Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 214 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

Плевен

Здравейте, предстои ни преместване в ново жилище което е мезонет. На първия етаж са кухнята и всекидневната, а спалните са на втория етаж. И понеже съм с малко дете се чудя дали няма да е неудобно за него, все пак има стълби, трябва нощем да тичам по тях до кухнята да му правя млякото, а вечер като го приспя и ако се събуди айде нагоре по стълбите да го видя. Иначе жилището е много готино и нестандартно. Сигурно се свиква, за живеещите в мезонет, удобно ли е, какво мислите?
Цитирай

София

Ползваш бейбифон и правиш млякото горе. После трябва да помислите и за преградна вратичка, за да не тръгне да се катери по стълбите
Цитирай

Според мен времето ще ти покаже как да си нагодиш нещата.Ти сама ще си направиш удобствата за теб и детето.
Цитирай

Правиш си  едно  термос че  топла  вода  взимаш  млякото  при  теб .Най  добре  си  вземи бейбифон  както  те  е  посъветвала  другата  мама.Ще  свикнеш  малко повече  нащрек  за  стъпалата.И  ние  имаме  голяма  къща на  село  със  вътрешни  стъпала.Все  още  вардя  синът  си  нищо  че  е на  2.3  месеца.Страх  ме  е  да  не  падне.
Цитирай

Да не те разочарожам, ама е много гадно.Айде на теб ще ти е по-лесно, защото и двете спални са ти горе, ами на мен спалнята ни е горе а детската долу.Коя нощ ще падна да се пребия и аз не знам.А като се роди и номер 3 живот и здраве...не знам.С нетърпение чакам преместване.
Цитирай

София

Екстра е! На горното ниво у нас е само нашата спалня. Децата са на долното ниво, където е и холът,  кухнята, банята и тоалетната. Но все пак имай предвид, че между двете нива имаш най-много 12-14 стъпала! Не са 16 етажа, я. Кофти е за прохождащо или малко дете /до 3 г./, после си става съвсем нормално.
Наслаждавай се на новото си жилище!

Цитирай

Не съм в мезонет, а в къща на два етажа, с твоето разпределение на стаите. Ами предимно на първия етаж в хола прекарахме с дъщеря ми, докато беше малка. Пък и аз прекаравах повечко време в кухнята и така изместихме почти всичко долу.А на втория етаж се качвахме само за сън. Свиква се и даже в един момент виждаш колко са предимствата на двата етажа+стълбището, пред това всичко да ми е на едно ниво. Особено като имаме гости, а детето си спинка в детската.
Цитирай

Здравейте, предстои ни преместване в ново жилище което е мезонет. На първия етаж са кухнята и всекидневната, а спалните са на втория етаж. И понеже съм с малко дете се чудя дали няма да е неудобно за него, все пак има стълби, трябва нощем да тичам по тях до кухнята да му правя млякото, а вечер като го приспя и ако се събуди айде нагоре по стълбите да го видя. Иначе жилището е много готино и нестандартно. Сигурно се свиква, за живеещите в мезонет, удобно ли е, какво мислите?
Кърмиш и спиш с бебето  Mr. Green И нямаш никакъв проблем къде живееш  Wink
Цитирай

Sofia

Преди 10 години се нанесохме в мезонет, бях мнооого бременна. Отгледах две деца в мезонет - двете детски и спалнята, едната баня са горе. Как се справях - тичах по стълбите нагоре-надолу като катерица  running- за млякото до кухнята и микровълновата и така.... Не съм имала проблеми с децата по стълбите - просто ги научаваш, че е опасно и да не припарват. Иначе бейбифона върши чудна работа. Сега, като поотраснаха, повечето време са долу в хола - мнооого широко и удобно за всякакви игри /вкл. футбол и каране на колело Mr. Green/. Незнам, като стане време да сменяме апартамента / и ако дойде такова изобщо/, може би бих избрала такъв на едно ниво - за разнообразие. Wink
Цитирай

Страната на чудесата

От една година сме в мезонет, разположението е като при авторката.Добре ни е, най-вече това, че всекидневните помещения са на първото ниво и не се чува шум(от гости например) в спалнята.Лошото са стълбите-за тази една година успях да се спъвам доста пъти, че веднъж и паднах по дупе. Детето също поохлузи краче на качване една вечер Tired
Цитирай

Аз живея в мезонет,преди това в нормален апартамент.Разликата е,че по 20 пъти на ден изкачвам стълби.А бейбифон и да не си в мезонет,пак ще използваш.Единственото притеснение за мен бяха стълбите.След около 100 "не",нещата си дойдоха на мястото.Но аз веднъж се търкалях по тези стълби със столче за кола.
Цитирай

Живеем в къща ,но има много стълби.....
Докато проходи малката бе ок.Дори след това ,но като нахитря достатъчно та да преодолява преградата към стълбите се видях принудена да я залкючвам.Един ден загубих ключа не без съдействие от малката.....Изобщо интересно се живее на такова място с дете  Very Happy Love
Цитирай

София

и ние скоро се местим  в мезонет същият описан като от стеффи .
Не ме притеснява тичането по стълбите за мляко или т.н. все ще му намеря цаката Mr. GreenПо скоро ме притесняват стълбите,които доста изкушават децата.
От едната страна са с парапет,а от другата без Shocked страната от която няма парапет има канапе,и още от сега ми минават ужасни мисли как ще има "опити за летене" от стълбите към канапето
Цитирай

Страната на чудесата

И ние сме без парапет от едната страна, не бой се-ще се научи
Цитирай

София

И ние сме без парапет от едната страна, не бой се-ще се научи
Стархувам се,че ще се изкушава да скача от горе от стълбите на канапето.А след като на мен ми минават такива щури идеи,колко му е едно дете да не си го помисли.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора