Работохолизъм и агресия

  • 9 345
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 259
Сигурна ли си, че наистина става дума за работохолизъм? Знаеш ли какво точно прави на компютъра си по цели нощи?


Не мога да си представя коя професия предполага такова нещо.
Какво работи мъжът ти?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 481
Баща ми също израсна много в кариерата си...Понякога имаше и добри дни и майка ми се радваше на внезапното благоволение на господаря...А аз си отдъхвах, до следващия път- с трохи и остатъци от някой, който си обичал не се живее. Ти сигурна ли си, че обичаш точно този нов човек до себе си? Или просто обичаш спомена?



# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Вторият и третият вариант са с еднакъв изход, но при единия ще се забави във времето, ще превърне това в агония и най-вероятно ще е за сметка на децата. Тя иска да е с него и в добро и в лошо. Тя иска да му помогне, а предложените начини са, да се откаже от него.


Вярно е, че съм много скептична. На вярвай, че тя колкото и да иска да се бори за него, за връзката, за любовта, за семейството - ако той не се осъзнае, полза няма.  А така като я чета - шансът не е никак голям. Моментни проблясъци и звяр вкъщи.  Sick
Просто отстрани е много лесно да кажеш - бие те, напусни го, или пък бори са за голямата си любов. В реалността иделистите не се котират. Нагласяш се според ситуацията, така че да излезеш с най - малко поражения. Видно е, че "сама" иска стария си мъж, но той отдавна си е заминал. Този с нея сега е друг. Просто е друг.
И при взимане на решение трябва да се помисли за децата.
Сигурна ли си, че наистина става дума за работохолизъм? Знаеш ли какво точно прави на компютъра си по цели нощи?


Не мога да си представя коя професия предполага такова нещо.
Какво работи мъжът ти?


Дори да става въпрос за жена, хазарт, или някакви други негативи в случая не може да се преглътне физическия и психически тормоз. Но и аз си мисля, че преди да вземе решение трябва да е 100 % сигурна какво прави той перманентно на компютъра.

# 18
  • Мнения: 17 546
Вярно е, че съм много скептична. ...  А така като я чета - шансът не е никак голям.
Разбирам те. Това състояние на зависимост си е чист вид наркомания, нищо, че реално не въздейства с химикали на организма си. Явно все пак в мозъка му настъпват някакви промени, подобни на химическите промени след употреба на наркотик и го привеждат в това състояние и предизвикват това му поведение.
Да, трудно е. Единици са партньорите, повлияли на половинката си(независимо мъж или жена има проблем), така, че да се откажат от наркотика (в случая наричам зависимостта така условно), но не е невъзможно. Още повече когато този, който разбира и осъзнава проблема, иска да помогне. Не обезсърчавай сама. Нека събере сили, да опита. Нека не обявяваме каузата за загубена, преди да е започнала да я спасява.
 Hug

# 19
  • Мнения: 7
Да,опитай се в моментите,когато го чувстваш"нормален"да поговориш с него.Опитвала ли си досега?Иначе каузата е много тежка.Казвам го от личен опит,аз живея в по твоя начин от много години,само че не гони кариерно израстване,но е много често във финансово затруднение и резултата е същият,а към сина ни се държи добре,но като го прави свидетел на грозните сцени м/у нас...резултата е същият,така че....В крайна сметка,аз съм виновна за всичките му неуспехи,а той е ВЕЛИК!В момента бих определила отношенията ни като псевдо....трохи от красив спомен!Желая ти успех,но ако не намериш решение,не се надявай да се оправят нещата от само себе си.

# 20
  • Мнения: 17 546
...но ако не намериш решение,не се надявай да се оправят нещата от само себе си.
За това и аз мисля точно така.

# 21
В момента съм на телефона с майка ми.
Ще ви отговоря подробно след малко, че тя горката направо се е поболяла от притеснение.
Само малко като начало:
Да, знам че работи, няма съмнение. Той е супер добър  в това което прави, с много награди, няколко патента, прави неща които дори вие използвате често. Това не става случайно. Много труд и време трябват.
Може би ще прозвучи смешно(кой ли използва тази дума вече), но може да мине в категорията на гениите. По-скоро там отколкото в графата на "много добрите".
Момичета, точно, това се опитвам да разбира...има ли надежда...
Той твърди, че ме обича, както казах той самият ме помоли да му помогна. Самият той каза болен съм, помогни ми.
Човек който обича, обича и в лошото. Аз знам какво е дал за да живея като принцеса. Имам най-хубавото което искам...но не и него. А той има нужда от мен.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Мога само да ти пожелая сили, вяра и успех.
Намери си отдушник, приятели. Защото не трябва в резултат на стремежа да  помогнеш ти да превъртиш.

# 23
  • Мнения: 2 401
Мацка, обърни внимание на постовете на raqraq.  Останалото е бълвоч.
Има смисъл да се бориш, мъжа ти не е говедо, а има проблем. Между другото тия дни мислех да пускам тема за работохолизма..

# 24
  • Мнения: 24
Цитат
но може да мине в категорията на гениите

Това ми звучи като някакво оправдание, за отвратителното му отношение към теб и децата ви.
Не мога да нарека гении човек, който няма елементарно човешко отношение към близките си, пък ако ще и да е пръв помощник на Бил Гейтц.
Ти самата казваш, че се мисли за Велик и май си му повярвала.
Скъпа Сама, едно момиче вече те е посъветвало нещо в същата насока, от дългият ти и подробен първи пост ми се струва, че не е като човек, който е готов да се пригоди към вас, към семейството ви.  А вие трябва да се пригодите към него и за да не страдат децата трябва да лавираш много умело. Не смятам, че някога ще си върнеш същия човек до себе си, затова се нагоди колкото и да ти е трудно и единствено заради децата, към неговия труден, дори и гениален характер.
Това е спасението да си доволна, от това което имаш в момента, може би това го нервира, че те вижда постоянно недоволна, мрънкаща ( а си в пълното си право).

# 25
  • Мнения: 419
....Шефът му се оплаква , че е груб с другите, има властно поведение. ... Той е леко главозамаян от успеха, в смисъл, че вниманието и властта която има там го опияняват. Харесва му.
Много често се опитва да пренесе това поведение в къщи.....Пораснал е в семейство, с много кофти родители...унижаван, не са му говорели ако донесе 6-ца, супер болезнено амбициозни простаци. Сега страда той, опитвайки се да се докаже на всяка цена.
Той ли иска да живееш като принцеса, или това е твое желание? Всъщност, какво означава "да живееш като принцеса"? От какво той бяга в работата си?


Момичета, точно, това се опитвам да разбира...има ли надежда...
Надежда за какво? Каква е промяната, която очакваш да се случи?

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моят съвет е да се опиташ да му помогнеш. Човекът е неуравновесен, което не е непоправимо.
Ако може да смени работата, ако може да спортува- защо не му внушиш или направо подариш...абе в боксова зала да ходи 2 пъти седмично и ще е ок. Явно има огромна енергия, но нещо му липсва- чувства се неудолетворен...разбери защо.
Не го напускай, помогни му. Явно не става с разговори, пробвай да му внушиш кои трябва да са приоритетите му.

Само това с удрянето не го разбирам.....
На първо време спри да му пилиш на главата.

# 27
Танцуваща с вълци, добре, хвана ме, това с "принцесата" е малко дебилно.
Това което искам е да може да намери баланс м/у работата и личният си живот. Да започне бавно да си възстановява здравето.
Да спре този омагьосан кръг в който се е завъртял. да започне да усеща удоволствие от неща различни от работата му.
Ние се борихме 10год. за да имаме материално, това което имаме сега. И сега когато го имаме, не можем да му се радваме.

Винаги когато е спокоен говорим по неговият проблем. Той знае, че го има. Не иска да е такъв, но не може да се спре.
Чудите се как мога да наричам "гений" такъв отявлен простак? Истина е, професионално е невероятен.
Но тук говорим за човек който от години не спи, не яде, пие, пуши, не се движи, няма приятели, развил е непоносимост към целият свят.
Единственото което го крепи е да продължава да работи. Имунната му система е рухнала, боли го нещо непрекъснато. Невероятни проблеми с корема.
Нервите му са безвъзвратно похабени.
Да, но аз го познавам.
Обича и мен и децата, няма грам съмнение в мен по въпроса.
Ако беше просто пич който скитори и по цели нощи с приятели или предпочита компанията на колата пред мен, не дава пари в къщи и т.н дилема нямаше да има никаква.
Отдавна нямаше да съм тук.
Но ние говорим за човек който е винаги до мен, имам на разположение всички пари които искам, нямам никакви ограничения.
Споделя с мен всеки проблем, заедно решаваме и планираме, обикновено става това което искам аз. Оставил ме е да контролирам почти всичко. Не че моята е лека....
Това е проблема, зле е толкова колкото и ако беше на хероин.
И наркоманите стават агресивни, и нервни и се държат безобразно...Не искам да го оправдавам.
Въпросът за мен...Въпросът на който трябва да си отговоря е "Може ли да има промяна?". Бих спасила децата си, ако виждам, че няма шанс.

Той е емоционално дистанциран от нас много често. Само преди няколко дни, когато ми искаше помощта да се справи с проблема ми сподели и друго...Каза ми, че трябвало да потиска емоциите си, защото те му пречели да работи. А, сега...По нашенски това значи, че той не може да разграничи живота в къщи и работата. Работата му изисква той да е леко агресивен и силен. Проблемът е, че той не може да изключи това и да е мил и нежен с нас. Така че, за да може да работи както иска, той действа и в къщи така както в работата си.
Даже така ме удари последният път. Пренесе емоции от работата в къщи. Като абсолютен тъпак, знам.

# 28
  • Мнения: 293
Сама,казваш,че си убедена,че те обича и не се съмняваш в това?
Ако  наистина е така- вземи децата и идете някъде за 10 дни.Нито по-малко нито повече.Предупреди го,че има време да види как е без вас и да размисли дали това иска.

Тогава сама ще узнаеш дали наистина те обича и дали може да има промяна.Надявам се да останеш очарована от резултата,а не разочарована и искрено ти го желая! На твоя човек му трябва един емоционален трус!!

# 29
Всъщност имам нужда от съвет как да подхода сега.
От както се прибрах от хотела не си говорим. Мисля, че и последните 2 нощи е прекарал в работа.
Той няма да ми проговори първи, убедена съм. Независимо, че той беше причината да се изнеса с децата за една нощ, това вече е забравено.
Сега това, че не си спах в къщи ще е фокусът. Винаги прехвърля нещата върху мен.
Например той ме напада по някакъв начин. Обикновено грозно и непредизвикано. Аз се вбесявам и отвръщам. И той се хваща за нещо обидно което аз съм казала и вече е смъртно обиден.

Как да стигна до него, по дяволите? Да чакам чак събота? Да му напиша подробно какво чувствам?

AGAPH, емоционален трус му трябва, но не знам как да го направя. Синът ми ходи на училище. Малката е на специална диета. Идеята е чудесна, но не знам как да я осъществя.
Нашият район е много скъп, ще трябва да намеря хотел с апартамент с кухня, което струва $250 на вечер. Толкова ми излезе миналата нощ.  За 10 нощи е $2500, айде по-малко защото ще има малка отстъпка. Тъпотия. Бих го направила,но все пак милионери не сме още...

Общи условия

Активация на акаунт