Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,

не съм се регистрирала тук, досега винаги съм четяла като гост, темите ми бяха интерестни, но като че никога нямаше какво да кажа. Сега пускам сама една тема и мисля да се регистрирам тук.

На въпроса ми, мислите ли че е ок, ако детето се казва като майката или бащата? В момента съм бременна в 8 месец, лекарят ми каза , че бебчето ще е момченце. Таткото не е на себе си от щастие и държи бебчето да се казва като мен, аз съм Силвия,
а бебето да бъде Силвио. Ние обсъдихме няколко други имена, но таткото държи бебчето да се казва като мен. На мен името ми харесва, но някак си, не е много популярно, страх ме е като порастне да не му се подиграват заради това име.
Ние си имаме вече едно момиченце на 3 годинки и то се казва Силвия. Когато се роди, беше същата работа, таткото настояваше да се казва като мен и не приемаше никакво друго име като компромисен вариант.

bouquet

# 1
Е, това е прекалено. И двете деца на майката с едно и също име, някак.... но вие си знаете.

# 2
Двете деца, кръстени на теб ми се струва много. Но ако решите да следвате тази ваша си традиция, кръстете момчето ви на бащата, а момиченцето така или иначе е на теб.

# 3
 Вероятно много те обича мъж ти Grinning Щом сте на едно мнение, не виждам проблем.

Аз пък категорично реших да кръстя и двете деца на собствените си родители Mr. Green

# 4
  • Varna
Моят син е кръстен на съпругат ми.
Но пък ако имах второ смятам, че ще е прекалено и второто дете да  носи същото име. А ако е и пак момче......ега ти и тримата.......Мартиновци newsm78

# 5
Моят син е кръстен на съпругат ми.
Но пък ако имах второ смятам, че ще е прекалено и второто дете да  носи същото име. А ако е и пак момче......ега ти и тримата.......Мартиновци newsm78
Предполагам и Мартинови Simple Smile

# 6
  • София
Нашият скаридко е кръстен на таткото. Ако второто ни детенце е мома, ще го кръстим на мене. Така сме си решили двамата.

# 7
  • Varna
Касиди Hug
Ей ся отивам да да подам заявление да сменят фамилията на Мартинови Wink

# 8
  • Ямбол
Бих се поласкала за едното дете, но и двете си деца никога не бих кръстила еднакво, пък дори и да са от различен пол.
Имам съседка с деца Петър и Петя и са ми странни, а какво остава с още по-еднакви имена.
Но това е моето мнение - нямам против кръщаването на когото и да било, но не ми харесва брат и сестра с едни и същи имена.

# 9
Няма лошо децата да се казват като родителите си.Но и аз смятам,че двете на теб-май е прекалено.И правилно е притеснението ти за името Силвио.

# 10
Принципно не ми допада идеята детето да носи същото собствено име като това на някой от родителите си. Камо ли пък и двете деца да са кръстени с идентични имена, съвпадащи с това на единия от тях.
Освен това Силвио за момче звучи потресаващо. Stop
Извини ме, но бях искрена в мнението си.

# 11
  • Варна
И като викнеш Силви, ще идват и двете! Crazy

# 12
  • под голямата лоза
Силвио ми звучи някак...как да кажа...малко по- добре от Силвестър.

# 13
брат ми, баща ми, дядо ми, и прадядо ми носят едно и също име... дефакто брат ми е кръстен на дядо ми, който пък е кръстен на баща си. имало поверие, че когато децата много умирали, кръщавали го на бащата- и така направили с дядо ми Simple Smile и явно е помогнало... и от тогава така са тръгнали имената. не виждам нищо лошо- на тях даже 3-те имена им съвпадат Simple Smile
ауу, чак сега прочетох за какво става въпрос. малко прекалено ми се струва- 3 силви-та в дома Simple Smile кръстете го на таткото или на някой дядо да се радва Simple Smile

# 14
А за трето замисляли ли сте се.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт