Откриване на Родилно отделение в МБАЛ "СВ.ИВ.Рилски" Ст.Загора

  • 36 816
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile,преди 23 дни родих в "Иван Рилски" и не мога да кажа,че не съм доволна от персонала там. Родих секцио при Д-р Бузалов,след като аз самата исках той да ме оперира,при положение,че той ми следеше и бременноста,а и аз самата се чувствах доста спокойна под негово наблюдение Simple Smile.Мисля,че получих достатъчно и необходимото внимание преди,по време и след операцията не само от него,а и от следващите лекарски екипи,които бяха на смяна по време на престоя ми там.Винаги идваха и ме питаха как се чувствам,имам ли някакви въпроси,искам ли нещо...,и съотвтно получавах подробна информация по моите въпроси.Единствено една-две акушерки,които се грижеха за бебето ми нарушиха така да се каже спокойствието ми Simple Smile.Едната явно я мързеше да донесе памперс и да го смени(след раждането не можех да ходя,не заради операцията,а заради болките ми в тазовите кости тогава), това беше и причината аз да не мога да си сменя памперса на бебчето, иначе изобщо нямаше и да я викам,другата явно имаше някакви проблеми...знам ли...и се репчеше по малко  Grinning,но тези двете ги изтърпях!Но иначе всички останали нямаха грешка Simple Smile. Болницата е с много добро обзавеждане,хигиена и т.н. Искам отново да раждам там! Simple Smile

# 61
  • Мнения: 86
Аз писах по-рано в темата,но след като вече съм родила мога да кажа Иван Рилски е възможно най-добрия избор.За обслужване и хигиена нямат никаква забележка.И най-важното противно на другите болници,особено частните в последния  момент се оказа че 80% съм за секцио но доктор Иванов направи всичко възможно да родя нормално,както и стана.Както повечето момичета при мисълта,че съм за секцио и че може да изтърпя всички болки и пак да ме  срежат 100 пъти му казвах да ме реже , но слава богу и с помощта на д-р Бузалов родих нормално,живот и здраве ако раждам пак отново ще избера същата болница и същия екип.

# 62
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да споделя с вас  впечатленията си от МБАЛ "Св.Ив.Рилски" . Родих там на 08.02.11г . Раждането беше чрез планово секцио (по мое желание) . Опреацията бе направена от Д-р Ина Цонева и Д-р Мирослав Минчев. Анестезиолог ми беше Д-р Георгиев. Всички бяха безупречни в работата си. Като започнем от акушерката която ме пое преди операцията (тоалет и т.н.) та като стигнем до Д-р Узунова която ни изписа с бебчо , всички се държаха любезно. Няма да коментирам хигиената , която бе на безупречно ниво. Ако чакам второ дете един ден, пак бих избрала тази болница с този екип от лекари  Hug

# 63
  • Мнения: 682
Др.Цонева и др.Узунова вече там ли работят?Всички ли се "изнесоха" от държавната болница?

# 64
  • Мнения: 9 481
Не, просто имат и договор с Ив. Рилски..а клиента цака за "избор на екип".

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Не, просто имат и договор с Ив. Рилски..а клиента цака за "избор на екип".

Др.Цонева и др.Узунова вече там ли работят?Всички ли се "изнесоха" от държавната болница?

Да, но все още си работят и в държавното АГ. Така,че ти избираш къде да раждаш. Знам от моя приятелка, която ходеше при  д-р Цонева, че предпочита да изражда в АГ-то.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте! Пиша за да изкажа мнението си за д-р К. Пиперкова със скоростните прегледи. Исках да мина преглед чрез здравната каса и поразпитах разни приятелки да ми препоръчат някоя добра гинеколожка (предпочитах да е жена) и след най-различни мнения и предложения реших да ида при д-р Пиперкова. Да уточня не съм бременна, а исках да си направя преглед. Имах болки в областа на яйчниците. Та отидох на регистратурата да си взема час. Най-ранният беше след 10 дена. Ок. Отивам си за часа и отпред една камара девойки чакат пред кабинета й. Оказва се, че всички са със запазени часове и опашката върви с почти един час назад. Разпитах момичетата кога са им часовете и се оказва, че часовете са дадени през 10 мин. Казаха ми, че  при нея всеки път било така, много се чакало. Е, викам то за 10 мин преглед прави ли се? То за толкова време само не можеш да си събуеш и обуеш гащите. Когато дойде и моят ред ми каза да се съблека и да почвам да разказвам какво ми има още в съблекалнята. Казах си оплакванията. После преглежда ме и диктува на сестрата с медицинските термини. На мен никакви обяснения. Направи ми цитонамазка и ехограф. Каза другия път да ида, но да съм финансвово подготвена за някакво изследване, което дори не му чух името, но струвало 44 лв. Хайде обличай се това е. Яйчниците са добре. Докато съм в съблекалнята ми обяснява как да си пия хапчетата за цистита. И айде следващата, която е наред. Няма никакви обяснения за нищо, никакво внимание. Отивате на преглед с въпроси и си тръгвате с още повече въпроси. Много е напрегната и аз бях  стресирана, а отидох напълно спокойна. После следва ровене в интернет и тълкуване на диагнозата. След няколко дена  отивам да си взема резултатите от цитонамазката и си мисля, че ще я питам разни неща. Опа...пак същата история ...пред кабинета пак има много чакащи, а д-р Пиперкова е все така припряна. Само ми каза,че изследванията ми не са добре и да ида да си запазя час за следващ преглед. Нищо повече и започна да говори със следващата пациентка. Разбирам, че д-р Пиперкова е голям специалист и много бързо си прави изводите и диагнозите, но ние обикновените пациенти не сме такива специалисти и имаме нужда някой да ни обясни нещата. Поне елементарни обяснения. За това ходим на консултация. Та искам да кажа, ако сте като мен и имате нужда от внимание, май е по-добре да се насочите към друг специалист, чийто прегледи не са така скоростни.   

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Имам наблюдения, че пациенти с направления са нещо като "втора категория" хора т. е. не заслужават особено внимание, по-набързо минават прегледите ,без нужните обяснения и внимание. Не твърдя,че при всички лекари е така, но при тези,които минават за "най-търсени" важи с пълна сила.Нямам обяснение защо е така, вероятно има някаква причина или въпросните специалисти се самозабравят, но такива са фактите. Лично аз от д-р Пиперкова нямам преки впечатления и с това си твърдение не визирам точно нея, но мога да споделя впечатленията си от д-р Пламен Янев, който също работи на кабинет в" Св. Иван Рилски" .Аз също отидох с направление и избрах д-р Янев, защото беше свидетел на второто ми раждане, което протече с усложнения, но въпреки това се отнесе доста безотговорно.Честно казано дори не намери за необходимо една ехография да направи ,общо взето пълно безхаберие... каза- "всичко е наред" и се отърва от мен по най-бързия начин!Сега ми се иска да е бил прав и наистина всичко да е било наред , но за съжаление това,което последва не го пожелавам и на най-големия си враг.Просто някой е трябвало да погледне, но с направление това се полага  smile3513 . За последствията не ми се говори, коментирала съм ги в други теми от форумити на " БГ-мама"!
Щом не им се работи с направления и не им е изгодно, да работят само на частно,че то не може " и вълка да е сит и агнето да е цяло".... но в крайна сметка всички недоразумения на родното ни здравеопазване, остават за сметка на нас пациентите.

Също искам да кажа,че вярвам напълно на  MTV ,защото аз също станах жертва на невероятни лекарски грешки , дори направо безумия!

# 68
  • Мнения: 0
здравейте,искам да предупредя бъдещите майки-НЕ РАЖДАЙТЕ В ЧАСТНА КЛИНИКА ИВАН РИЛСКИ СТАРА ЗАГОРА ,ОСВЕН АКО ИМАТЕ ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И БЕБЕТО СЕ РАЗВИВА ДОБРЕ.ПРЕЖИВЯХ КОШМАРНО РАЖДАНЕ ЗАРАДИ НЕКАДЪРНИКА ПЛАМЕН ЯНЕВ,КОЙТО НЕ ЗНАЕ КАК СЕ ИЗРАЖДА БЕБЕ И ОБВИНИ МЕН ,ЧЕ СЪМ ОТИШЛА В ЧАСТНА КЛИНИКА,ДЕМЕК МНОГО РАБОТА МУ ОТВОРИХ,А ТОЙ ИСКАШЕ ДА СИ ХОДИ ДА СПИ.НЕОНАТОЛОГА ЖАНЕТА УЗУНОВА СЪЩО НЕ РАЗБИРА НИЩО ИЛИ ПОНЕ НЕ И СЕ ЗАНИМАВАА С ПРОБЛЕМНИ БЕБЕТА.МОЕТО ДЕТЕНЦЕ Е ЗДРАВО,САМО ЧЕ СЕ РОДИ МАЛКО И БЕШЕ В НЕОНАТОЛОГИЯ.ТА ТАЗИ УЗУНОВА И ТЯ ИСКАШЕ ДА СВЪРШВА РАЖДАНЕТО БЪРЗО ,ЧЕ НЕ Й СЕ ЗАНИМАВАЛО.НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ПЛАЗМЕН ТЕЛЕЖИЗОР ДА СЕ 500 ИЛИ 1000 ЛВ.ДОВОЛНА СЪМ ОТ СЕСТРИТЕ ТАМ,СЪЩО И ОТ Д-Р САРКИСЯН.АКО НЕ БЕШЕ ТОЙ ЯНЕВ ЩЕШЕ ДА МИ ИЗВАДИ МАТКАТА.

# 69
  • Мнения: 0
Zdraveite, izvinqvam se che pisha na latinica, no nqmam drug nachin. Skoro mi predstoi rajdane i se interesuvam ot cenata na normalno rajdane bez izbor na ekip, no pri polojenie, che ne sam zdravno osigurena? Molq, ako ima nqkoi zapoznat da mi otgovori na vaprosa. Blagodarq predvaritelno Simple Smile

# 70
  • Мнения: 60
Аз също не харесвам д-р Пиперкова, няма подход. Отидох разтревожена, с въпроси, търсих мнение на специалист, а тя ми препоръча седативи... Положителните отзиви са на пациенти, при които не е имало усложнения с бременността.

# 71
  • Мнения: 0
Zdraveite, izvinqvam se che pisha na latinica, no nqmam drug nachin. Skoro mi predstoi rajdane i se interesuvam ot cenata na normalno rajdane bez izbor na ekip, no pri polojenie, che ne sam zdravno osigurena? Molq, ako ima nqkoi zapoznat da mi otgovori na vaprosa. Blagodarq predvaritelno

# 72
  • Мнения: 86
500 лева е цената , а избора на екип си е по желание и така или иначе е включен в нея,но не съм сигурна дали има значение осигурена ли си или не,но мисля ,че не трябва да има.Ако отидеш на място можеш да питаш и на регистратурата ще ти обяснят всичко търпеливо даже,ако искаш може да разгледаш отделението.

# 73
  • Мнения: 9 481
500 лева е цената , а избора на екип си е по желание и така или иначе е включен в нея,но не съм сигурна дали има значение осигурена ли си или не,но мисля ,че не трябва да има.Ако отидеш на място можеш да питаш и на регистратурата ще ти обяснят всичко търпеливо даже,ако искаш може да разгледаш отделението.

Не е Peace
+500лв е избора на екип Money


# 74
  • Мнения: 86
Ами незнам аз платих 500.00 лв. и избрах екип т.е. избрах си лекар.

Общи условия

Активация на акаунт