Как да преминем на друг вид приспиване?

  • 1 873
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?

# 1
  • Мнения: 2 013
Мила много съжалявам,че е така!  Flutter
Дъщеря ми никога не е капризничела за носене на ръце или нещо подобно.Заспива сама,след като се наяде,на креватчето си или на спалнята ни!Е върти се известно време,"говори" си нещо и като се измори,се отнася в страната на сънищата!
Защо не пробваш със шезлонг?!  Thinking

# 2
  • Мнения: 2 005
Идеи нямам,и аз съм в кюпа  Laughing  Преди няколко дни се пробвах да я приспя пак без гърда,а с гушкане  ooooh!  След 3 часа чакане да заспи,капитулирах.Добре че през деня е свикнала да спи в една люлка,та тогава оттървам.Може да пробваш,ако имате люлка.

# 3
  • Мнения: 3 092
Нямам  , но си мисля че ако теб те няма спокойно ще си заспи и с друг .А приспиването на гърда неведнъж ме е улеснявало безкрайно.Гарантирано бързо заспиване за няколко минути без носене , истерии и рев.Разбрах какъв лукс ми е било като я отбих , така че не бързай да се оплакваш Wink
Просто пробвай да я оставиш на друг !

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Лягате с детето и ти го прегръщаш, галиш го, докато заспи.Аз така процедирах - гушках я върху мен, галех и гръбчето и тя се научи да заспива без носене.После преминах на приспиване една до друга - лягам до детето, то се гушка в мен, шушу-мушу и пак заспива.На ръце е голяма хамалогия.Успех.

# 5
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми заспива сама в леглото си. Когато по някакъв повод е била изнервена и се е налагало да я приспивам или съм я лягала до нея и съм я гушкала или съм я галела по нослето.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?

Няма идеи. Или оставяш бебето да се дере само в кревата. Или се приспивате така, докато само се откаже. При сина ми този период свърши на около 9 месечна възраст. Просто не искаше повече да го гушкам и взе да заспива като легна до него на спалнята.

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ако ти само я носиш нищо чудно, че се приспивате на гърдата. Представяш ли си малкото чудо като надуши млякото какво става? Пробвай няколко пъти някой друг да я приспива. Ти си източника на храната, това е.

# 8
  • Мнения: 9 973
na 9м. сложжих в люлка.Още я ползвам

# 9
  • Мнения: 9 814
Само че, с люлки, шезлонги, колички и пр. приспособления пак от един "проблем" отива на друг. Защото и от там трябва отучване и съответно нови мъки.
Препоръчвам ти да лягаш с детето на леглото и да го гушкаш, да го галиш, да му пееш, както те е посъветвала Azade, като постепенно  "увеличаваш" разстоянието между вас, докато не започне да заспива в собственото си легло.

# 10
  • Мнения: 4 555
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?
Защо не пробваш да седнеш и така да я държиш? Не е нужно да си права.
Между другото, дъщеря ми сама отказа да я държа, някъде около 7-месечна възраст. Започна да заспива сама в леглото си и не даваше да я вдигна на ръце. Даже ако съм в стаята докато заспива и пречех и я разсейвах, така че я оставях сама. Чак на година и три месеца се съгласи пак да я вземам на ръце, но само след два месеца пак и писна.

Аз не вярвам в отучването, за мен това е пълна глупост. Децата искат да спят, защото имат нужда да спят. Идеята, че родителят ги учи или отучава на заспиване е пълна глупост.

Пробвай да я измориш повече и виж дали няма да заспи. Моята дъщеря ако е търчала много навън, понякога заспива докато яде, както седи на столчето или както си играе на пода, като и 'падне батерията' и се килва на една страна.
Децата имат нужда от сън и единственото, което им трябва, за да заспят, е да са спокойни и да им е удобно.

# 11
  • Мнения: 153
Ох и аз имам същия проблем като Nanane. Praynig

# 12
  • Мнения: 666
Аз ползвам люлка..или я поставям на краката си ...но нашата е малка и се събира LaughingПриемуюество е ако и леглото и е люлка..сериозно мн помага newsm07

# 13
  • Мнения: 104
Може да ми се смеете ама ние още се приспиваме със сешоар, като му го пусна и ако е уморен до 5мин заспива, ако не е изгасям и по-късно пак. Често пъти и сам заспива де, но вечер е мъка докато заспи. Имам голямо желание да му чета приказки или да му разказвам разни неща, ама още не разбира и не го вълнуват тия работи  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 305
Незная какво помага, но ние и сега понякога така се приспиваме. Беше отвикнала от тоя навик ,но сега се отучваме от биберонът и през деня много трудно заспива и стария навик се завърна, вечер нямаме този проблем.

# 15
  • София
  • Мнения: 389
Проблемът и за мен е актуален. Много теми са пускани по въпроса, винаги щом попадна на такава, изчитам от край до край всички мнения, но така и не съм намерила отговор на въпроса - Как бебе, което е свикнало да заспива единствено на цица(респ.на ръце), се отучва от това??? Обикновено пишат мами, които нямат точно този проблем, които споделят по какви други начини може да се приспи детето. Или такива, при което детето от самосебеси изведнъж е пожелало да заспива само - наистина завиждам на такива мами, но не си представям как дъщеря ми изведнъж ще започне да иска да заспива сама Thinking

Бих искала да помоля някоя мама, която е преминала точно по този път, да сподели как точно е било? Оставяхте ли бебето да реве? Колко дълго продължи периода на "отучване"...?

# 16
  • Мнения: 2 660
Оставям я на баща и да я приспива понякога през нощта (първото приспиване съм винаги аз с кърмене), но е само с носене, иначе не става. Дори и да ме няма в стаята, тя пак доста си поревава на ръце в него.
Друго - ние имаме люлка, но не заспива там. Ако не я взема, сяда вътре и започва да реве. Или дори става права и се подпира на решетките.
За гушкане в леглото. Понеже много се буди през нощта, и това се практикува. Вземам я при мен гушната, но задължително на гърда. Иначе започва да се върти, става, сяда и ревва.

Това е... Общо взето при нас градацията е следната: безпроблемно приспиване: на гърда, малко по-сложно - на гърда легнали, при най-сложни ситуации с повече въртене и рев - обикаляне из стаята.
Няма да я отбивам още. Идеята ми е да променим приспиването с носене, когато не се приспива на гърда.

# 17
  • Мнения: 2 660
Защо не пробваш да седнеш и така да я държиш? Не е нужно да си права.

Изпробвано е, дразни се и се разсънва, ако съм седнала.

Иначе с "падането на батерията " - имали сме такива случаи, редки, зависи от настроението и. Понякога е преуморена, превъзбудена и си има нужда някой да и помогне да се унесе.

# 18
  • Мнения: 1 981
...
Обикновено пишат мами, които нямат точно този проблем, които споделят по какви други начини може да се приспи детето. Или такива, при което детето от самосебеси изведнъж е пожелало да заспива само - наистина завиждам на такива мами, но не си представям как дъщеря ми изведнъж ще започне да иска да заспива сама Thinking

Бих искала да помоля някоя мама, която е преминала точно по този път, да сподели как точно е било? Оставяхте ли бебето да реве? Колко дълго продължи периода на "отучване"...?
И аз си мислех, че синът ми никога няма да се отучи от приспиване с носене на ръце, но наистина се случва! Той заспиваше единствено и само така от раждането си до 1г.3-4м. Не признаваше нищо друго освен разнасяне и пеене на песни! И тогава, след като вече се превивах под 11-те му килограма, един следобед просто седнах на спалнята и започнах да се подрусвам, отново пеейки! Ами, заспа! И така още няколко месеца, докато стана на 1г.8м. Тогава реши, че ще заспива в леглото си и ревеше като обезумял, ако се опитам да го взема в ръце и да го приспя, както преди /защото ставаше по-бързо!/. Сега проблемът ми е друг: заспива си само в креватчето, но трябва да го люлея, иначе въобще не си и помисля да заспи! Затова сега ще трябва да се преборя и с това някак или просто да почакам да дойде следващият етап, когато ще започне да заспива сам! Желая ви успех и повечко търпение, както при повечето неща, свързани с отглеждането на нашите деца!

# 19
  • Мнения: 4 555
Nanane, винаги ли така трудно заспива, с рев и събуждания през нощта? Да не би зъбите да я мъчат? За колко време я приспиваш? Никаква причина ли не се сещаш за такова безспокойство?

*blue, не знам дали мога да ти помогна, но ще ти кажа какво мисля по темата.
Аз от самото раждане бях с настройката, че ще я присписвам на ръце най-малко до три годишна възраст или колкото се налага. Първите 6 месеца я носих в слинг почти непрекъснато денем. Идеята ми беше от самото начало да свързва заспиването с нещо много приятно и да заспива с удоволствие, а не да се страхува, че като стане време за спане ще я оставям да се дере и ще го свързва с нещо неприятно и с чувство на страх. Първите месеци през деня често се сепваше, докато спи и като ме види, пак се унася. Предполагам, че във всеки един от тези моменти, ако си беше сама в леглото, щеше да се разреве.

В периода, когато я приспивах на ръце, заспиваше за 3 минути. Но ако имам планове да я приспя и бързам да правя нещо друго или да изляза, този период много се удължава. Някак си просто ме усеща. Ако съм с настройката, че ще стоя с нея колкото време е необходимо, заспива веднага. Ако съм нетърпелива и припряна, тя се изнервя и не заспива. Абсолютно винаги става така, независимо дали на обед или вечер.

Към седмия-осмия месец стана по-подвижна, оставях я да си играе в кошарката за игра (учеше се да сяда, става на крака и т.н.) и забелязах, че от време на време като се измори вземе, че си полегне и заспи. Много беше смешно - както си правя нещо, а тя си играе, чувам необичайна тишина. Поглеждам - тя спи.
Оставях я винаги сама да избира кога да заспива и кога да се събужда, както и колко пъти на ден ще спи. Явно тогава е свикнала да се върти и наглася и взе да и става неудобно в рецете ми, затова се дърпаше и вечер, като я взема на ръце.

Не винаги всичко е идеално. В периодите на зъбоникнене приспиването е трудно. Може и до един час приспиване да откараме, придружено с рев, независимо какво правя. Но веднага си лични кога дискомфортът отминава и от раз става пак спокойна. Така че като я видя, че я тормози нещо, помага с всякакви възможни средства.

Всъщност нищо не те посъветвах, освен че е много трудно да научиш детето на нещо, за което то самото не е готово. Според мен единственият правилен начин е да се водиш по него. Пробвай да я слагаш да спи, когато е по-изморена. Или я оставяй сама да ти покаже кога иска да спи. Според мен по-скоро трябва да работиш в посока как да съкратиш максимално времетраенето на приспиването, за да не ти тежи, вместо да мъчиш детето с отучване. Аз не вярвам в свикването, според мен детето иска да заспива на ръце, защото само така се успокоява достатъчно и това е негова реална нужда. А освен спокойствието, другият най-голям съюзник в заспиването е умората. Уморено и спокойно дете би трябвало да заспива от раз.

# 20
  • Мнения: 1 554
никога не сме се приспивали на ръце,понякога е заспивал на гърда и го слагах в кошарката,но това са много редки случаи,винаги сам е заспивал Grinning
пробвай да сложиш детето там където си спи,милвай го по главичката,пускай му лека музика,говори и Peace
при нас говоренето много помага,когато слагам сина ми да спи,казвам,че,кака,леля,дядо,баба спинкат вече и той трябва да спинка,и той сам почва да ги изрежда,и аз пак казвам ,че спинкат и ,че той трябва да спи Crazy

малко объркано стана,но дано ме разбра Crazy

# 21
  • Мнения: 6 713
И аз в кюпа. Mr. Green
Бебка заспива само на ръце - разнасяне из стаята на тъмно. Като седна, веднага разбира, освен ако вече не е почти заспала. Пробвала съм да:
1. Галя по главичката - рев
2. Да пея песничка - рев
3. Да галя или потупвам лекичко по гръбчето, дупето - рев.
4. Да оставя за малко самичка в креватчето - РЕВ.

# 22
  • Мнения: 8 242
Защо не пробваш със шезлонг?!  Thinking
Защото е на 8м., а не на 8 дни  Laughing .. Синът ми на тази възраст вече обикаляше из стаята по мебелите. Нали се сещаш как ще стои, камо ли в шезлонг.. Да не говорим колко е неудобно това чудо за голямо бебе Simple Smile

По темата.. Все още и никога досега не е заспивал по друг начин, освен с кърмене Simple Smile Никога, никъде, с никой..
До 2г. беше кърмене + носене на ръце в повечето случай.. Ама като стана 15 кг. ми дойде прекалено.. и от тогава е само хоризонтирано кърмене за приспиване Simple Smile

Но ако не му се спи - просто няма приспиване - кърмила съм разнасяйки и съм разнасяла кърмейки по 2 часа Simple Smile Е само пулене и толкова  Laughing Между другото от вашата възраст започна да спи по 1 път на обед (1-2часа) .. Та поне имах само 2 приспивания дневно  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 80
И ние бяхме така до към 5-тия месец, после започна да заспива сама в креватчето си, пускам музика-класика-тиха, галкам по главичка, цункам и излизам. Тя си говори нещо с играчките около креватчето и после се отнася. но преди това беше същата мъка, носене на ръце или гърда, взех шезлонг, защото ръцете ми окапваха и заспиваше в него, но и бързо се будеше.
Мисля, че си е до детето, когато е готово, но трябва и да е спокойно- да е сито, сухо, да не го боли коремче, зъбки и т.н. А, когато е будно, много занимавка, да е доволно.
Успех!

# 24
  • Мнения: 9 776
Щом така е свикнало да заспива, трудно ще отвикне. Дъщеря ми я приспивах на ръце година и няколко месеца. Тежеше доста, но това беше положението. Ти поне кърмиш като добавка. Пробвай пак на леглото, гушнато в теб, но и люшкай лекичко, или пък силничко. Едва ли ще стане, но друго не се сещам.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 07:44 от polin_a

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Точно снощи носейки я в тъмната стая се чудех,докога така ще я приспивам.Вече е почти 11кг,освен това гушка и един мечо,та вече едвам ги обхващам с ръце.Ако я сложа на колене и я галя по главата и люшкам,скоква като попарена и започва да обикаля стаята и съответно заспиването е мираж.Лошо,че и от тази тема никаква идея не ми идва. ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 632
Синът ми беше така...
Накрая лягах до него и го потупвах по дупето, като при колики.
Странно е, но на нас това ни помогна!

# 27
  • Мнения: 4 555
Ако я сложа на колене и я галя по главата и люшкам,скоква като попарена и започва да обикаля стаята и съответно заспиването е мираж.
Ами пускай я да обикаля, щом има енегрия. Аз така бих направила  Confused
Слагам я да спи чак когато самата тя вече е толкова изморена, че започва да заляга по земята или на дивана.

# 28
  • Мнения: 121
на мен ми беше много трудно  Sad,как ли не опитвах -и с люлка и лягах с него но не стана,и накрая го сложих сам да заспи и стана  Partyбез проблем ,без ревове,просто пробвай всякак Peace

# 29
  • Мнения: 8 999
Какво да ти кажа - аз никога не съм приспивала децата си. Дори и когато ги кърмех. Естествено, те се унасяха на гърдата, но почти задължително веднага след като се нахранеха, се наакваха. Следваше процедура по миене и смяна на пелената, та доста се разсънваха. После ги оставях в леглото им и излизах от стаята. Ако започваха да мрънкат/плачат, отново ги взимах при мен и започваше игра. Щом протестират, значи не им се спи достатъчно и се налага да се занимават с нещо друго. След половин час пробвам пак. Ако отново негодуват - още половин час игра. И така, докато доброволно заспят.

# 30
  • Мнения: 4 555
baibibi, не мога да повярвам на очите си, но съм напълно съгласна с това, което си написала  Laughing Без ирония!

# 31
  • Мнения: 468
Трудна работа. Ние сме още мънички, но вече изпробвахме де що има за приспиване. Снощи единствено количката я успокои след зверски рев. Днес - ни шезлонг, ни на ръце, заспа си в кревата след като порева малко.  ThinkingТака ще бъде, пробваме всичко и каквото дойде. Hug

# 32
  • Мнения: 8 242
Ако я сложа на колене и я галя по главата и люшкам,скоква като попарена и започва да обикаля стаята и съответно заспиването е мираж.
Ами пускай я да обикаля, щом има енегрия. Аз така бих направила  Confused
Слагам я да спи чак когато самата тя вече е толкова изморена, че започва да заляга по земята или на дивана.
Дам.. Пускам го Simple Smile
Затова не спи на обед откак стана на 2г.. Защото ако спи.. вечер обикаля до .. 4 сутринта  Laughing
И да.. обикаля.. но няма да се сети да спи, докато не си получи циците  Mr. Green .. и не го натисна на леглото..
Пробавла съм екстремно.
Цяла седмица НЕ спеше по 20 часа на ден - точно от този експеримент.. Накрая престанах да мъча детето... Не че изглеждаше измъчено.. ама "бебе" да спи 4 часа в денонощието не е много хубаво  Rolling Eyes
В момента режимът му е ляга во 23 .. става в 9-10 .. Не спи на обед.
Засега е чудно.. Дано продължи така по-дълго време Praynig

# 33
  • Мнения: 9 776
baibibi, не мога да повярвам на очите си, но съм напълно съгласна с това, което си написала  Laughing Без ирония!

Не съм baibibi, но кое по-точно те озадачава Thinking? Дори моето бебе ми ги правеше тези номера, и то като новороден. Сега слава богу си заспива ако не на гърдата, то после в леглото сам Laughing.

# 34
  • Мнения: 4 555
Озадачава ме това, че за пръв път съм съгласна с нещо, казано от тази потребителка. Обикновено съм на коренно противоположното мнение.

# 35
  • Мнения: 9 776
Вие си знаете най-добре Peace.

# 36
  • Мнения: 8 999
Ескарина, камък ми падна от сърцето! Да не спамя темата, но това може да е началото на едно добро прятелство.

# 37
  • Мнения: 2 013
Защо не пробваш със шезлонг?!  Thinking
Защото е на 8м., а не на 8 дни  Laughing .. Синът ми на тази възраст вече обикаляше из стаята по мебелите. Нали се сещаш как ще стои, камо ли в шезлонг.. Да не говорим колко е неудобно това чудо за голямо бебе Simple Smile

По темата.. Все още и никога досега не е заспивал по друг начин, освен с кърмене Simple Smile Никога, никъде, с никой..
До 2г. беше кърмене + носене на ръце в повечето случай.. Ама като стана 15 кг. ми дойде прекалено.. и от тогава е само хоризонтирано кърмене за приспиване Simple Smile

Но ако не му се спи - просто няма приспиване - кърмила съм разнасяйки и съм разнасяла кърмейки по 2 часа Simple Smile Е само пулене и толкова  Laughing Между другото от вашата възраст започна да спи по 1 път на обед (1-2часа) .. Та поне имах само 2 приспивания дневно  Sunglasses

ОК!  Peace

# 38
  • Мнения: 1 817
И ние бяхме така.  Rolling Eyes До скоро. Сега само го гушкам , седнала на леглото. Пробвай постепенно, поне да не ти тежи.

# 39
  • Мнения: 284
Не съм я кърмила,но до като навърши годинка малката ми дъщеря я приспивах на ръце-гушкам си я и след малко заспива.Отказа се през лятото,защото беше вече горещо и явно му беше много некомфортно на детето .Лягах до нея и заспиваше.

# 40
  • Мнения: 2 960
Постепенно.
При нас беше така:Първо го приспивахме разхождайки се и друс-друс на ръце.После само друс,дрес пред кошарата.След това -седнала на леглото с бебето в ръце и леко подрусване.В един момент синът ми започна да иска -около минутка/две гушнат и после се извива към леглото-т.е. иска вътре в кошарката.
Към годинката искаше само в  леглото.Слагам го ,върти се ,бърбори си ,гледа дали съм легнала и аз....така 10-ина минутки и откъртва. Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Какво да ти кажа - аз никога не съм приспивала децата си. Дори и когато ги кърмех. Естествено, те се унасяха на гърдата, но почти задължително веднага след като се нахранеха, се наакваха. Следваше процедура по миене и смяна на пелената, та доста се разсънваха. После ги оставях в леглото им и излизах от стаята. Ако започваха да мрънкат/плачат, отново ги взимах при мен и започваше игра. Щом протестират, значи не им се спи достатъчно и се налага да се занимават с нещо друго. След половин час пробвам пак. Ако отново негодуват - още половин час игра. И така, докато доброволно заспят.


И при нас за сега е така , но сме само на три месеца и едва ли сме ти от полза толкова с мнението си

# 42
  • Мнения: 2 447
Синът ми доскоро заспиваше на гърдата,но аз само в началото кърмех на ръце.След това се кърмехме легнали.От известно време се отби сам и заспива просто като легна до него.
Аз обаче имам друг проблем-вечерно време не признава никой освен мен.

# 43
  • Мнения: 3 092
но така и не съм намерила отговор на въпроса - Как бебе, което е свикнало да заспива единствено на цица(респ.на ръце), се отучва от това??? Обикновено пишат мами, които нямат точно този проблем, които споделят по какви други начини може да се приспи детето. Или такива, при което детето от самосебеси изведнъж е пожелало да заспива само - наистина завиждам на такива мами, но не си представям как дъщеря ми изведнъж ще започне да иска да заспива сама Thinking

Бих искала да помоля някоя мама, която е преминала точно по този път, да сподели как точно е било? Оставяхте ли бебето да реве? Колко дълго продължи периода на "отучване"...?
нали писах че при мене е било така .Не съм правила нищо , разбираш ли , приемала съм го.Тя е такава каквато е .
Порасна .Спря да иска да ми стой в ръцете .Сега и разказвам приказки или просто и държа ръчичката или нищо не правя.
Търсех рецепти и аз ,но после спрях , това е Hug
Не съм я оставяла да плаче.

# 44
  • Мнения: 250
И при нас положението беше такова, но преди известно време открих, че малката обича да я галя по гръбчето. И за мое учудване с галене заспа за 10 минути. А преди беше носене,пеене,люшкане, поне половин час.Пробвай така,може и при вас да има резултат. Peace

# 45
  • Мнения: 553
Синът ми беше много капризен - само на ръце заспиваше и то с обикаляне из стаята+ПЕЕНЕ  Sunglasses
Около 7 месец взе много да ми натежава и започнах да го приспивам с количката /след като заспи го премествах/. Така го приспивах навсякъде където ходехме - море, планина, гости. Във вкъщи креватчето му е от люлеещите се кошарки. Беше придобил навика - сложа ли го в количката с легнало положение затваря очички и заспива. Така нямах проблем с трудно приспиване Simple Smile След 2-та годинка му обясних, че вече е много голям да се приспиваме с количката и той взе че ме разбра и започна безпроблемно да заспива без люлеене, стига някой да полежи докато заспи при него. А аз се притеснявах, че трудно ще го отуча от навика да заспива без да се люлее...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако я сложа на колене и я галя по главата и люшкам,скоква като попарена и започва да обикаля стаята и съответно заспиването е мираж.
Ами пускай я да обикаля, щом има енегрия. Аз така бих направила  Confused
Слагам я да спи чак когато самата тя вече е толкова изморена, че започва да заляга по земята или на дивана.
Да ама на мен ми се приспива към 22ч.,а ако я оставя може да откара и до 23ч в тичане,а  и иска да си играем. Wink

# 47
  • Мнения: 121
Ако я сложа на колене и я галя по главата и люшкам,скоква като попарена и започва да обикаля стаята и съответно заспиването е мираж.
Ами пускай я да обикаля, щом има енегрия. Аз така бих направила  Confused
Слагам я да спи чак когато самата тя вече е толкова изморена, че започва да заляга по земята или на дивана.
Да ама на мен ми се приспива към 22ч.,а ако я оставя може да откара и до 23ч в тичане,а  и иска да си играем. Wink
да така са  Flutter,те имат много енергия и са направо невъзможни,ма ние за тва си ги обичкаме  Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 2 801
Ние също се приспивахме само на гърда и на ръце, обикаляйки като коне стаите. Обаче лятото и двамата започнахме да се потим от тази процедура и оттогава си лягаме един до друг и му предлагам гърдата. Заспива по- бързо от преди  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт