Да и кажа ли че мъжът и си има друга?

  • 7 776
  • 126
  •   1
Отговори
В голяма дилема съм , мъжът на най-добрата ми приятелка / и наши семейни приятели / и изневерява , хванах ги без да искам , той не знае че аз знам , но какво да правя.Хем ми се иска да и кажа за да не и дойде като гръм от ясно небе , хем не искам да се бъркам и един ден аз да съм лошата.Имат 2 деца и общ бизнес.
Как бихте постъпили вие ?

# 1
  • Мнения: 134
на най-добрата ми приятелка
Ако действително ти е най-добрата приятелка би следвало да й кажеш.

# 2
  • Мнения: 22 277
И да и кажеш и да не и кажеш.....накрая все ти ще излезеш виновна.
В единият случай (ако кажеш че мъжът и си има любовница) може да ти се разсърди, да каже, че си измисляш и т.н. и т.н.
В другият случай, ако сега си замълчиш и в последствие тя научи.....и разбере, че и ти си знаела - пак ще излезеш виновна защо пък не си и казала.
Така че....ти избираш....

# 3
  • Мнения: 3 675
аз лично не бих й казала, именно защото ми е приятелка и не желая да ставам причина за разтрогване на семейството.по-добре е тя лично да прогледне за някои неща в поведението на съпруга си, без твоя намеса, защото после ще се чувстваш виновна.

# 4
  • Мнения: 1 572
В този пофорум основни участници са гостите  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 965
Изобщо не бих се бъркала.
Ако приятелката ти има нужда от теб, подкрепи я. Нищо повече.

# 6
  • Мнения: 158
Аз не бих се бъркала, и тя може да си го хване сама. Но в отношенията в семейството било то  дори и на най добрата ми приятелка. Да се оправят, не са малки, защото един ден, ти ще бъдеш виновна... Кофти е да знаеш и да си траеш, но аз лично не бих се месила, може би бих направила така че тя да го хване, но не и да и кажа.... Предполагам де....

# 7
  • Мнения: 606
Разбира се, че НЕ.
Ти да не си Съдбата им?
Можеш ли да поемеш тази отговорност?

# 8
  • Мнения: 1 844
труден въпрос.страшно е да знаеш,че от една твоя дума може да зависи семейството и животът на близка приятелка.наистина си е дилема...ти познаваш приятелката си-от хората,които искат да знаят истината ли е?защото има такива,които предпочитат да живеят в розов свят и да не развалят идилията си.ако е от първия тип хора-кажи й,редно е да знае.
ако смяташ,че не би искала да разбира никога-замълчи,ако ще разбира-нека не е от теб.
ох,знам ли.. Rolling Eyes

# 9
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 615
Не бих казала (преди мислех обратното, и тук съм го писала даже),
на мен бих искала да ми кажат.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Не бих казала. Не ми е работа.

# 11
  • Мнения: 134
Не бих казала (преди мислех обратното, и тук съм го писала даже),
на мен бих искала да ми кажат.
Много странно, ако другите мислят като теб познай дали биха ти казали Wink Laughing

# 12
Не бих казала (преди мислех обратното, и тук съм го писала даже),
на мен бих искала да ми кажат.
Е много си противоречиш , ти би искала другите да са искрени с теб а ти не би била , странно , даже егоистично ми звучи.
Тя е човек която никога не споделя отношенията с мъжа си , много сме близки но никога не говорим за това , смеем се , клюкарим но не и за това което се случва между тях.Не живее в розов свят определено , много здраво е стъпила на земята.
Ама и той , идиот , не го е срам  Sad

# 13
  • Мнения: 158
На мен, дай Боже, да си няма друга, дори незнам дали бих искала да ми кажат, защото предпочитам, аз да си го хвана. А така, този видял, онзи чул незнам.... от къде да знам че не искат да ми развалят семейството.... Ми така си е, понякога има неща, които е по добре да не знаем. Пък ако и си живеят в някяква идилия.... Аз в никакъв случай не бих и казала.... Това си е намеса, независимо дали от добронамереност....

И ако не е пързалка, недей, че посредника, нали знаеш какъв е... Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 7 976
Имат 2 деца, не бих се бъркала... A и не се знае ти какво си видяла, дали е нещо сериозно, може да е било само инцидентно.....

# 15
  • Мнения: 293
Самата ти казваш,че въпросния мъж не знае,че ти знаеш.
На практика никой не знае,че ти знаеш.
Така,че си трай!!!

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 615
Не бих казала (преди мислех обратното, и тук съм го писала даже),
на мен бих искала да ми кажат.
Много странно, ако другите мислят като теб познай дали биха ти казали Wink Laughing

Логично е, че не.
Искам да ми кажат, защото съм почти сигурна, каква ще е реакцията ми.
Решението дали ще го направят, си е тяхно.

# 17
  • Мнения: 1 572
След като са ви приятелско семейство , можеш да наблюдаваш как вървят отношенията им.Ако няма промяна ,трай си, нека не знае щом това не повлиява .И аз има неща които не съм искала да ги знам.Човек понякога е по-щастлив така Wink

# 18
  • Мнения: 6 029
Била съм в подобна ситуация. Единия ми споделяше колко добре се чувствал с новата мацката, а "законната", която ми е приятелка, плачеше на моето рамо и се чудеше оня де оди по нощите. Готино, нали?

Накрая си поговорих не с мацката, а с младежа. Казах му, че на мен ми писна и да иде да каже квото има за казване.

# 19
  • Мнения: 606
Много яка идея.
Кажи на мъжа и, че се чудиш какво да правиш.

# 20
  • Мнения: 721
а ти сигурна ли си че и изневерява,понякога нещата не са такива каквито изглеждат.аз не бих и казала,по скоро сериозно бих си поговорила с приятеля си(съпруга и)

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Животът ме е научил да не правя неискано добро.
В такава ситуация, може ти да излезеш крива, ако кажеш.
А ако и след като разбере приятелката ти остане с него, как ще ги погледнеш? Мислиш ли, че ще сте приятелки и след разкриването на тайната?

# 22
  • Мнения: 2 401
Разбира се, че НЕ.
Ти да не си Съдбата им?
Можеш ли да поемеш тази отговорност?


Абсолютно.

# 23
  • Мнения: 1 726
Аз бих говорила с мъжа и, бих му казала, че знам и че ако не престане ще кажа на жена му. Ако спре- идеално, всичко свършва без тя да е разбрала, ако не - мисля че си длъжна вече да и кажеш.

# 24
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Пътят към Ада е осеян с добри намерения..........

# 25
  • Мнения: 6 029
Много яка идея.
Кажи на мъжа и, че се чудиш какво да правиш.

E, аз не казах това. За мен изхода от ситуацията беше тоя. А не да съм изповедник и на двамата.

# 26
  • Мнения: 1 447
Аз не бих казала,но пък бих си поговорила със съпруга й.Може нещата да не са такива за каквито ги мислиш.
Не знам какво точно си видяла,че те кара да си мислиш,че й изневерява.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 675
Не бих казала.
Била съм в подобна ситуация, но в случая беше мъжът на братовчедка ми. В началото ми беше много криво, не съм й помисляла да й кажа обаче.

# 28
  • Мнения: 27
В случай като този (много близка приятелка) да, бих казала.
Ако някога се окажа в ситуация подобна на нейната се надявам, че моите близки няма да се държат като щрауси, с глава забита в пясъка и гордо вирнат г*з, а ще дойдат да ми кажат.

# 29
  • Мнения: 156
Преди известно време бях изпаднала във същата ситуация и непосмях да кажа нищо на приятелката си, след време тя разбра всичко . Не мисля че е редно да се бъркаме в живота на другите, всеки може да го изтълкува по различен начин.

# 30
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз не бих казала. Ако изневярата е инцидентна, няма нужда да всяваш смут в душата на жената и да объркваш живота на няколко души, включително и на две деца. Ако пък мъжът има сериозна връзка с другата жена, съпругата му рано или късно ще научи. А и това, че единият от съпрузите има паралелна връзка не означава задължително, че е лош съпруг. Лично аз не бих поела отговорността да се намеся в отношенията между двама съпрузи, не вярвам, че ще направя добро по този начин.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
Отиваш при него и му казваш, че има 1 седмица да и каже всичко. Това ще е най-добрия вариант според мен.

# 32
  • Мнения: 637
Много деликатно. Аз бих и казала, за да не я прави на глупачка. Поставям се на мястото на приятелката и мисля, че бих искала да знам истината, а не да ме гледат хората някои със съжаление, други с насмешка.

# 33
  • Мнения: 637
Отиваш при него и му казваш, че има 1 седмица да и каже всичко. Това ще е най-добрия вариант според мен.
В мойта тиква, дето много филми гледа, се роди сцена на убийство в този случай Shocked Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 3 390
Винаги ме е тормозел този въпрос. Надявам се да не ми се наложи да вземам решение. newsm78

# 35
  • Мнения: 370
Това е голяма отговорност да знаеш такава тайна.Аз да ти кажа бих и казала пък тя сама ще прецени как ще постъпи,а и не мога да крия такова нещо от най-добрата си приятелка.Ти можеш само да я поткрепиш каквото и решение да вземе тя.

# 36
  • Мнения: 2 723
Ако става въпрос за най-близките ми приятелки бих им казала.
Говорили сме си по този въпрос и знаем, че бихме искали да ни кажат.

# 37
  • Мнения: 378
Ако искаш ти да бъдеш виновната и кажи,не се знае той какво ще и обясни

# 38
  • Мнения: 2 032
Не мисля, че изневерите остават скрити или без последствия, така че тя ще усети, че нещо се е променило и без ти да й казваш.
Няма да има нужда от външни наблюдатели и информатори.
Така че аз не бих казала.

# 39
  • Мнения: 2 388
Не бих казала.

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз не бих казала, но някакси бих направила така, че тя самата да ги хване.

# 41
  • Мнения: 26
не разбира се

# 42
  • Мнения: 2 448
Била съм в тази ситуация, не съм казала. И пак не бих го направила. Надявам се и на мен да не ми кажат, ако има нещо такова.

# 43
  • София
  • Мнения: 233
В никакъв случай.
Аз също знаех, какви ги върши "милото" на една моя приателка.
Естествено нищо не казах тогава.
Казах и много по- късно, когато се разделиха Mr. Green

# 44
  • Мнения: 13
    В човешките взаимоотношения няма два абсолютно еднакви случаи!Но в  99,9% от случаите излиза виновен човека, който е казал!!!Двамата си се оправят посвоему и си заживяват щастливо,а ти излизаш лошата,завистлива и т.н. приятелка...Знам го от опит!
     Бях на 20 години и си мислех,че всичко в живота трябва да е честно!!!

# 45
  • Мнения: 804
В голяма дилема съм , мъжът на най-добрата ми приятелка / и наши семейни приятели / и изневерява , хванах ги без да искам , той не знае че аз знам , но какво да правя.Хем ми се иска да и кажа за да не и дойде като гръм от ясно небе , хем не искам да се бъркам и един ден аз да съм лошата.Имат 2 деца и общ бизнес.
Как бихте постъпили вие ?
Дилема няма. Не си пъхай носа където не ти е работа.
Как точно ги хвана? В стаята ли беше? Участва ли?
Гръм от ясно небе ще и дойде прозрението, че приятелката и е клюкарка.
Остави хората да си решават проблемите без помощ от доброжелатели!

ПП: И не ги разнасяй по форумите. Клюкарствай на локално ниво.

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих казала. Защо да смачквам жена, която обичам? По-скоро се виждам как на него му начуквам канчето, ако също ми е приятел. Ако ми е наистина близък, направо ще си пожелае по-скоро жена му да беше разбрала, вместо мен hahaha

# 47
  • Мнения: 194
В никакъв случай.
Аз също знаех, какви ги върши "милото" на една моя приателка.
Естествено нищо не казах тогава.
Казах и много по- късно, когато се разделиха Mr. Green

Тя, още ли ти е приятелка..........?

Ако имах такива " приятелки "........, по- добре да ги нямам изобщо...

Аз лично, бих искала да ми кажат.

# 48
  • Мнения: 90
на най-добрата ми приятелка
Ако действително ти е най-добрата приятелка би следвало да й кажеш.
Peace

# 49
  • Мнения: 804
Абе хора, от къде авторката може да знае че човекът кръшка? Какво е видяла, как го е изтълкувала, присъствала ли е? Това са глупости.
Как може да искате някой да ви каже какво си мисли, че знае за собствения ви съпруг и да ви вкара в драма?
Мислех, че отдавна еснафските клюки не са на мода. Явно се лъжа.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 061
В никакъв случай.
Аз също знаех, какви ги върши "милото" на една моя приателка.
Естествено нищо не казах тогава.
Казах и много по- късно, когато се разделиха Mr. Green

Няма по-противно нещо от това, повярвай ми.
Аз бях тази, на която казаха, това ни коства почти цяла година, докато ми мине и искам пак да говоря с нея.
Ако решиш да казваш - казваш на момента. Ако решиш да траеш - траеш докато пукнеш.

Аз конкретно, на близка приятелка, определено бих казала, защото знам какво е да научиш последна и да ти стане ясно как са те гледали и са те съжалявали всички и никой не е имал дупе да ти каже.


# 51
  • Мнения: 1 726
Мдааа, да си мълчиш не е работа. На един приятел жена му кръшкаше яко, всички знаеха, но никой не искаше да му каже. Един ден обаче тя беше изчезнала, той звънял на всичките си познати да пита дали не знаят къде е, та като се появи и се изясни къде и с кого е била, вече целият град знаеше и му се присмиваше... ooooh!

# 52
  • Мнения: 2 448
Абе хора, вие за хорското мнение ли живеете?!  Rolling Eyes
На всякъде мотива, че всички щели да разберат и да се присмиват. Никой не каза, че го е грижа за болката, която ще донесе тази вест , ами най важното било присмеха.
В тези теми за изневери виждам най вече съобразяване с някакви общоприети норми и какви ще сме в очите на обществото и наранено его.  Thinking

# 53
  • София
  • Мнения: 17 061
Ами, Паси, явно хората сме различни. Мен много ме заболя от това, че никой нищо не ми е казал 10 години.
Разбира се, не толкова, колкото ме заболя от самото предателство, но все пак ме заболя.
И смятам, че ако знаех по-рано щях по-рано да намеря в себе си сили да прекратя нещастния си брак.

# 54
  • Мнения: 25 400
Мислех, че отдавна еснафските клюки не са на мода. Явно се лъжа.

Лъжеш се и то много.

# 55
  • Мнения: 2 448
Ами, Паси, явно хората сме различни. Мен много ме заболя от това, че никой нищо не ми е казал 10 години.
Разбира се, не толкова, колкото ме заболя от самото предателство, но все пак ме заболя.
И смятам, че ако знаех по-рано щях по-рано да намеря в себе си сили да прекратя нещастния си брак.

Добре де, въпреки тези действия от страна на партньора ти, ти не си смятала, че брака ти е нещастен, а само тази вест го е направила такъв?  Rolling Eyes Не го разбирам това, освен, че самата вест удря по егото и решаваме, че не може да продължим. Как иначе да си обясня, че 10 години не ти е липсвало нещо, за да наречеш брака си нещастен? Ако никой не ти беше казал, щастлива ли щеше да си до сега с въпросния мъж?

# 56
  • София
  • Мнения: 17 061
Паси, не, бях адски нещастна, но не намирах причина да сложа края.
Това, че разбрах, ми даде куража да го направя.

И не казвам, че това е правилно, напротив, много е глупаво, ама с мен така стояха нещата, затова от тая камбанария ви казвам мнение  Peace

# 57
  • Мнения: 2 448
Бърди , Бърди ,  Simple Smile в съседната тема току що каза, че няма значение причината за нещастието, само по себе си, то е знак за раздяла, защото пречи на майката да си гледа децата. А сега говориш, че си търсила повод и друга причина. Самото ти нещастие явно се е оказало недостатъчна такава.  Crazy
Не е лично, просто ми направи впечатление.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 061
Пасииии, точно така е бе! Едно и също е.
Аз нямах сила да го направя навремето и сега гледам назад и се ядосвам колко време съм загубила да търся причина.
Пак казвам - не е правилно, просто така ми се случи на мен.
Затова мога да твърдя с такава убеденост, че не бива да се търпи нещастието.

Надявам се, че се изразявам смислено, че почнах да тичам по темите да се гоня с теб  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 865
Тя жената може да е щастлива, връзката мимолетна.... Изобщо не приемам такава намеса в човешките отношения, хората си имат право на личен живот. В такава ситуация аз лично не бих искала да научавам.

# 60
  • Мнения: 41
не бих казала и не бих се намесвала

# 61
Като казах хванах ги , нямах предвид хванах ги "на калъп".Хем не искате еснафски клюки , а пък хем питате как точно съм разбрала.Бабилия за теб говоря  Peace
Това не е от значение , човекът си кръшка от около 2 години.Явно не е мимолетно.
Може би за момента наистина ще си замълча.

# 62
  • Мнения: 13
От две години се чудиш?????????

# 63
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Изчакай още 22 да минат.До тогава може вече и да не му става и кажи смело на приятелката Naughty

# 64
От две години се чудиш?????????

Офффффффф , разбрах че тази връзка продължава от 2 години

# 65
  • Мнения: 25 400
Офффффффф , разбрах че тази връзка продължава от 2 години

Е, и? Щом стои още при жена си и не се е изнесъл при любовницата си, явно има нещо повече от секса, което държи семейството. Коя си ти, че да го подритваш?

# 66
  • Мнения: 2 448
Щом ти е близка приятелка и самата тя с нищо не ти е намекнала, че има проблеми с мъжа си или че се съмнява в нещо, трай си. Ако той е искал да я зареже , нямало да чака 2 години за това. Явно тази странична връзка не оказва толкова лошо влияние в семейството им.  Thinking

п.п. Как` Сийка  ме изпреварила.  Laughing

# 67
  • Мнения: 158
Всеки случай, си е сам за себе си. И нещата на са винаги такива каквито изглеждат.... Не е хубаво да се месим така, все пак, това е един брак.... и може би, ако той се разкае или там еди какво си стане, може да продължат. А ако кажеш ти ще е различно. Остави нещата да си ги оправят те. Ето затова че се стремим все да оправим живота на другите, сме на това дередже... Така си мисля аз де

# 68
  • Мнения: 158
Е, кака Сийка е права, е точно това и аз имам предвид.... ама като не мога да се изкажа точно като нея.... newsm78

# 69
  • Мнения: 2 375
Офффффффф , разбрах че тази връзка продължава от 2 години

Е, и? Щом стои още при жена си и не се е изнесъл при любовницата си, явно има нещо повече от секса, което държи семейството. Коя си ти, че да го подритваш?
А ако след още 2, толкова се привърже към нея и наистина се изнесе?
Аз не бих и казала директно, само бих "помогнала" да разбере, ако например знам подробности къде ходят или нещо друго.

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз не бих казала такова нещо. Срещни се с мъжа й, щом сте приятели и му кажи, че знаеш и ти тежи този факт. Просто го помоли да намери решение, така че ти да не се забъркваш. Аз направих така, след като мъжа на семейни приятели, дойде при нас на морето с любовница, а беше казал на жена си, че е в командировка.

# 71
  • Мнения: 5 468
Аз бих й казала. Няма да издържа да стоя на кафе с нея, да я гледам и да мълча.
Както на мен искам да ми се каже....., така ще си мисля, че и тя ще иска да разбере, че човека, който обича...я мами.

# 72
  • Мнения: 936
Ако все още никой не знае, че ти знаеш, хич не се меси. Това си е тяхна работа.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 079
Имах и аз един такъв случай, един-единствен беше! Tired
Никога повече не повторих грешката си да се намесвам в семейни отношения!  Naughty
С приятелката си, на която казах какво видях и разбрах, после не си говорих 3 години.
Сега се виждаме вече, но не е същото.  Tired 
Семейството им се запази и досега. Те се разбраха, а аз бях по някакъв начин виновната!  Tired
Съжалявам, че тогава реагирах така спонтанно и й казах всичко, което видях и разбрах!  Cry Sad Cry

Не се докарвай до положението да съжаляваш и ти!  Cry

# 74
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
На някои от приятелките си бих им казала. На други - не, няма да го приемат добре.
Аз лично бих искала да знам.

# 75
  • Мнения: 46 403
Аз бих й казала. Няма да издържа да стоя на кафе с нея, да я гледам и да мълча.
Както на мен искам да ми се каже....., така ще си мисля, че и тя ще иска да разбере, че човека, който обича...я мами.

Радвам се, че имам такива приятелки  Heart Eyes

Дано не ни се случва  Praynig моето мнение е същото Hug

# 76
  • Мнения: 6
Не бих се намесила ,но и не бих могла да скрия непирязаноста си към него.

# 77
  • Мнения: 5 468
Аз бих й казала. Няма да издържа да стоя на кафе с нея, да я гледам и да мълча.
Както на мен искам да ми се каже....., така ще си мисля, че и тя ще иска да разбере, че човека, който обича...я мами.

Радвам се, че имам такива приятелки  Heart Eyes

Дано не ни се случва  Praynig моето мнение е същото Hug
bowuu Няма да стане да му се размине на Цецо, ако го мярна  Sunglasses

# 78
бившата ми приятелка чете тука, затова пиша като гост,
аз разбрах, че мъжа и я мами, и то от година, веднага и казах, и какво стана, тя не ми повярва, каза че искам да и разваля брака,
големи скандали станаха, не ми се разказва, започна да клюкарства с мъжа и по мой адрес пред всички приятели и познати, мисля че не и се искаше да прогледне, намразиха ме много хора, изкараха ме едва ли не че го свалям, аз съм женена жена, щастлива съм със съпруга си. След още една година, пича я заряза и отиде при любовницата си, приятелката ми остана без пукнат лев, не беше работила, винаги той я издържаше. Да много ми дожаля за нея, но не пожах да и помогна, тя беше прекалено жестока към мен само година преди това, не можах да и простя, и досега не се поздравяваме

 Hug

Не се буркай на никой, важно ти и мъжа ти да сте добре, всяка жена усеща когато я лъжат

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз не бих казала такова нещо  Naughty . Ти сама си го написала. Ти ще си лошата накрая. Оставяй ги да се оправят. Пък това с "най-добрата приятелка", толкова се е обезценило за мен .... Няма приятели бе, и аз имах 1 дето я смятах за много голяма приятелка, обаче такива ми ги надробила ....  ooooh! . Нищо не и казвай. Да се оправят.

# 80
  • Мнения: 100
Аз бих казала и то веднага ако държа на нея и ми пука какво се случва с нея! Не понасям някой да го правят на идиот и бих се обидила жестоко ако на мен не ми кажат. Пък ако не ми повярва или по някакъв начин изляза аз виновна, следователно просто не държи на мен като на приятел и ми няма доверие, няма да се трогна много дали ще ме поздравява от там нататък или не.  Naughty

# 81
  • Мнения: 2 309
На секундата ще й кажа или подскажа!!!

# 82
  • Мнения: 537
Не, защото не е моя работа.

# 83
  • Мнения: 25 400
А ако след още 2, толкова се привърже към нея и наистина се изнесе?


Като се изнесе, значи бракът им е свършил. Ако и кажеш, да не би да го вържеш? Само ще ускориш нещата, ако наистина са пред развод.
А ако семейството си живее добре? Толкова ли е трудно да се проумее как може хората да се обичат и въпреки всичко да спят и с други? Ако любовницата му осигурява нещо в чисто сексуален план, от което той има нужда, а жена му отказва? А ако тя се досеща, но предпочита да си затваря очите по ред причини?
Едно такова "отваряне на очите" принуждава жената да действа и то не как да е, ами да сложи край на брака си. Нали това очаква цялата общественост? Поредния разбит брак, скандали и драми. Какво им пука за децата, които ще се лашкат между двамата си родителя, какво им пука, че след време и двамата може да съжаляват, че изобщо са познавали "доброжелателя", важното е някой да си ляга доволен от добре свършената работа. Така ами, как може - той кръшка, пък тя си живурка щастливо. Няма такъв филм и добрата приятелка ще се погрижи да клъцне лентата.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 735
Мислила съм си по този въпрос и друг път е имало подобни теми.Преди години първосигнално или от силни приятелски чувства бих казала веднага,но сега вече-не.Хората /повечето/ не обичат такива истини,чувстват се унижени и в повечето случаи ще загубиш тази приятелка.Може историята с любовницата да приключи и тя никога да не разбере,а може и да е усетила/2год. са това/ и такъв брак да я устройва.Те си знаят най-добре.Според мен не се меси.Ако има някакви съмнения и сподели с теб може леко да я насочиш,но нищо повече.

# 85
  • Мнения: 804
Аз пак да попитам:
Не знам, от къде си сигурна за изневярата? Кой ти каза, че връзката е от 2 години? Сигурно с друга "загрижена" сте обсъждали приятелите си? 

Чудно ми е как хората изпитват удоволствие да развяват кирливи ризи и да парадират, че го правят от любов и загриженост.
Ако имам такава "приятелка" бих я заличила завинаги от живота си.

# 86
  • София
  • Мнения: 930
Хиляди пъти недей. Остави тези приказки за честност, в случая са неуместни. Направиш ли се на честна и справедлива, ставаш част от тяхната драма. Набъркваш се и вярвай ми, после ще си без вина виновна. Варианти много - може съпругата никога да не разбере и всичко да приключи без тежки последствия; може да разбере и след като отмине първоначалния шок да седнат и да се разберат, че ще му прости; може и да се разделят, но при всички случаи ти ще си лошата.
Спомни си древната приказка, че лошите вестоносци са ги убивали. Е, няма да те убият, но ще се превърнеш в неприятен за тях човек.
Никой не знае, че ти знаеш. Ами, приеми, че нищо не си видяла и нищо не си чула.
Ако говориш със мъжа на приятелката си, ако той е подъл интригант, такава постановка може да ти спретне, така да те очерни пред жена си, че после каквото и да кажеш, ще се приеме като отмъщение и тя ще те намрази преди да си казала и една дума.
Спомни си още, че когато някой изневерява, като правило и всички да знаят, съпругата (респ. съпругът) разбират последни.

# 87
  • Мнения: 958
Бабилия и на мен ми интересно как е видяла и разбрала.
Принципно на въпроса.
Имам чувство, че някои хора не знаят какво значи най-добра приятелка.
Имам само една такава, никога не бих направила нещо да я нараня, много я обичам, но мисля че не е по-малко страдание да живееш години, с един човек, който  ти изневерява, ти не знаеш, или се правиш че не знаеш, кроиш планове, за щастливо бъдеще, а всъщност всико е лъжа.
Не искам да изпадам в такава ситуация, нито пък най-добрата ми приятелка, но я познавам много добре, и знам, че ще предпочете да страда месец, година, да ми се обиди временно дори, но да знае истината, от колкото години да живее в заблуда, един ден случайно да разбере, че аз съм знаела, но нищо не съм направила.
И аз не мога да живея спокойно с тази мисъл. Ще се измъчвам, няма да мога да я погледна в очите, ще си провалим приятелството с времето, защото между нас ще има тайна.
Ние си споделяме всичко, познаваме се от както се помним, винаги съм си позволявала да коментирам гаджетата и както и тя моите, имаме си право да не ги харесваме, или пък обратно, но винаги сме били откровенни!
Пак казвам, не искам да изпадам в такава ситуация, но ще и кажа. Както много ще държа тя да ми каже.
Говоря само за най-добрата ми приятелка. Не бих си позволила да се намеся в живота на някой познат, или той да се намеси в моя.

# 88
  • Мнения: 25 400
Ако някой е твърдял стотици пъти, ей-така, чисто хипотетично, че би желал да знае, това не означава, че в действителност наистина го иска. Колкото и да ти е добра една приятелка, даже и от люлката да сте заедно, абсолютна глупост е да считаш, че я познаваш толкова добре, че да решаваш как би постъпила в дадена ситуация. Колко от вас са сигурни, че биха постъпили по определен начин, ако им се случи нещо? Големите приказки са едно, но реалността често е съвсем друга, когато яйцето опре до собствения ти задник.
Бракът е нещо, което се случва между двама и няма място за разни "доброжелатели" в него. Ако жената е щастлива, не и трябва да знае, колкото и да я одумват клюкарките. Ако е нещастна и усеща, че нещо не е наред, ще започне да търси и ще намери. Сама. Истинската приятелка ще подложи рамо за сълзите и, ще я изслуша и ще я остави да вземе сама решението си. Аз поне така разбирам приятелството.
Като изключим бурните пориви на ревност от младежките ми години и мисълта, че един секс на любимия с друга жена ще сложи край на целия свят, от сегашната си камбанария бих предпочела да живея добре с мъж, за когото не знам дали ми изневерява, отколкото с верен съпруг, който да ме унижава и тормози по други начини.

# 89
  • Мнения: 606
бившата ми приятелка чете тука, затова пиша като гост,
И тя по историята ти няма да разбере коя си ли?  Joy

# 90
  • Мнения: 25 400
Е, то нали това е целта? Думам ти дъще, сещай се снахо. В следващите дни очаквам бум на теми за намерени компромати в телефони, скайпове и мейли.  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 830
Аз не бих казала, я си представете, че жената знае за забежките на мъжът си...сама авторката казва, че не говорят за тези неща, а помислила ли е защо?
Я си представи ситуацията изправя се пред нея и и казва
-твоичкия ти изневерява
а тя- да знам ......
айде няма нужда от това.

# 92
  • Мнения: 958
Според мен, ако мъжът ти ти изневерява, надали си много щастлива, явно има някакъв проблем,
пък тези неща би трябвало да се усещат, все пак.
И ако най-добрата ти приятелка ти реве на рамото, че се съмнява, че е нещастна, че усеща, че нещо става но не знае какво,
а ти знаеш причината и си мълчиш за да не я нараниш, дали всъщност не я нараняваш по-жестоко, защото така ще загуби и съпруг и приятел. Иначе Как` Сийка, права си, между съпрузи няма място за трети, и не е редно да се намесва човек.
Но аз говоря, за случая в който виждаш, че тя страда.
Така си мисля де, да не ми идва до главата или до приятелската глава Simple Smile

BENI MAMA ако тя знае, че мъжът и изневерява, предполагам че би го споделила с мен , нали съм и най-добрата приятелка, такова нещо тежи, ако не си го споделя с нея,с  кой. Всичко зависи от човека отсреща, нали се познавате, знаеш винаги как ще реагира, какво ще почувства.

# 93
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
 Ами ако  им се разтрогне брака заради това , че аз не съм си държала езика зад зъбите ??? ....После как ще живея с  мисълта, че две деца са ,, деца на разведени родители " точно заради мен ... не ..не бих казала !

# 94
  • Мнения: 25 400
Но аз говоря, за случая в който виждаш, че тя страда.


Ако се съмнява и страда е едно, но в случая става въпрос за нищо неподозираща жена. Или поне аз така схванах дилемата.

# 95
  • Мнения: 385
Аз не бих казала. Още повече, че няма как да си сигурна, че той и изневерява, да не си им била в леглото та да знаеш? Всеки има право да живее както си му харесва, стига сте се бъркали в живота на другите бе хора.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ако най- добрата ми приятелка, подчертавам най-добрата, знае за връзка на мъжа ми и си мълчи, и ме гледа в очите без да ми намекне дори ..... Ще се замисля, дали ми е чак толкова добра приятелка.
Аз бих и казала, но само ако съм достатъчно сигурна. И не ме интересува, дали ще изляза лоша в края на историята. За мен по- важно ще е, че не съм предала доверието и.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 958
Ако си сигурна, но не искаш да й го кажеш право в очите поне можеш да се опиташ да й намекнеш.

# 98
  • Мнения: 830
BENI MAMA ако тя знае, че мъжът и изневерява, предполагам че би го споделила с мен , нали съм и най-добрата приятелка, такова нещо тежи, ако не си го споделя с нея,с  кой. Всичко зависи от човека отсреща, нали се познавате, знаеш винаги как ще реагира, какво ще почувства.
Аз говорех за историята на не знам или вие сте една и съща личност?  Shocked

# 99
  • Мнения: 804
Ако си сигурна, но не искаш да й го кажеш право в очите поне можеш да се опиташ да й намекнеш.
..... като я попита дали има пърхот или рогата и се лющят!
 Joy Joy Joy

# 100
  • Мнения: 958
BENI MAMA ако тя знае, че мъжът и изневерява, предполагам че би го споделила с мен , нали съм и най-добрата приятелка, такова нещо тежи, ако не си го споделя с нея,с  кой. Всичко зависи от човека отсреща, нали се познавате, знаеш винаги как ще реагира, какво ще почувства.
Аз говорех за историята на не знам или вие сте една и съща личност?  Shocked

ох извинете, аз говорих принципно.....

# 101
  • Мнения: 158
стига бе аман от "приятели" и дори и да си разбере сама и да разбере че аз съм знаела и нищо не съм и казала, по добре да си помисли че не съм оправдала доверието и, от колкото пък аз да съм причината за развода. Не благодаря, да си се оправят. Страда, не страда, може да и подложиш рамо да си поплаче, но да се бъркаш е съвсем друго нещо.

А пък и да и намекваш, то си е същото, само да я вкарваш във филми... То тогава или говори, или мълчи, с недомлъвки още по зле.... Но пак казвам, без значение, най добрата ти приятелка ли ти е, сестра ли ти е.... никой не им свети, и не вижам смисъл от месене....за мен е грозно и подмолно....

# 102
  • Мнения: 917
Според мен, ти си любовницата  Whistling

# 103
  • Мнения: 2 448
Според мен, ти си любовницата  Whistling


 Mr. Green Как не се сетихме до сега, само така може да знае със сигурност от колко време и т.н.

# 104
  • Мнения: 3 453
Веднъж, много отдавна, казах на една близка приятелка. Заради това се отдалечихме и почти прекъснахме връзката си. След това тя се омъжи за друг човек и двамата се радват на щастлив семеен живот. Само дето ние така и не успяхме да върнем онези отношения, които имахме, преди да си набъркам  човката там, където не ми е работа...
В близкото минало - една двойка познати, с които ни свързваха единствено битовизми. Мъжът изневеряваше на приятелката си. Знаехме ние, също и други приближени на мъжа. Никой никога не се намеси. Тя не ми е била близка, но дори да беше - не бих се намесила. Дано да се е кротнал, че от простотия рискува да изгуби най-ценното си.

# 105
  • Мнения: 917
Според мен, ти си любовницата  Whistling


 Mr. Green Как не се сетихме до сега, само така може да знае със сигурност от колко време и т.н.

или ги е видяла и е получила сигнал от висш разум - продължителност на връзката, голи сцени ...  Mr. Green

# 106
  • Мнения: 2 013
Аз не бих се бъркала.
Това не е моя работа,нито проблем.
Така или иначе всяка изневяра излиза на яве.  Peace

# 107
  • Мнения: 10
Моят най-добър приятел ми каза някога, че тогавашното ми гадже ми изневерява. Благодарна съм му много, макар че тогава ме болеше.

# 108
Правя голяма разлика между най-добър и просто приятел. Ако ти е най-добър нямате тайни, дори и такива, и няма последици за приятелството. Случвало ми се е - казвате си гадни работи, то от това само ставате по-близки. Ако сте просто приятели - друга е работата, и да, можеш да не кажеш, както и не знаеш как ще реагира спрямо теб. Аз лично най-добри приятели явно вече нямам, щото не разбрах по този начин:35:

# 109
  • Мнения: 301
Най-добрата ми приятелка (всъщност те са две и сме заедно от ... хиляда години) - това определение за мен значи, че можем да си казваме и истини, от които боли, защото тайни една от друга нямаме. Вероятно ще й кажа. В интерес на истината, първо бих говорила с мъжа й. Отношенията на семействата ни са такива, че въпреки, че сме три отделни семейства, сме по-скоро като едно голямо семейство. Ако ще й причинявам такава болка съдзнателно, би трябвало първо той да страда. От това, което ще чуя от него зависи дали ще се наложи да й казвам. Без значение дали той би й казал и какво ще й каже по въпроса.
Реално съм казвала такова нещо на едната си приятелка преди много години. Не промени отношенията ни. Много обичаше човека, той пък нагло се пробваше при мен зад гърба й. Заличихме го и двете. После се напихме и напред към следващия.  Heart Eyes

# 110
  • Мнения: 25 400
После се напихме и напред към следващия.  Heart Eyes


Отлична идея, когато става въпрос за гадже. Но не особено удачна, когато в семейството има и деца, ако схващаш разликата.

# 111
  • Мнения: 301
Как` Сийкe, знам разликата. Отговорих, че съм казвала преди, уточних и че сега бих пробвала всичко друго преди умишлено да и причиня болка с подобно споделяне.
Не съм сигурна, че аз бих искала да знам, по-точно бих предпочела да не знам. От друга страна, ако не разбера - нищо не мога да променя. Много трудно решение.

# 112
  • София
  • Мнения: 558
И ДА И НЕ!....
 От една страна е по-добре да й кажеш докато е време, за да може ако иска  да предприеме нещо. Защото не винаги нещата приключват бързо и добре... Аз например късно разбрах за това в първия си брак точно заради нерешителността на приятелите ми да ми кажат . Резултатът е "обърнат наопаки" според моите представи живот за мен и моето първо дете...НАЙ ВЕЧЕ ЗА НЕГО! За това съжалявам най-много!!!
От друга страна може наистина да  станеш "лошата" и да си имаш много неприятности...

Прецени сама какво ще направиш без да слушаш други хора - нвикога не се знае как точно ще се развият нещата и при двата случая....

Ако ме питаш мен сега, след доста години, все още ИСКАМ да съм знаела Weary

Може би е по-добре да поговори мъжът ти със съпруга,  или ти, зависи кого приема по-близък до себе си!

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 15:57 от tala

# 113
  • Мнения: 292
Аз не бих казала.
Аз също знам,че на моя приятелла мъжът и и изневерява.Много се колебах,после между другото като си говорехме подхванахме темата "дали бихме искали да знаем ако мъжете ни изневеряват"
тя каза,че не би искала и колебанията ми приключиха.
Много е странно да знаеш и да не казваш,но като знам ,че ще я нараня няма смисъл.
Само да каза,че нейния мъж знае,че знам.Видя,че го видях. #Cussing out

# 114
  • Мнения: 6 029

Само да каза,че нейния мъж знае,че знам.Видя,че го видях. #Cussing out

 Joy Шъ умръ.

# 115
  • Мнения: 804
Аз не бих казала.
Аз също знам,че на моя приятелла мъжът и и изневерява.Много се колебах,после между другото като си говорехме подхванахме темата "дали бихме искали да знаем ако мъжете ни изневеряват"
тя каза,че не би искала и колебанията ми приключиха.
Много е странно да знаеш и да не казваш,но като знам ,че ще я нараня няма смисъл.
Само да каза,че нейния мъж знае,че знам.Видя,че го видях. #Cussing out
Сега, след този пост и снимката на прекрасното ти детенце в подписа, всички твои приятелки мислят, че за тях става въпрос.

# 116
  • Мнения: 25 400
Мдам, покрай сухото ще изгори и суровото.  Mr. Green

# 117
В голяма дилема съм , мъжът на най-добрата ми приятелка / и наши семейни приятели / и изневерява , хванах ги без да искам , той не знае че аз знам , но какво да правя.Хем ми се иска да и кажа за да не и дойде като гръм от ясно небе , хем не искам да се бъркам и един ден аз да съм лошата.Имат 2 деца и общ бизнес.
Как бихте постъпили вие ?

аз ако бях на приятелката ти не бих ти повярвала  Laughing... хванах ги случайно, но той не знаел... айде шменти капели  Stop
Дали пък не си влюбена в мъжа и  Laughing

# 118
  • Мнения: 292
Аз не бих казала.
Аз също знам,че на моя приятелла мъжът и и изневерява.Много се колебах,после между другото като си говорехме подхванахме темата "дали бихме искали да знаем ако мъжете ни изневеряват"
тя каза,че не би искала и колебанията ми приключиха.
Много е странно да знаеш и да не казваш,но като знам ,че ще я нараня няма смисъл.
Само да каза,че нейния мъж знае,че знам.Видя,че го видях. #Cussing out
Сега, след този пост и снимката на прекрасното ти детенце в подписа, всички твои приятелки мислят, че за тях става въпрос.
Тя не се подвизава тук,не бих го написала иначе.

# 119
  • Мнения: 721


Аз също знам,че на моя приятелка мъжът и и изневерява.Много се колебах,после между другото като си говорехме подхванахме темата "дали бихме искали да знаем ако мъжете ни изневеряват"
тя каза,че не би искала



Сега, след този пост и снимката на прекрасното ти детенце в подписа, всички твои приятелки мислят, че за тях става въпрос.

и аз се загледах в снимката на детенцето,а уж нямам никакви съмнения Joyводила съм подобни разговори с моите приятелки

# 120
  • Мнения: 25 400
Тя не се подвизава тук,не бих го написала иначе.

Тя - не, но за другите си приятелки помисли ли?  Laughing

# 121
  • Мнения: 2 448
Тя не се подвизава тук,не бих го написала иначе.

Тя - не, но за другите си приятелки помисли ли?  Laughing

Ей сега ще почне питането коя от компанията не пише във форума.  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 647
В голяма дилема съм , мъжът на най-добрата ми приятелка / и наши семейни приятели / и изневерява , хванах ги без да искам , той не знае че аз знам , но какво да правя.Хем ми се иска да и кажа за да не и дойде като гръм от ясно небе , хем не искам да се бъркам и един ден аз да съм лошата.Имат 2 деца и общ бизнес.
Как бихте постъпили вие ?

НЕ!!!

# 123
  • Мнения: 804
"Не" защото ти си приятелката  и си в потрес, или " не" в смисъл да не казва нищо?
 Joy Joy Joy Joy
много драматично и многозначително е това твоето "НЕ"
Шегувам се разбира се, но и това е вариант.

# 124
  • Мнения: 179
нееее.Имам и приятелки и приятели които изневеряват на половинките си, но никога ни бих казала и развалила семейство, особено пък като има и деца Naughty.Господ си знае работата не съм аз тази която трябва да се меси.Ако трябва някой да научи ще стане, но не и от мен.Помисли как ще се чувстваш ти после newsm78

# 125
  • Мнения: 1 284
Може би трябва да се каже, но как да си 100% сигурен, че става дума за изнвяра или че не е просто някакъв флирт, който да изглежда съмнително или даже да става дума за недоразумение.

Т.е. напълно е възможно вместо да кажеш истината, да се окаже, че правиш мечешка услуга както се казва.

А ако примерно това се повтаря многократно и неспоримо, аз бих казала, ако ми е много близка приятелката само. Иначе май не бих посмяла.
Но пак повтарям, че без да е сигурен човек, не трябва да предприема такива съдбовни действия. А и щом са ви семейни приятелни, помисли и за отношенията ви с този човек след това. Т.е. нали и той ви е приятел (на теб и мъжа ти)...

# 126
  • Мнения: 84
В голяма дилема съм , мъжът на най-добрата ми приятелка / и наши семейни приятели / и изневерява , хванах ги без да искам , той не знае че аз знам , но какво да правя.Хем ми се иска да и кажа за да не и дойде като гръм от ясно небе , хем не искам да се бъркам и един ден аз да съм лошата.Имат 2 деца и общ бизнес.
Как бихте постъпили вие ?
Бях в същото положение преди 5 години.Нищо не казах ,но още ме гризе съвестта ,че си премълчах.И въпреки това ,ако мога да върна времето назад ,пак не бих казала.

Общи условия

Активация на акаунт