Агнешки ребра

  • 17 177
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Може ли някой да ми предложи рецепта zа агнешки ребра? Могат ли да се правят като свинските?

# 1
  • Мнения: 9 092
Може да, но ако са по-тлъсти ги поизрежи.

Аз ги обичам печени под фолио с бира.

# 2
  • Мнения: 19
Едно от любимите ни ястия е печеното агнешко. Приготвям го по следния начин: месото или ребра нарязвам на порции и овалвам в смес от 2-3 с.л. брашно, 1-2 с. л. червен пипер и черен пипер на вкус. Подреждам в тавичка за печене слагам 1 чаша вода и 1 чаша вино или бира. Покривам с фолио и пека на бавен огън около 2 часа , накрая махам фолиото и оставям на по-силен огън да хване коричка. Понякога при месото слагам цели картофи( обелени) става божествено.

# 3
  • Мнения: 2 110
Аз ги варя лекичко до полуготовност. После ги слагам във фурната с малко бира, вода/от вареното /, черен пипер и кубче масло.   chef

# 4
  • Мнения: 1 906
За днес тъкмо съм напрвила агнешки ребърца  Laughing
Първо ги варя почти до готовност и после запичам на фурната с подправки на вкус (обикновено черен пипер и чубрица). Стават неустоимо вкусни!

# 5
  • Мнения: 22
Аз мога да дам идея за агнешки котлетчета,защото ребърцата са доста умалени.
Като начало оформям котлетчетата и ги овкусявам-сол,черен пипер и след това запържвам леко в тиган, до порозовяване.След това в намаслена тавичка и загрята фурна пека до готовност, около 30-тина минути.Става бързо имного вкусно.

# 6
  • Мнения: 1 313
Вече дота идеи са ти дали момичетата, но ето ти и от мен една рецепта, ако ти се опитва нещо по-различно Peace

# 7
  • Мнения: 402
Най-ги обичам на скара,със зелена салатка за гарнитура..  Yum cheers

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Леко сварени и на скара/грил-тиган или в йена с вино и розмарин.

# 9
  • Мнения: 1 951
Благодаря на всички zа идеите   bouquet Ще пробвам подред, имам няколко порции във фриzера  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт