ЗА БРЕМЕННОСТТА И НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ!

  • 2 101
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте на вси4ки! Бременна съм в 12г.с мнооого щастлива, но и много объркана заради изследванията. До тук са ми правени задължителните като -цитонамазка,микробиологи4но,кръв,урина и дори тест за спин. Вси4ки изследвания са добри, а да добавя,4е и на ехограф това , което се вижда за тези седмици док.каза , 4е вси4ко си е нормално и ако искам да правя всякакви други незадължителни изследвания като БХС и незнам още какви (пълна каша е в главата ми), трябва аз да си реша.  Въпросът ми е.... даже незнам как да го формулирам..... мм.. до колко е нужно да правя тези незадължителни изследвания,защото моя доктор ми каза, 4е едва ли не такива неналожащи се изследвания са глезотии на бъдещата майка. Стана ми малко тъпо,защото нали се борим да раждаме здрави деца и е нормално една бъдеща майка да иска да знае вси4ко наред ли е с бебето и. Та така ако се откажа от вси4ки тези изследвания , които доктора нари4а глезотии, мога ли да раз4итам на ехографите и останалите изследвания, които са си задължителни, 4е вси4ко е ок. Този въпрос май е доста глупав, защото 100% гаранция няма,но ще ви бъда благодарна да споделите опит. Просто ми е първа бременност и наистина ми е доста объркано с тези изследвания. Само искам вси4ко да си е ок. БЛАГОДАРЯ ВИ Hug

# 1
  • Мнения: 2 270

Тези изследвания са много важни, но всеки сам решава за себе си! Peace
Бих ти препоръчала да прочетеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0
Желая ти успех  bouquet

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Изброените от теб са задължителни изследвания при регистрирана бременност. БХС е изследване с прогностичен характер за генетични аномалии при плода. Прави се по желание. Ако искаш го направи, но резултатите от него са по-скоро математически и статистически, а не конкретни - показват определена вероятност нещо да се случи.
Аз лично не съм правила БХС. Добре е да си направиш ехограф при добър ехографист - за фетална морфология на бебето. Евентуално, ако има някакви съмнение - тогава и други необходими изследвания.
Както сама си написала - 100 % сигурност няма.
Лека бременност ти пожелавам и да се наслаждаваш на тези неповторими месеци за една жена в очакване на детенцето й  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 814
Гаранция няма, сама си го написала.
Все пак за мен нито БХС-то, нито ФМ са глезотии.
Ако се разровиш из форума ще разбереш защо.
Ще ти дам само два примера- една от бъдещите майки на ФМ разбра, че бебето й е увредено и дори и износено до край няма шанс да оживее. На моя приятелка резултатите от БХС-то и ФМ сочеха висок риск за Даун, амниоцентезата го потвърди. Ето и една тема, в която благодарение на ФМ още в ранна седмица на бременността се е видяло че, има проблем и бебчето своевременно след раждането е оперирано и вече е добре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378552.0

Ще чуеш, много мнения и различни мнения. Ясно е, че и без тези изследвания се раждат здрави деца.
Лично аз обаче предпочетох да си платя за глезотии и да си направя двата Биохимични скрининга и трите фетални морфологии. Нищо не е станало, само се чувствам спокойна.
Лека бременност! Peace

# 4
  • Мнения: 1 512
Тука ще прочетеш различни мнения,както и ще чуеш различни мнения.За твое спокойствие ще те посъветвам да си направиш ФМ и ако евентуално има някакво съмнение и други необходими изследвания.

# 5
  • Мнения: 444
Смятам, че БХС и феталната морфология са предпоставка да се чувстваш спокойна, че детето ти е здраво.   Naughty Лична аз си правих на няколко пъти и изследване за токсоплазмоза, тъй като моя роднина имаше проблем с тази болест по време на бременността, а и аз самата имах контакти с котета, които не са домашни! Успех с бременността и дано нямаш никакви грижи до края  Hug

# 6
  • Мнения: 518
Мерси за бързите отговори, а може ли да ми кажете ако отида на 4д видеозон сега в тези ранни седмици, дали могат да видят добре ако има нещо или е прекалено рано. Междо другото док.каза, 4е ми препоръ4ва сега да си направя цитогенети4ен анализ ли беше съжалявам ако бъркам. Каза ,4е от другите изследвания нямам нужда,защото не съм била в рискова възраст(на 26 съм) и не съм имала предишни спонтанни аборти, затова не били задължителни.

# 7
  • Мнения: 9 814
Ето ти малко инфо за феталната морфология, която не се прави на 4Д, на 2 Д
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

# 8
  • Мнения: 518
Благодаря ти Фран4еска, със сигурност ще си направя фетална морфология. яд ме е на докторите,4е не обръщат нужното внимание на всяка бременна.

# 9
  • София
  • Мнения: 382
Подкрепям на пълно предните мнения, въпреки, че коренно се различават от мнението на твоя доктор. Моя съвет е да потърсиш друг лекар за в бъдеще на които да се доверяваш!!!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Смятам, че БХС и феталната морфология са предпоставка да се чувстваш спокойна, че детето ти е здраво.   Naughty Лична аз си правих на няколко пъти и изследване за токсоплазмоза, тъй като моя роднина имаше проблем с тази болест по време на бременността, а и аз самата имах контакти с котета, които не са домашни! Успех с бременността и дано нямаш никакви грижи до края  Hug

Абсолютно съм съгласна  Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
ФМ не е лукс,а необходимост

# 12
  • София
  • Мнения: 2 132
    Тези изследвания не са никаква глезотия.Това, че държавата не ги плаща не ги прави излишни. Бях и на БХС и на ФМ. Пропуснах първата ФМ, за което съжалявам, но беше резултат на неинформираността ми и съветите на по възрастни, които до ден днешен ми обясняват, че ехографа е излишен, щото те, видиш ли, не са ги гледали на ехограф преди 30-35 години. Ако не бях ги слушала щях да си спестя притесненията до следващата ФМ, което повярвай ми хич не е малко.
 Пожбелавам ти лека бременност и сладко бебче на финала  Hug

# 13
  • Мнения: 636
То никои изследвания не са задължителни. Всичко си е за тебе. Никой не те кара насила, но и последствията са за тебе.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 551
Благодаря ти Фран4еска, със сигурност ще си направя фетална морфология. яд ме е на докторите,4е не обръщат нужното внимание на всяка бременна.

Смени си лекаря.
ФМ е абсолютно задължителна, макар че не се поема от ЗК. БХС-то вече е по-избор, аз лично не съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт