Въпрос към мъжките мами за памперса

  • 2 227
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Искам да питам мъжките мами,как и кога успяхте да махнете памперса?
Приемам всякакви съвети,защото идея си нямам как да го направя,а ми се иска поне да опитам да го махна преди лятото
Благодаря   bouquet

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 10:11 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 9 776
Какво значение има дали детето е момче или момиче? Мисля че няма разлика. Ще ми е интересно да прочета мнения. С дъщеря ми не съм имала проблеми. Започна да си казва на годинка и нещо. До две бяхме приключили окончателно с памперсите.

# 2
  • Мнения: 1 447
И аз мисля,че няма разлика между момчетата и момичетата.На дъщеря ми го махнах за два дни когато стана на 2 години.
Сега на пролет мисля да махна и на синът ми.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
При всяко дететце е различно  Wink

Като за начало може да прочнеш след всяко събуждане да го слагаш на гърнето   Peace почти при всички действа безотказно  Peace Но все пак трябва да е виждал гърне де  Wink
Пробвай да го слагаш но не го насилвай ако не иска да седи  Peace

# 4
  • Мнения: 2 521
Лятото е много по-лесно да махнеш памперса.Ние започнахме миналото лято като махнах памперса през деня.Реших че на детето ще му е много по-добре с гащички,вместо памперс в жегите.Слагах си памперс само нощем,и все още сме така-през деня не слагам.Във гърне обаче не иска-само в тоалетната-още като се събуди следобед отиваме да се изпишка.Вече започна и да си казва,но доста месеци се минаха докато започне.Просто трябва да не забравяш да го изпишкаш.Скоро ще започнеш да го усещаш-детето си показва.Забелязвам че памперса,като го махна сутрин не е пишкал в него-ако се забавя да го махна тогава го пълни.За вечерта съм взела гащички на памперс,защото голям зор иначе да го сложим.Изчакай лятото,няма за къде да бързате Wink
Дъщеря ми много лесно се научи да казва-на 1 год приключихме с памперсите

# 5
  • Мнения: 9 973
няма разлика в пола,но при нас и ситуация,в която синът отказва навън да пишка прав и го издържам.Много често опикваме и дрехите.Много ми е трудно,защото съм бременна и ми тежи

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз с големия ми син го махнах през лятото.Беше на 1,4м.В къщи го оставях по гащички и през 20минути го опитвах на гърнето.После навън му слагаш памперс гащи и отново правихме опити.Бързо се научи.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 014
Беше на около 2,5 години, нямах никакъв проблем, свикна за 2-3 дни.

# 8
  • Мнения: 1 565
Лятото е много по-лесно да махнеш памперса.Ние започнахме миналото лято като махнах памперса през деня.Реших че на детето ще му е много по-добре с гащички,вместо памперс в жегите.Слагах си памперс само нощем,и все още сме така-през деня не слагам.Във гърне обаче не иска-само в тоалетната-още като се събуди следобед отиваме да се изпишка.Вече започна и да си казва,но доста месеци се минаха докато започне.Просто трябва да не забравяш да го изпишкаш.Скоро ще започнеш да го усещаш-детето си показва.Забелязвам че памперса,като го махна сутрин не е пишкал в него-ако се забавя да го махна тогава го пълни.За вечерта съм взела гащички на памперс,защото голям зор иначе да го сложим.Изчакай лятото,няма за къде да бързате Wink
Съгласна съм с това мнение. Моя син махна памперса около 2 годишната си възраст, като първо обаче успяхме да махнем нощния. Не се притеснявай, ако след махането на памперса, от време - на време пак се изпуска. Нормално е когато се застуди времето. Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 610
Аз също мисля че не е от значение пола на детето.При нас първите опитите започнаха около 10месеца,тогава се видя че тя неискаше и да седне на гърнето дори за секунда само си играеше с него.Не съм я насилвала.През лятото беше около 1год и 9-10мес.направо го свалих и обувах сами бельо,но тя си пшкаше и ми казваше след като се е напишкала,това ставаше доста често.И отново не успяхме,но аз бях по-упорита особено като започна есента да засудява нали все сме си вкъщи и така за 1мес.го отказа,беше останал само нощния,който на 3вечери 1вечер беше напишкана.В един миг около 2год.каза,че я убива памперса и неискаше и да го види и така изведнъж бяхме и през деня и през ноща без памперс.Успех и търпение то само ще ти покаже кога е готово.

# 10
  • Мнения: 4 668
При нас голяма роля изигра таткото  Laughing - водеше го в тоалетната , за да пишкали като мъже и така го научи . На малкия му беше интересно и се гордееше .
А с другата работа нямахме проблем , за няколко дни започна да си казва , но пак след като баща му му обеща пистата на Спайдърмен ...

# 11
  • София
  • Мнения: 3 817
Миналата пролет махнахме памперса, беше на 2 г и 4 м, но при нас беше много трудно. Пишкаше и акаше в гащите и за нищо на света не искаше да седне на гърнето Tired. Към 2 г и 7 м започна да казва, че му се пишка, но не винаги. Чак като тръгна на градина на 2 г и 9 м го научиха да пишка и ака в тоалетна чиния. Декември махнахме и ношния памперс и оттогава до сега не е имало фалове Grinning.
Дъщеря ми започнах да я слагам от 10 месечна на гърне и не съжалявам. Сега е на 1,5 година и е без памперс през деня. През лятото ще махам и нощния.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да питам мъжките мами,как и кога успяхте да махнете памперса?
Приемам всякакви съвети,защото идея си нямам как да го направя,а ми се иска поне да опитам да го махна преди лятото
Благодаря   bouquet

Калоян е на 2 години и 7 месеца и още е с памперс. Не съм правила и не правя никакви усилия да му го свалям. Когато детето е готово, то само ще го махне.

# 13
  • Мнения: 8 999
Синът ми ползваше гърне от 8-месечен. За основните пишкания и акания през деня. Но си беше с памперс, защото не винаги се усещаше и казваше навреме. На 2г. без малко тръгна на ясла и там за около месец успяха да го отучат от дневния памперс /дори спеше следобяд без памперс/. Нощния, макар че от повече от година не се напишкваше нощем, махнах по-късно - беше на окло 2г. и 2-3 месеца. Предпочитах да съм спокойна, че няма да се намокри посред нощ, ако случайно се изпусне.

# 14
  • Мнения: 121
следя и аз темата,синйт ми е на 1,6 и изобщо не иска да си казва,ако го оцеля добре ,ако ли не си ги върши работите в памперса  Sad

Общи условия

Активация на акаунт