисело мляко
16 - плод или кремче, плодово кисело мляко ....
19:30- 20 супа около 200 - 250 гр.,+ домат, краставица или някакъв друг зеленчук.
21 мляко колкото иска обикновенно около 150гр.( ако е хапнала повечко на вечеря отказва млякото)
Аз се водя по детето ако е гладна и давам . Не мисля да и махам последното мляко докато тя сама не се откаже.

=
Цитирай

София

нито яденето ви е много,нито пък килограмите
Цитирай

България

Нашият режим е:
8:30-9:00-АМ-240 мл.
12:30-супа месна или зеленчукова с жълтък и сухар
17:00-каша,кисел,грис,Данонино или кис.мляко с бисквити и плодове
21:30-АМ-260 мл.
Между храненията яде плодове или плодово пюре,сок
Цитирай

Смятам, че режима е нормален. Дъщеря ми тежи 10.500 кг, ръст 77 см., тя също яде 5 пъти на ден. Водя се по нея.
Цитирай

плевен

И ние вече сме на година и много ми се иска така да направя и нашия режим
8:30-9:00-АМ-240 мл.
12:30-супа месна или зеленчукова с жълтък и сухар
17:00-каша,кисел,грис,Данонино или кис.мляко с бисквити и плодове
21:30-АМ-260 мл.
Между храненията яде плодове или плодово пюре,сок
Но как???Той сутрин се буди в 06.30часа и вечер ляга в 20.30.Кажете как нагодихте детето на новия режим??? Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора