много плачем, нищо не ни успокоява

  • 715
  • 13
  •   1
Отговори
  • Свищов
  • Мнения: 33
Нашето ежедневие с бебка е рев, рев, изключително неспокойна и от две седмици насам направо сме в чудо и умиление. Бебка винаги е била ревлива, но пък така раздазнителна не е била, нищо не я забавлява, нито играчки, нито приказки, песнички или разходки/навън плаче повече дори/. На гости ходихме, просто сълзичките капеха нон стоп, тя плаче и аз с нея, защото иначе сигурно ще крещя. Незнам какво да предприемеме, педиатърката ни каза, че може да са зъбки, но венчетата и втори месец са така,ака си редовно,  има си апетит, хапва си плодове, зеленчуково пюре и АМ, но нахранваме се и пак рев. С нищо не можем да я успокоим, разнасяме я, и като се умори от рев и я приспиваме, спинка около 40 минути и кръговрата се започва. Бибка никога не е искала, давам и я та поне да си почеше венците, ама интереса и към нея, както и към всичко друго трае мигновено. Нощем е едно мятане, мрънкане взимам я при мен и я гушкам, та поне малко да се усспокои. На тази възраст, разбирам, че може да се дължи на зъбки, щото се лигави обилно, дърпа си ушичките, ръчичките са все в устата, но пак казвам това е от два месеца. Това нормално поведение ли е, има ли майчета с толкова неспокойни и ревливи бебенца?Какво правите в такива дни и нощи?

# 1
  • Мнения: 1 334
Хммм имаше един ревлив период при моето момче, ама май беше първите месеци - през деня спеше често и за кратко, а като беше буден - рев. Но постепенно си отминаха ревовете, сега е мрънкало ама вече е доста по-голям и мрънка като не получи нещо, от зъбки, от лиготия....

Ако педиатърката допуска, че са зъбки не ти ли предписа нещо да й даваш - има едно хомеопатично Chamomilla vulgaris 15ch, давам го по 3 пъти на ден по 5 гранулки разтворени в малко водичка (в лъжичката) и мисля че има ефект.
А пробвала ли си разни чайчета с маточина... може да имат някакъв ефект, както и разните гелчета за мазане на венците - калгел, дентинокс, последното, което взех е пансорал - което е без лидокаин и било по-безвредно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 524
Хммм имаше един ревлив период при моето момче, ама май беше първите месеци ............
на мен също ми прилича на зъбки, още повече че и педиатърката ти смята така.
давала съм за успокоение едни капки, които са на билкова основа, долче нана се казват. за зъбките, аз съм мазала с генгигел и с дентинокс, както и съм давала гранулките хамомила. все пак ефекта на успокоение не е траен, но е по-добре от това да плачка непрекъснато.
успех и дано скоро ви отмине този период Peace

# 3
  • Мнения: 2 110
Наистина прилича да са зъбки.Ако  и педиатърката допуска, че са зъбки ,защо не ти  предписа нещо да й даваш ?! Егати и хората. Това което ти препоръчват Chamomilla vulgaris и аз съм го давала и има ефект.Дано мине скоро.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 056
Да не сте в някой от тези периоди  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 960
по принцип при повечето бебето има такива "ревливи"  периоди.
Може да минат повече от два месеца плюнчене и лигавене и още да няма зъбки.Моят син доста време пускаше слюнки преди да изкочат първите зъбчета.
Казваш ,че дърпа ушичките...освен освен от евентуално зъбоникнене-проверете дали всичко е наред с ушенцата.За бебетата е страшно неприятно да ги боли ухото.
Иначе за облекчаване на никнинито на зъбките-мехлеми и илачи бол.Попитай твоята докторка какво да даваш.
Аз някам почти никакъв опит с това-при синът ми зъбите излязоха без болка.Бях му взела обаче Дентокинд...попитай и за това лекарката си.
Дано скоро бебенцето ти се успокои  PraynigА себе си "зареди" с търпение,защото малчовците се влияят от нашите негативни емоции.Успех. Peace

# 6
  • Мнения: 4 509
Заведи я на лекар да й прегледат ушичките, може да я болят. Или са зъбки. Има ли други симптоми - да вдига температура, разстройство...?

# 7
  • Мнения: 9 814
Заведи я на лекар да й прегледат ушичките, може да я болят. Или са зъбки. Има ли други симптоми - да вдига температура, разстройство...?

И аз съм на това мнение, особено след като пишеш, че си ги дърпа.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
 синът ми се дърпаше ушите когато му пробиваха първите зъбки Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
Ами аз бих пуснала една кръв и урина пък да знам, че не е нещо здравословно...
Ушен лекар също е добра идея, ушните инфекции болят много, но обикновенно са с температура....

Иначе гушкане, сили и търпение....

# 10
  • Свищов
  • Мнения: 33
Когато започна да си дърпа ушичките, даже ги издра с ноктенцата, първото, което си помислих е че е ушна инфекция. Да, но ушичките са наред, а и няма температура, разтройство не бих казала, но някой път ака по-рядко-отдавам го на пюретата. А и гелчета за зъбки колкото щеш, хич не и се иска на милата да мажа венчетата, накупих ги, обаче ползвам само два вида, защото другите миришат гадно. Когато заплаче бързам да мажа, и така понякога успявам/обаче не я успокоява/.
А това за периодите на плача е страхотна статия, препоръчвам я на всеки. За съжаление кенгуруто не се търпи изобщо, ръцете са спасението за бебка.

# 11
  • Мнения: 1 546
Дъщеря ми също имаше такъв ревлив период, някъде около 5тия месец. Но отмина за 10тина дни...Но ситуацията беше същата като при вас. Мислех си, че е от зъбките, но първия изби на 9 месеца... Crazy Отдавах го и на захранването (тъкмо бях почнала да я захранвам) и  според мен имаше колики. Ти мислила ли си дали няма колики? Започнах да й давам Бейбинос и не знам от него ли или просто си отмина, но се успокои. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 7 182
Ами аз бих пуснала една кръв и урина пък да знам, че не е нещо здравословно...
Ушен лекар също е добра идея, ушните инфекции болят много, но обикновенно са с температура....

Иначе гушкане, сили и търпение....

Истински ревливият период на дъщеря ми беше първите 3 месеца.
При 5-месечно бебе - знам ли, малко е странно.
Въпреки че аз лично не съм ги усетила тези прословути зъби, може и да е от това.

Така че аз лично бих пуснала изследвания.

# 13
  • Мнения: 9 973
заведи я на УНГ,мажи с гелче за венци,предлагай обелен морков от хладилника за зъбките

Общи условия

Активация на акаунт