Нашите бани, 8ма тема

  • 51 569
  • 360
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 794
mamanin, при евентуално местене на мивката, си мислех за следните варианти, аз ги бях пускала. Вариант 1, който най-малко ми харесва, вариант 2, както предлагаш или вариант 3, за който получих най-много "гласове" във форума Simple Smile И колкото повече мисля, толкова повече ми харесва идеята за изместване на мивката.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 635
Благодаря за съветите, момичета.. но вече е късно. Взела съм всичко, а няма начин мивката да се премести на другата стена, защото помещението е тясно - 1.60 и вратата е на късата страна, а не като при lo80 на широката. Единственото, което мога да направя е да накарам майстора да свали гипсокартона, който е поставен, за да скрие мръсния канал и тръбите и да го премести възможно най-близо до тръбите. Най-много да спечеля около 4-5 см.

Както и да е, ще ви покажа снимки като стане. Ако е тясно - аз съм си виновна, защото ми писна да обикалям и да ми обясняват как ще чакам за едно елементарно шкафче с мивка, което даже не ми харесва особено, цели 30-40 дни. А и честно казано, струва ми се по-важно мивката да ми е удобна за ползване, отколкото да ми е широко на тоалетната.

lo80 - исках да ти кажа, че каквото и да решите, ще си го направиш хубаво. Аз например не съм фен на кръглите душ кабини, защото винаги ми се струва, че е много тясно вътре. Иначе, на мен също най-много ми харесва вариант 3, ако решиш да местиш.

mamanin - ей сега тичках да премеря тоалетната чиния, че по една случайност в офиса е същата - 35-36 см. е широка.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 17:17 от Jillian

# 77
  • Мнения: 269
mamanin, при евентуално местене на мивката, си мислех за следните варианти, аз ги бях пускала. Вариант 1, който най-малко ми харесва, вариант 2, както предлагаш или вариант 3, за който получих най-много "гласове" във форума Simple Smile И колкото повече мисля, толкова повече ми харесва идеята за изместване на мивката.
Извинявай, явно съм пропуснала дискусията Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 794
Извинявай, явно съм пропуснала дискусията Simple Smile

Ааа, няма нищо Simple Smile то човек не може да е на всякъде Simple Smile за това пуснах пак.

Jillian, и аз не мисля да е кръгла душ кабината, просто на тези "прелестни" схеми Simple Smile съм набелязала местата.
Гледам, че 3-ти вариант продължава да набира гласове Simple Smile Ще трябва да реша до края на седмицата окончателно какво искам като разположение и да давам да ми изготвят проектче.

# 79
  • Мнения: 269
Извинявай, явно съм пропуснала дискусията Simple Smile

Ааа, няма нищо Simple Smile то човек не може да е на всякъде Simple Smile за това пуснах пак.

Jillian, и аз не мисля да е кръгла душ кабината, просто на тези "прелестни" схеми Simple Smile съм набелязала местата.
Гледам, че 3-ти вариант продължава да набира гласове Simple Smile Ще трябва да реша до края на седмицата окончателно какво искам като разположение и да давам да ми изготвят проектче.

Още една идея (ако не използвате стандартни душ-кабини и корита, а правите параван по поръчка и искате повече място под душа) - Душовото пространство може да е неправилно, напр. трапец вместо полу-кръг (даже пести повече място - извън него де, не вътре Simple Smile) като самият трапец може да е неправилен, т.е. едната му страна да е по-дълга от другата (дано се разбира, че не мога да качвам снимки по техн. причини, ама ето един пример за правилен трапец - http://www.glastechnik-meier.com/images/dusche_hell_blau_2.jpg). Напр. при теб lo80 това може да е на стената към лирата, т.е. там да е да кажем 1,2 м, а другата страна (към тоал. чиния да е 1,0 м) ако трябва да е още по-широко  Grinning

# 80
  • Мнения: 178
mamanin, при евентуално местене на мивката, си мислех за следните варианти, аз ги бях пускала. Вариант 1, който най-малко ми харесва, вариант 2, както предлагаш или вариант 3, за който получих най-много "гласове" във форума Simple Smile И колкото повече мисля, толкова повече ми харесва идеята за изместване на мивката.
lo80, третият вариант е най-удобен. На стена от 1.70 разполагаш тоал.чиния 36 см. и от двете страни ще имаш по 17см. свободно пространство, след това ти остава 1м. за мивката. Чудесно разстояние, което ти позволява много варианти. Пропуснах да кажа, че така разположена тоал.чиния ти отнема 70см. в позиция напред, към душкабината. Остават ти 1.50, където да разположиш душкабината-1м. и 50см. за маневриране пред тоал.чиния. Просто перфектно разпределение.

# 81
  • София
  • Мнения: 794
mamanin, разбрах те и идеята много ми допада. Идеята за трапецовидна душ кабина много ми хареса и ще я обмислим вечерта на семейния съвет Simple Smile
А ето тук гледах пример за душ кабина с по-особена форма, съобразена с малкото пространство на банята.

На мен, за сега, много малко неща са ми се изяснили за новата баня, но едно от тях е, че на 100% не искам под душово корито. Ето този вариант ми харесва много като решение за душ пространството. Но не знам в мотая баня дали има място да се изпълни токова нещо.

sofiq-ns, май, май трети вариант ще бъде Simple Smile Втори вариант с ъгловата тоал. чиния също ме навежда на размисли и колебания... но така както казвате май 3 е най-добре.

Много, много ви благодаря за мненията и препоръките, помогнахте ми да си изясня някои неща и ми дадохте много добри идеи, за които не се бях сещала. Благодарение на вас, сега имам доста по-ясна представа, за това какво искам.

# 82
  • София
  • Мнения: 794
Сетих се, да ви попитам и още нещо. Въпроса ми е за вграденото казанче. Как мислите, кое е по-добре, да е вградено или не? На мен вградените много ми харесват, но се замислих, какво ли става при една евентуална повреда? Трябва къртене, нали? Ами ако се изпочупят плочките и не намериш същите по магазините... Та сега на дневен ред ми е тази чуденка Simple Smile Вие какво бихте препоръчали?

# 83
  • Мнения: 269
Сетих се, да ви попитам и още нещо. Въпроса ми е за вграденото казанче. Как мислите, кое е по-добре, да е вградено или не? На мен вградените много ми харесват, но се замислих, какво ли става при една евентуална повреда? Трябва къртене, нали? Ами ако се изпочупят плочките и не намериш същите по магазините... Та сега на дневен ред ми е тази чуденка Simple Smile Вие какво бихте препоръчали?
Не е на въпроса ама... Виж тук (http://www.bathroomheaven.com/sp_showitem/3782) какво решение има за малка баня за съчетаване на вана и душ-кабина (намерих го по друг повод и като видях дължината 1700 мм и реших, че е тамън за теб  Laughing (не че знам има ли ги в БГ), но и друг път съм виждала подобни варианти ако човек иска 2 в 1  Laughing
А за казанчето ще копирам след малко какво мисля (писала бях някъде из темата май newsm78)

# 84
  • София
  • Мнения: 52
  Момичета, искам да попитам тези от вас, които са с душ кабини - остана ли празно разстояние при монтажа между пода на банята и коритото на кабината? При моята баня стана така, заради малките размери на банята и наклона. Сега се чудя как да го скрия, или да го запълня с нещо... някакви идеи!   bouquet

# 85
  • Мнения: 269
  Момичета, искам да попитам тези от вас, които са с душ кабини - остана ли празно разстояние при монтажа между пода на банята и коритото на кабината? При моята баня стана така, заради малките размери на банята и наклона. Сега се чудя как да го скрия, или да го запълня с нещо... някакви идеи!   bouquet
фугираща смес  newsm78

# 86
  • Мнения: 269
Сетих се, да ви попитам и още нещо. Въпроса ми е за вграденото казанче. Как мислите, кое е по-добре, да е вградено или не? На мен вградените много ми харесват, но се замислих, какво ли става при една евентуална повреда? Трябва къртене, нали? Ами ако се изпочупят плочките и не намериш същите по магазините... Та сега на дневен ред ми е тази чуденка Simple Smile Вие какво бихте препоръчали?
ето обещаното:


Цитат на: Calypso в Четвъртък, 15 Януари 2009, 23:34

 Извинявам се, уж четох, четох...
А и нещо друго да попитам.Извинявам се предварително, ако сте го обсъждали, но никаде не срещнах : кое е по-добре тоалетна моноблок или система за вграждане. Чудим се с моя мъж и не знаем кое е по-добре. Разбира се по -красиво е тоалетна със системата за вграждане, но ако нещо се повреди какво правим...разбиваме ли

Като прис всяко нещо и тук ще срешнеш мнения ЗА и ПРОТИВ и за двете, пък и е въпрос и на лично мнение, опит и под. Ние избрахме вграждането, но още не мога да кажа, че са минали години без проблеми  Принципно докъде стигнах с моите проучвания по темата:
Ако ще е за вграждане, по-добре утвърдени марки в бранша - Geberit (10 г. гаранция), Grohe, Viega. Това се използва масово и в хотелите, и на др. обществени места. Там все пак си се ползва доста и не непременно с грижата на добър стопанин ...
Аз избрах най-вече заради предимствата при чистенето: не се въртя около тоалетната чиния и връзката й със земята , не ми се мотае и казанчето да събира и то прах и мръсно.
Виж тук за Геберит: http://www.unitrade-bg.com/bg/products/all-products.html
Грое май имаше в магазините на "Топливо"
Виж и стари теми като: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280666,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277204,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202671,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202671
 
 

# 87
  • София
  • Мнения: 52
  Разтоянието между пода и коритото е около 1 см и няма как да стане с фугираща смес, мислех си за някаква обла лайсна... ама дали има такова чудо ?  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 269
  Разтоянието между пода и коритото е около 1 см и няма как да стане с фугираща смес, мислех си за някаква обла лайсна... ама дали има такова чудо ?  Simple Smile
А принципно имаш ли лайсни на самата кабина? т.е. би ли се вързало с тях, трябва ли да се съобрази като цвят, метал, мат, гланц и под.
Иначе се сещам за металните лайсни, които се слагат по ъглите на банята, има такива неръждясващи... Май има мат и гланц, сребро и злато (грубо казано Simple Smile

А, ето един пример: http://bgremonti.com/img/albums/userpics/10001/%D1%EF%E5%F6%E8%E … 0%E1%E0%ED%FF.jpg

или от тези водобранните (http://www.comfort.bg/catalog_imgs/74046/tn47725.jpg), които се поставят в кухните на кухненските плотове, ти това ли имаш предвид под "обли"?

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 20:44 от mamanin

# 89
  • Мнения: 26
Момичета, знаете ли къде в Бургас мога да видя ама на живо дуп кабини на Kolo и Ravak

Общи условия

Активация на акаунт