Чистене на тъмен паркет?

  • 2 689
  • 9
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Момичета имам нужда от съвет baby_neutralПреди една седмица сложихме паркет и на коридора.Аз си го избрах с такова желание, а сега се проклинам за избора EmbarassedЦвета мисля,че се води венге.Наистина много красиво стой,но поддръжката е непосилна задача.С каквото и колкото пъти да го мия и подсушавам,той е мръсен.Ето преди 15 мин го мих и сега всичко е на петна ,стъпки и черти.Направо съм се видяла в чудо.Целият апартамент ми е с паркет,но светъл на цвят.Мия понякога с препарат ,понякога само с вода и си е чистичко.А сега с този паркет,все едно не се чисти в тази къща.Моля ви дайте съвет как да го поддържам,че ще изкукам и ще го махна собственоръчно #Crazy

# 1
  • Мнения: 8 999
А ти как го миеш - с какъв парцал и с какво количество вода и препарат? И паркетът ламиниран ли е, или естествен?

# 2
  • Мнения: 6 441
Аз първо минавам с прахосмукачка,после с влажен парцал и след това подсушавам със сух,за да избегна черти,петна. Peace

# 3
  • Мнения: 680
Нямам никакъв проблем.
Ние сме с масив,чистя всеки ден с моп.
У вас ламинат ли е?

# 4
  • Мнения: 1 844
с всичко,което е цвят венге е така.. Mr. Green
у нас и теракота е по-тъмен,и масите са венге,и секцията е венге,кухнята е тъмен графит..няма оправия. Laughingвярно,много е красиво,обаче точно 10 минути след чистене-после се вижда всяка прашинка,всеки отпечатък,по пода можеш да следваш стъпките,на тоя,дето е минал преди теб. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 999
За ламината, а и за всеки тъмен под, е важно да не мажеш отгоре с обилно намокрен парцал, нито дори с моп, а само с леко навлажнена микрофибърна кърпа. Така не остават никакви петна и мацаници след като изсъхне /а то съхне бързо, защото е само леко овлажнен, а не подгизнал/. Има и препарати за паркет/ламинат, които го правят да светне, но след като е минато с такъв препарат, не трябва да се стъпва поне половин час. Също така е добре да не ходите боси, а с някакви меки чехли /с които да не влизате в банята!/. Да, променя ти се животът, налага се да си създадете нови навици, но това е положението с тъмния под!

# 6
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Ох като ви чета и се усещам ,че няма да се отърва от голямото чистене.Иначе паркета е ламинат,чистя първо с прахосмукачка,после с моп и накрая подсушавам.Но моите стъпки след чистенето оставят.Просто е ужасно #Cussing outА бихте ли ми препоръчали добър препарат за ламината?

# 7
  • Поморие
  • Мнения: 162
Ох, явно не съм сама. И аз се проклинам заради тъмния ламинат и мебелите венге-все чистя и все изглежда мръсно.

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз пък съжалявам за светлите плочки в кухнята и коридора...така грозно се зацапват. Tired

# 9
  • Мнения: 1 732
мама мони ,ползвала съм всички препарати за ламинат и паркет,в момента открих този на медикс за паркет и ламинат-ами за в момента по-добър от него няма и струва само около 2.80 лв.пробвай го ,може и да ти хареса.

Общи условия

Активация на акаунт