запек!!!!

  • 5 997
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 672
здравейте
дъщеричката ми е на 1 година и 10 месеца и имаме проблеми с акането от както се е родила.Водихме я на лекар и ни казаха че имало деца които просто трудно се изхождали,изписаха ни Лактулоза която давах още докато беше бебе.След това спря да и действа изписаха и дуфалак от него и двойна доза не помагаше.Беше се пооправила и акаше на 3 дена веднъж което беше добре за нея,но сега от 3 седмици отново проблема е налице.Вече 5-ти ден не е акала и незнам вече какво да давам.Киви не мога да я накрам да яде плюе го.Моля ако някой от вас имат същия проблем или са имали да даде някакъв съвет,да сподели как се борят те със запека.

# 1
  • Мнения: 2 521
Давай и по-разхлабващи храни,супички,овесени ядки за закуска,пюре от сини сливи,доматен сок.За това се сещам в момента

# 2
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здравей,щом не иска да яде киви,пробвай с компот от сини сливи действа разслабително и при моят син има ефект когато има проблеми с акането.

# 3
# 4
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше с такъв проблем от раждането си. Нещата се урегулираха чак към 4-5 г. Много зор видяхме, с какво ли не сме пробвали, но всичко имаше само временен ефект.
Бих те посъветвала да даваш на детето си ленено семе и овесени трици. Стривай ги на прах в хаванчето и добавяй в храната й. Изобщо няма да ги усети. По 1 чаена лъжичка 2-3 пъти дневно е достатъчно.

# 5
  • Мнения: 1 672
Синът ми беше с такъв проблем от раждането си. Нещата се урегулираха чак към 4-5 г. Много зор видяхме, с какво ли не сме пробвали, но всичко имаше само временен ефект.
Бих те посъветвала да даваш на детето си ленено семе и овесени трици. Стривай ги на прах в хаванчето и добавяй в храната й. Изобщо няма да ги усети. По 1 чаена лъжичка 2-3 пъти дневно е достатъчно.
ами то май само това ленено се ме не съм пробвала.От билковата аптека ли трябва да го взема или ако не е от там къде да го намеря.Вече съм се видяла в чудо.Това са 5 дена да не е акала е много време и се притеснявам много.Надявам се това ленено семе да помогне

# 6
  • Мнения: 2 111
Лактулозата и дуфалака съдържат едно и също лек.вещество ,просто едното е българско,другото-вносно.И правят лениви червата.
Другото е с храни да подпомогнеш нещата-по-течна храна,овесени ядки и разхлабващи храни-карфиол,спанак,тиквички,круши,сини сливи,тиква,манго,папая,пълнозърнест хляб,грах.
Избягвай ориз,картофи,банани,бял хляб,тестени изделия.
Аз всеки ден й добавям и по 1ч.л. зехтин в храната,мисля че също помага за по-добро изхождане.
При нас проблема се реши с хомеопатия.

# 7
  • Мнения: 1 672
erota всичко това което си написала го спазвам и то от както се е родило детето и е започнало да се храни с обща храна и резултата пак е нулев за съжаление

# 8
  • Мнения: 8 999
ами то май само това ленено се ме не съм пробвала.От билковата аптека ли трябва да го взема или ако не е от там къде да го намеря.Вече съм се видяла в чудо.Това са 5 дена да не е акала е много време и се притеснявам много.Надявам се това ленено семе да помогне[/b][/color]

Има го в магазините за хранителни стоки и в обикновените аптеки. А овесените трици не помагат ли? Може да увеличиш дозата.

# 9
  • Мнения: 566
пробвайте с прахчета Импортал,при дъщерями  имаха ефект ,който продължава,след едноседмичен прием  по едно на ден вече една година ака всеки ден по едно и също време на деня,какво ли не бхме пробвали.Успех и дано се нормализират нещата и при вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 280
Лактулозата и дуфалака съдържат едно и също лек.вещество ,просто едното е българско,другото-вносно.И правят лениви червата.
Другото е с храни да подпомогнеш нещата-по-течна храна,овесени ядки и разхлабващи храни-карфиол,спанак,тиквички,круши,сини сливи,тиква,манго,папая,пълнозърнест хляб,грах.
Избягвай ориз,картофи,банани,бял хляб,тестени изделия.
Аз всеки ден й добавям и по 1ч.л. зехтин в храната,мисля че също помага за по-добро изхождане.
При нас проблема се реши с хомеопатия.
Peace Хранителният режим е много важен.

# 11
  • Мнения: 2 047

  Овесени трици по една-две лъжички на ден. Те са доста ситни и не се налага да ги смилам. В хранителния магазин са до брашното и подобните. При нас проблема е, че толкова ги харесва, че незнам как да я ограничавам от тях. И проблема със запека се решава след няколко часа. Лененото семе незнам как се дозира, било доста по-тежко.

  Зеле и зелева чорба също помага.

Успех , дано да откриеш храната, която ще действа и да оставите лекарствата.

# 12
  • Мнения: 1 632
Топло прясно мляко с мед и повече сокове от праскови, и кайсии!

# 13
  • Мнения: 2 082
а с какво се храни детето?приема ли достатъчно сурови храни?вода пие ли?яде ли тестяно ,сладко,бял хляб?пет дни е доста дълъг период-не я оставяй толкова дълго да не се изхожда...

# 14
  • София
  • Мнения: 44 018
Може да пробваш да даваш биогайа - за регулиране стомашната флора....

Иначе - топло мляко, овесени ядки, пресни плодове и зеленчуци, тиква, сливи, цитруси, по-малко тестени неща, ако може никакви, повече течни - супи или маднжите да са по-сосести, като цяло повече течности и достатъчно количество храна все пак. Меда също помага.....Карфиол, броколи също.... лещата също се води разхлабваща....
Без кисело мляко,  без банан.....

Общи условия

Активация на акаунт