Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Karlovo

Въпроса ми е трябва ли да плащаме данък сгради и смет при условие, че кооперацията в която живеем няма акт 16, но сградата е използваема?
Цитирай

София

Използваема? Дефинирай...
Цитирай

Karlovo

използваем занчи че се живее в него- до колкото съм запозната при акт 15 са води незавършено строителство.
Цитирай

тук-там

не трябва - и аз живея без акт 16
Цитирай

под голямата лоза

Не. Не се плаща.
Цитирай

София

Разбрах. Ами по принцип не трябва - още като декларираш имота в данъчното, ти искат акт 16, ако имаш. Също така по принцип не би следвало да живеете там, щом няма акт 16. Но щом живеете, значи правите боклук, т.е. въобще няма да се учудя ако общината е измислила начин да цака тази принципно незаконна ситуация Smile
Цитирай

Белинда, не е измислила още.....
Духче, не дължиш нищо. Като излезе акт 16, в 2 месечен срок трябва да декларираш имота в общината и тогва вече ще плащаш и данъци и смет за него.
Цитирай

София

Taka e. Трябва да имаш разрешение за ползване за да може да регистрираш имота. Без него няма какво да регистрираш. А строителя би трябвало да има контейнери за отпдъци, които е длъжен да извозва - иначе следва глоба от общината. Трябва ти и административен адрес - но при акт 15 вероятно вече имаш.
Цитирай

Не.
Цитирай

Karlovo

Благодаря на всички за отговорите!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.