Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Здравейте момичета,
имам питане-преди няколко дни мъжът ми претърпя ПТП и трябваше да се правят снимки на таз и гръбнак-направиха ги обаче аз бях в стаята дето го снимаха и питането ми е дали съм облъчена и аз понеже искаме да си имаме бебче и да правим опити но ме притесянва дали облъчването няма да ми навреди ако забременея,Бях чувала че след като се правят такива снимки и не трябва да се забременява поне 6 месеца понеже било опасно за плода newsm78
А незнам дали и на мъжът ми не му е навредило по някакъв начин?
Ако някоя от вас знае нещо моля нека да сподели,аз ще ида за консултация със гинеколог но все пак искам да зная нещо.
Благодаря ви   bouquet
Цитирай

София

Това, че си била в стаята, не е фатално. Не си облъчена, или по-скоро дори и да си облъчена, то е толкова минимално, че може да не се брои.
За мъжа ти - със сигурност ще трябва да поизчакате, но не чак 6 мес. Консултирайте се с лекар.
Цитирай

До колкото знам е фатално за вече бременните.
Питайте за колко време се разсейва радиацията натрупала се в организма.
Цитирай

Бургас

Най-добре рентгинолог би могъл да ти отговори колко време е необходимо да се изчака  Peace
Цитирай

Плевен

Най-добре рентгинолог би могъл да ти отговори колко време е необходимо да се изчака  Peace
да те знаят най добре
Цитирай

София

Здравейте момичета,
имам питане-преди няколко дни мъжът ми претърпя ПТП и трябваше да се правят снимки на таз и гръбнак-направиха ги обаче аз бях в стаята дето го снимаха и питането ми е дали съм облъчена и аз понеже искаме да си имаме бебче и да правим опити но ме притесянва дали облъчването няма да ми навреди ако забременея,Бях чувала че след като се правят такива снимки и не трябва да се забременява поне 6 месеца понеже било опасно за плода newsm78
А незнам дали и на мъжът ми не му е навредило по някакъв начин?
Ако някоя от вас знае нещо моля нека да сподели,аз ще ида за консултация със гинеколог но все пак искам да зная нещо.
Благодаря ви   bouquet

Не се притеснявай, няма нищо, за което да се притесняваш. На мен пък ми правиха цветна снимка на тръбите /на рентген/ и една седмица след това забременях - износих си бременността до края.
Цитирай

Със сигурност е по-добре да се изчака ,но колко нека се пита лекар!
Цитирай

София

Според мен нямаш повод да се притесняваш!Ще ти дам за пример ние двамата-мъжа ми претърпя лъчетерапия-трябваше да изчакаме около 2 години за бебе,но за късмет бебето се получи около 1година след нея-нямахме никакви проблеми,и бебето беше напълно здраво!
Цитирай

На планетата Земя

За те не се притеснявай. За мъжа само попитай рентгенолог за мнение - надали ще се наложи дъъълго изчакване.

Успех и скорошна бременност!
Цитирай

София

не е добре за бременност,иначе не е опасно
Цитирай

за тебе няма опасност макар и да си била в стаята-облъчването е минимално.за мъжа ти-питайте лекар колко трябва да се изчака-горе-долу е между 2-4 месеца.
и все пак друг път кажи на лекарите да ти дават предпазна жилетка-длъжни са,а се правят на забравили..
Цитирай

Мисля че не е добре но най добре се консултирай с лекар
Цитирай

Благодаря Ви момичета за мненията  bouquet
Със сигурност ще се консултирам с лекар и дай боже скоро да се похваля с бременност Hug  bouquet
Цитирай

Пловдив

Желая ти успех и дано се похвалиш скоро!И пиши какво е казал лекаря. Hug
Цитирай

Скоро да се похвалиш с хубявя новина. Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора