за кръщенетата

  • 10 109
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 121
Аз съм на мнение както си решиш.Първо когато кръщавахме сина ни аз питах баба какво се прави тя ми каза че трябва да купя кърпа на кръстника.Договорката беше да си купя всичко аз за детето и така стана но и кръстника беше купил всичко необходимо даже по 2 и златна гривна и каза че така си е решил ние му подарихме символичен подарък на платно за картина с рамка оставихме отпечатъците на детето той много се зарадва на подаръка си

# 46
  • Мнения: 2 803
Според мен трябва по между си да се разберете. За да не се изпокарате за такива дребни неща. Кой на кого какво ще подарява и купува си го определете по между си.

# 47
  • Мнения: 7 408
благодаря за мненията,много ми хареса идеята за икона като подарък на кръстницата и реших да и подаря такава.

# 48
  • Мнения: 1 322
Не сме купували подарък на кръстника.

# 49
  • Мнения: 4 784
Традицията наистина е да се прави подарък на кръстника.
При нас не съществува такава традиция. Не се подарява нищо на кръстника. Негово задължение е да купи нови дрешки на детето, плюс хавлия и още някои подробности, които според мен трубва да се разберат от мястото, където ще бъде кръщаввано детето, защото е ясно, че съществуват различия.
А и във форума има най-малко десет теми за кръщенето и на кой какво се купува.

# 50
  • Мнения: 1 305
Аз бях взела всичко на дъщеря ми , но кръстницата и тя и беше купила дрешки. А за подаръка да бях купила малки символични подаръци за цялото семейство нищо задължаващо. Но не всички я знаят тази традиция, аз когато ставах кръстница взех на детето дрешките, но на мен не са ми подарили нищо и пак с удоволствие станах кръстница не мисля, че подаръка за кръстницата е най важното.

# 51
  • Мнения: 1 484
На що  кръщене  го  направихме  на  годинката.Кръстницата  облече  малкия  от  до.Подари  му златно  кръстче  и  пари  му  даде.Но  не  навсякъде  го  правят.Лично  ние  нищо  не  сме  им  подарявали.Но най  добре  се  разберете и  сами  ще  решите.По  принцип  всеки  край  различни  обичай.

# 52
  • Мнения: 22 842
Ние им подарихме снимка на детето в красива рамка,за спомен.Съвсем символично.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 11:10 от ДесиХ2

# 53
  • Мнения: 2 447
Традициите вече далеч не са това което бяха.Според мен най-добре е както се разберете с кръстниците.

# 54
  • Мнения: 472
Май всичко си е до договорка,на нас също това лято ни предстои кръщене та ....мисля,че идеята за иконата е чудесна и ще се възползвам  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 632
За първи път чувам, че се подарява нещо на кръстник... newsm78

# 56
  • у нас
  • Мнения: 5 715
nellyani доколкото знам по време на пости и  маи някои празници не се прави кръщене. Ако искаш питай попа ,той със сигурност ще ти каже кога точно може или не може.

не се прави църковен брак, но се прави кръщене  Peace

# 57
  • Мнения: 1 586
Не сме купували подаръци на Кръстниците.

# 58
  • Мнения: 592
Ние направихме подарък на детето на кръстниците, а тях самите почерпихме. Те купиха дрехите и златно кръсче. Просто така се разбрахме, но вече трета година на деня на кръщането кръсниците на Ники ни идват на гости.

# 59
  • Мнения: 168
навсякъде има най различни обичаи но според мен е най добре да си се разберете помежду си ние на нашето кръщене купихме подаръци на децата на кумовете а за тях символично им подарихме сувенир за спомен

Общи условия

Активация на акаунт