Сестра му му влияе зле..

  • 4 480
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте. Не знам как да се справя с проблема-сестра му. Почти всеки си има брат или сестра, допускаме ги в семейното огнище в границите на нормалното. Но аз вече не издържам. Сестрата идва в къщи на гости, стои по 5 дни, пера я защото така иска, готвя, оправям разхвърлените й дрехи. Отива си за един ден и пак идва за 5. Чудя се вече тя дали не се е преместила вкъщи. Има и дрехи у нас. По цял ден стои и се налива с алкохол, не работи. Излиза посред нощите или се връща посред нощите. Промива мозъка на мъжа ми с какви ли не неща. Тя му влияе зле, започнаха да си правят компания по чашка, а преди мъжа ми не правеше така..да не й откаже и алкохолик може да стане..Не издържам вече Sad В добри отношения съм с родителите им и ако кажа, че не ми е приятно това което прави дъщерята ще стане лошо. Но никак не ми е приятно да имам още едно дете - в нейно лице. Как да се справя Sad

# 1
  • Мнения: 824
Незнам какво има да говориш със свекърите,говори с мъжа си.Ако нищо не помогне,постави ултиматум -аз или сестра ти

# 2
  • Мнения: 1 447
Най-добре седни и поговори с мъжа ти.Кажи какво те дразни и се разберете двамата.

# 3
  • на майната си
  • Мнения: 425
А ти защо я переш? Какво значи така искала? Разхвърляните дрехи в един чувал на терасата и мнооого сериозен разговор с мъжа ти. Успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 804
Знам, че навярно много от четящите няма да се съгласят с мен, но този вид идилично-селско-родови отношения са ми противни.
Роднина на гости за ден - два е допустимо, но да превърнат дома ти в хан е отвратително.
(Живеещите край морето и в София май са най-потърпевши)

Няма какво да му мислиш. Говори директно със съпруга си. Кажи му това, което си написала тук.
Спри да слугуваш на зълва си и я помоли да се съобразява с порядките във вашия дом.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 10:51 от Бабилия

# 5
  • Мнения: 2 448
А тя от друг град ли е? По каква причина живее у вас дни наред? Дома ви общ ли е или е на съпругът ти от преди брака? Защото ако е така , сестра му може да си се чувства като у дома си, а не на гости. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 139
Ами да й повлияе мъж то добре тогава. Говори му, че за нейно добро е да я насърчи да си потърси и нямери работа, да й помогне да се устрои, че той й е брат и трябва да помисли за бъдещето й...Защото в момента Вие й правите меча услуга. Може пък да помогне.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 984
Изумявам се всеки път, когато прочета за някакви толкова "идилично-селсо-родови отношения", както сполучливо ги нарече Бабилия по-горе. Не мога да си представя, че някой ще ми се цъфне вкъщи за 5 дни, че и да го пера и да му слугувам. Това се случва, защото стопанката на дома го допуска. Сложете граници вкъщи, ограничете подобни неканени визити, отклонявайте самопоканилите се, престанете да слугувате на гостите и може и да постигнете успех. Към авторката - след като и двамата живеете в това жилище, първо деликатно, а после и не толкова деликатно, заяви най-учтиво на съпруга си, че считано от еди кога си, вратите на хана се затварят... Направо недоумявам как може човек да е толкова толерантен към някой, натрапил се по този начин....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз това с прането не го разбрах.   Thinking Тя те е помолила да и изпереш дрехите, или ти слагаш всичко в пералнята?
Помоли я да не си разхвърля дрехите.
И най-вече, както са те посъветвали другите, кажи на мъжът си, че не ти е приятно постоянното и присъствие.

# 9
Мъжът ми е виновен, че я търпи. Все пак му е сестра - разбирам го. Значи свекъра и свекървата имат двама дома, един за сина, друг за дъщерята. Тя си има друг дом, по взаимно съгласие са се разбрали на кого е единия, на кого е другия. Обаче, на нея й идвало далечко нейния дом, за да излиза и идва вкъщи. Аз ще го заявя на мъжа ми, че не ми е толкова приятно Особено да слугувам. Ами моли ме да й пусна дрехите в пералнята, да й ги изгладя като вижда, че аз гладя на децата и на мъжа ми. Не смея да й се обадя, тя е много властна и проклета. Но и на мен ще ми кипне. Та, тя направо си живее с нас. Заела е стаята на децата ни. Не може те да й дишат изпаренията от алкохола й.

# 10
  • Мнения: 12 662
А джобни даваш ли й? И да й отстъпиш спалнята.
Директно с нея говори ли? Да й кажеш туй-онуй.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 984
Толкова абсурдно звучи, че започва да не ми се вярва, че съществува в реалния живот...

# 12
  • Мнения: 804
Е кое точно разбираш? Какво като му е сестра? Неговото семейство сте ти и децата.
Пфу, ужасно се ядосвам като чета подобни неща. Переш я, гладиш я, спи в стаята на децата ... Какво още чакаш и в спалнята ви ли да се настани, че да прекратиш това!

# 13
Да, понякога й пари ни иска, които не връща.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт