Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 март 2009, 10:08 ч.

запек!!!!

• 2 165
  • 35
  •   1
Отговори
  • на морския бряг
здравейте
дъщеричката ми е на 1 година и 10 месеца и имаме проблеми с акането от както се е родила.Водихме я на лекар и ни казаха че имало деца които просто трудно се изхождали,изписаха ни Лактулоза която давах още докато беше бебе.След това спря да и действа изписаха и дуфалак от него и двойна доза не помагаше.Беше се пооправила и акаше на 3 дена веднъж което беше добре за нея,но сега от 3 седмици отново проблема е налице.Вече 5-ти ден не е акала и незнам вече какво да давам.Киви не мога да я накрам да яде плюе го.Моля ако някой от вас имат същия проблем или са имали да даде някакъв съвет,да сподели как се борят те със запека.

# 1
Давай и по-разхлабващи храни,супички,овесени ядки за закуска,пюре от сини сливи,доматен сок.За това се сещам в момента

# 2
  • Неизживени спомени
Здравей,щом не иска да яде киви,пробвай с компот от сини сливи действа разслабително и при моят син има ефект когато има проблеми с акането.

# 3
# 4
  • София
Синът ми беше с такъв проблем от раждането си. Нещата се урегулираха чак към 4-5 г. Много зор видяхме, с какво ли не сме пробвали, но всичко имаше само временен ефект.
Бих те посъветвала да даваш на детето си ленено семе и овесени трици. Стривай ги на прах в хаванчето и добавяй в храната й. Изобщо няма да ги усети. По 1 чаена лъжичка 2-3 пъти дневно е достатъчно.

# 5
  • на морския бряг
Синът ми беше с такъв проблем от раждането си. Нещата се урегулираха чак към 4-5 г. Много зор видяхме, с какво ли не сме пробвали, но всичко имаше само временен ефект.
Бих те посъветвала да даваш на детето си ленено семе и овесени трици. Стривай ги на прах в хаванчето и добавяй в храната й. Изобщо няма да ги усети. По 1 чаена лъжичка 2-3 пъти дневно е достатъчно.
ами то май само това ленено се ме не съм пробвала.От билковата аптека ли трябва да го взема или ако не е от там къде да го намеря.Вече съм се видяла в чудо.Това са 5 дена да не е акала е много време и се притеснявам много.Надявам се това ленено семе да помогне

# 6
Лактулозата и дуфалака съдържат едно и също лек.вещество ,просто едното е българско,другото-вносно.И правят лениви червата.
Другото е с храни да подпомогнеш нещата-по-течна храна,овесени ядки и разхлабващи храни-карфиол,спанак,тиквички,круши,сини сливи,тиква,манго,папая,пълнозърнест хляб,грах.
Избягвай ориз,картофи,банани,бял хляб,тестени изделия.
Аз всеки ден й добавям и по 1ч.л. зехтин в храната,мисля че също помага за по-добро изхождане.
При нас проблема се реши с хомеопатия.

# 7
  • на морския бряг
erota всичко това което си написала го спазвам и то от както се е родило детето и е започнало да се храни с обща храна и резултата пак е нулев за съжаление

# 8
  • София
ами то май само това ленено се ме не съм пробвала.От билковата аптека ли трябва да го взема или ако не е от там къде да го намеря.Вече съм се видяла в чудо.Това са 5 дена да не е акала е много време и се притеснявам много.Надявам се това ленено семе да помогне[/b][/color]

Има го в магазините за хранителни стоки и в обикновените аптеки. А овесените трици не помагат ли? Може да увеличиш дозата.

# 9
  • гр.Съединение -бивша Пловдивчанка
пробвайте с прахчета Импортал,при дъщерями  имаха ефект ,който продължава,след едноседмичен прием  по едно на ден вече една година ака всеки ден по едно и също време на деня,какво ли не бхме пробвали.Успех и дано се нормализират нещата и при вас.

# 10
  • София
Лактулозата и дуфалака съдържат едно и също лек.вещество ,просто едното е българско,другото-вносно.И правят лениви червата.
Другото е с храни да подпомогнеш нещата-по-течна храна,овесени ядки и разхлабващи храни-карфиол,спанак,тиквички,круши,сини сливи,тиква,манго,папая,пълнозърнест хляб,грах.
Избягвай ориз,картофи,банани,бял хляб,тестени изделия.
Аз всеки ден й добавям и по 1ч.л. зехтин в храната,мисля че също помага за по-добро изхождане.
При нас проблема се реши с хомеопатия.
Peace Хранителният режим е много важен.

# 11
  • Пловдив

Овесени трици по една-две лъжички на ден. Те са доста ситни и не се налага да ги смилам. В хранителния магазин са до брашното и подобните. При нас проблема е, че толкова ги харесва, че незнам как да я ограничавам от тях. И проблема със запека се решава след няколко часа. Лененото семе незнам как се дозира, било доста по-тежко.

Зеле и зелева чорба също помага.

Успех , дано да откриеш храната, която ще действа и да оставите лекарствата.

# 12
  • Варна
Топло прясно мляко с мед и повече сокове от праскови, и кайсии!

# 13
а с какво се храни детето?приема ли достатъчно сурови храни?вода пие ли?яде ли тестяно ,сладко,бял хляб?пет дни е доста дълъг период-не я оставяй толкова дълго да не се изхожда...

# 14
  • София
Може да пробваш да даваш биогайа - за регулиране стомашната флора....

Иначе - топло мляко, овесени ядки, пресни плодове и зеленчуци, тиква, сливи, цитруси, по-малко тестени неща, ако може никакви, повече течни - супи или маднжите да са по-сосести, като цяло повече течности и достатъчно количество храна все пак. Меда също помага.....Карфиол, броколи също.... лещата също се води разхлабваща....
Без кисело мляко,  без банан.....

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт