Ципрофлоксацин?

  • 19 798
  • 9
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 990
Дъщеря ми е на 1 г. и 4 мес. и поради открита е-коли и лечение с Зинацефт сега продължаваме да даваме Ципрофлоксацин. В листовката на лекарството пише, че е за деца над 18 г., защото уврежда ставния хрущял Cry Дозата е съобразена с теглото на детето. Някой давал ли е на толкова малко дете Ципрофлоксацин и знаете ли какви могат да са последствията. Лекарката казва, че без него е-колито ще рецидивира! #Crazy А как го даваме да се пие само ние си знаем! #Crazy Cry

Знаете ли нещо повече за ваксина  против е-коли?

# 1
  • Мнения: 418
Непременно се консултирай с друг специалист.Ципрофлоксацин не е  за дете на тази възраст.Нека и направят първо антибиограма с подходящи за нея антибиотици и тогава да се прецени , кой е най-добрия.Има една ваксина Уростим и Уроваксом.Първата е българска и върши същата работа като е значително по-евтина.Питай за подробности в аптеките.За Ципрофлоксацина ще се поинтересувам повече и ще ти пиша.Аз съм го пила решавал ми е временно проблема докато в един момент колито ми стана резистентно на него(устойчиво) и спря да върши работа.Може да се сложи на АБ-та нелидикс,роцефин,аугментин,бисептол.

# 2
на нас най-добре ни действа бисептола,но най добре да ви направят антибиограма,единствените инжекции които са ни били бяха гентамицин,такова нещо като ципрофлоксацин не са ни изписвали

# 3
  • Мнения: 934
Ципрофоксацинът е противопоказан за деца<14г. възраст! Причината е тази, която ти си написала.
Лекарката след антибиограма ли го изписа? Давахте ли серилна урина преди и след лечението със  Зинат?
Изяснена ли е причината за рецидивиращата уроинфекция? Честа причина в тази възраст са вродени аномалии на пикочните пътища (стеснения на уретери, ВУР и др.)
Аз не бих изписала на дете под 14г. Ципрофлоксацин! Има ли с кой друг лекар да се консултираш?
Относно ваксините: те са две-->Уростим (българска, никак не е лоша), която има таблетки за деца от 8м. до 14г. от 25 мг. и Уроваксом от 6мг. Могат да се дават заедно с антибиотика.
Мисля, че непременно трябва да се консултираш и с друг лекар! ( по възможност детски нефролог).
Успех!

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 990
Лекарката, която ни изписа Ципрофлоксацина е педиатър в детско отделение. Гледа ни и на ехограф, каза, че всичко ни е наред. Ние нямаме рецидив, а не се доизлекувахме с Зинацефа. След него правихме нови 3 стерилни урини, които показаха: 1-ва стерилна 4 дни след спиране на Зинацефт, 2-ра Е-коли и Enterococus sp - несигнификантна заб. външно контаминиране, 3-та е-коли - несигнификантна. Направена е и антибиограма влияе се на доста лекарства вкл.Нелидиксова киселина и Ципрофоксацин.
Лекарката обясни, че това били само колонии от е-коли, но трябало да избиеми и тях иначе рецидива е сигурен! незнам вече кое е по-лошо....рецидивите или вероятните странични ефекти на лекарствата! Cry

# 5
  • Мнения: 934
Добре е, че не изписва АБ на сляпо, а след антибиограма!
А защо не се доизлекувахте със Зинацефа? Малко дни ли го пихте? Недостатъчна ли беше дозата? Thinking
А в момента и след Зинацефа малката имаше ли оплаквания?

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 990
Добре е, че не изписва АБ на сляпо, а след антибиограма!
А защо не се доизлекувахте със Зинацефа? Малко дни ли го пихте? Недостатъчна ли беше дозата? Thinking
А в момента и след Зинацефа малката имаше ли оплаквания?
Зинацефа го боцкахме 10 дни 20 боцки/4 дни на 8 часа и 4 дни на 12 часа. Нямаме оплаквания, то детето не може и да каже! Дозата беше съобразена с теглото на детето.

# 7
  • Мнения: 934
10 дни е абсолютно достатъчен срок за лечение на уроинфекция. Предполагам, че и тогава избора на Зинацефа е бил по антибиограма, нали?, което означава, че бактерия е бил чувствителен на него.
А под оплаквания имах предвид: мътна урина, по-често уриниране на капки урина (ако сте без памперс), температура.
Не знам, нямам опит с деца, тъй като не съм педиатър, но не бих изписала Ципрофлоксацин на дете<14г., камо ли на дете на 1.4м.
Стискам палци да се оправите бързо!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Надя, на мен ми звучи опасно това лекарство! Най-добре се консултирай и с друг лекар, още повече, че липсват всякакви болезнени симптоми!
И на Мони й откриха някакви бактерии в урината - бях пуснала тема ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36383.0 )тук, но нищо не можах да разбера. Личната лекарка (уж препоръчан педиатър) взела от мъжа ми всички бележки от изследванията и ехографа, и му казала, че няма нужда от лечение, щяла да ни даде ново направление догодина  #Crazy .... Сега не можем да отидем на друг лекар - без изследванията!!! Другата седмица смятам да си пусна отпуска и да отида да се разправям с нея, за да взема изследванията.

# 9
  • Мнения: 3 591
На мен ми откриха е.коли в урината и сега пия Аугументин. правиха ми антибиограма и тя показа, че този антибиотик е сполучлив. И след като е безопасен за бременни, не виждам защо не го изписват на малко дете....
А ципрофлаксацин съм сигурна, че не е добре да се пие от малки деца.

Общи условия

Активация на акаунт