За и против водата по време на тренировки

  • 6 270
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички

Анкета

Вредно ли е да се пие вода преди, по време на и след тренировки?

Опции:

  • out of space
  • Мнения: 8 569
Преди години до като се състезавах активно треньорът не ни позволяваше да пием вода час преди тренировка и час след нея.
Сега обратното- съветват ме да пия колкото си може повече вода.
Искам да сондирам мнения, защото не мога да реша кое е по-правилно. Моля за вашите отговори и обяснения защо.

# 1
  • Мнения: 11 747
И аз така, старата школа отрича водата. Казваха, на разтягането пречела, нещо от този род. Честно казано изобщо не ми е ясно, защо толкова се следеше да не се пие вода след тренировка  Thinking
Гласувах да НЕ се пие по време на тренировка, най- малкото защото създава дискомфорт - като ти се разбълника в корема. Друго, че на момента, като съм запъхтяна и така се втурвам да гълтам, че чак се давя. Разумно е да се изчака 5мин и тогава да се пие.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Erica Hug

Аз знам, че по време на тренировка трябва да се пие вода - по малко , на малки глътки. Да не е ледено студена. Така и правя. Peace
 Ако се пие голяма количество вода, докато тренираш, се натоварва сърцето.

"Навикът за пиене на вода по време на тренировка
Естествено е, когато тренировката се “разгорещи”, да почувствате жажда. Но истината е, че пиенето на вода в този момент е нежелателно!
Последствия: предизвиква увреждане на сърцето.
Пиенето на големи количества вода по време на тренировка има много негативни последици: увеличава се натоварването върху сърдечно-съдовата система и се повишава кръвното налягане.
Най-добре по време на фитнес на всеки 15-20 минути да пийвате по 2-3 глътчици вода, като започнете от самото начало на тренировката - преди да се появи жаждата, защото усвояването на водата от организма отнема време. Това ще предотврати дехидратация и колапс на организма ви. "


ПП - Ето още нещо     http://dieti.rozali.com/fitnes-polezno/p9028.html

# 3
  • Мнения: 2 068
Аз знам, че по време на тренировка трябва да се пие вода - по малко , на малки глътки. Да не е ледено студена. Така и правя. Peace
 Ако се пие голяма количество вода, докато тренираш, се натоварва сърцето.
и аз така знам
пия 1-2 глъдки

# 4
  • Мнения: 537
Преди години когато спортувах, а и после когато почнах да ходя на фитнес ни забраняваха да пием вода. На мен ми е некомфортно когато корема ми е пълен и ми се люшка водата в него. Но например в гимнастиката на Синди Крофорт като съм я гледала, тя много пиеше вода, а тя под наблюдението на треньор.

# 5
  • Мнения: 673
Само след пия, но не веднага ами когато съм се изкъпала и облякла.

# 6
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
Но например в гимнастиката на Синди Крофорт като съм я гледала, тя много пиеше вода, а тя под наблюдението на треньор.
да, точно и аз за това се сетих.  И интересно в какво точно се състои вредата от пиенето на вода по време на тренировка?

# 7
  • Мнения: 673
И как ще скачате с вода в коремите, тя така бълбука. Освен това боли; една остра болка под ребрата. Далак трябва да е според изфирясващите ми спомени от биологията.

# 8
  • Мнения: 54
Аз пия по 1л вода за 1ч 30 мин тренировка, особенно когато бягам на пътеката  Shocked Embarassed Мислих, че е полезно ... newsm78

# 9
  • Мнения: 673
Час и половина издържаш на пътеката ли  Shocked Това означава, че тренировката ти е доста лека и ненатоварваща. При това условие, мисля че няма проблем да си пиеш водата. А ако не ти и пречи...

# 10
  • Мнения: 936
И аз се чудя за водата. Тази информация за кръвното и натоварването е интересна. Сещам се, че инструкторката от Pump It Up преди да започне с упражненията, напомня да се пие много вода. Обърквам се и аз.
Ходя на народни танци, за 1 час изпивам половин литър вода. На няколко пъти, на малки глътки и не усещам да ми тежи в корема.

# 11
  • Мнения: 2 035
Ами според мен зависи каква тренировка правиш и от там колко вода пиеш - какво количество  Peace
Та на силова тренировка не виждам нищо лошо по малки глътки през цялата тренировка да си пиеш вода, но да се опълчиш на пътеката да бягаш мисля, че по скоро преди това не бива да пиеш  Peace
По време на бягането едва ли ще ти е и до вода.....после след като спреш не можеш да си кажеш името и пак не ти е до вода...трябва ти известно време да подишаш, за да си готов за вода   Laughing

Тъй, че си зависи от тренировката водата  Peace

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 15:40 от val_stef

# 12
  • Мнения: 33
И аз се замислих, че преди години като тренирах не ни позволяваха да пием вода, само топъл чай и то след тренировката/състезанието, за ски става въпрос.  Сега, като започнах да ходя на фитнес инструктора ми каза, че трябва да изпивам малка бутилка по време на тренировката, която е около 1 час. В края й вече ми тежи водата в стомаха, особено на упражненията за корем. Четох някъде, че след тренировката трябва да се пие доста...Може би е въпрос на усещане и е индивидуално за всеки.

# 13
  • Мнения: 54
Не бягам час и половина, ъпсърдно е  Joy Embarassed След тренировката правя 30-40 мин кардио предимно на пътеката (бягане/ходене) и изпивам 1л вода, дори когато бягам ми пресъхва всичко и непрекъснато пия вода, немога да бягам  и да не пия вода незнам ..  newsm78 Днес намалих до 0.5 л вода  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 673
Според мен е до комфорт. Слушайте тялото си, то няма да ви заблуди. На малки глътки защо не  Peace
Но ако усещате тежест или бълникане, или болка, няма смисъл. Аз си пия през целия ден голямо количество вода и точно по време на силова тренировка нямам нужда.
Виж, като карам колело (истинско, не велоергометър), отиват литри вода в топло време. Тогава няма как.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам кое е правилно и кое не, изпивам по 0.500л вода на тренировка,след всяка серия по 2-3 глъдки,не мисля че това ще ми навреди да пийна толкова малко,то ми пресъхва устата и отвътре и отвън.Но пък и 1-1.5л смятам, че е много,немога да тренирам и да ми се лашка всичко в корема. Joy

# 16
  • Мнения: 6 958
За за ''няколко глътки''  Peace

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
от скоро ходя на фитнес. инструкторката ми каза, че мода да пия една-две глътки вода. по-скоро само да си навлажня устните.

# 18
  • Мнения: 110
аз съм тренирала баскетбол като малка и тренера ни караше да ''пиинем'' голяма глътка, да си изджабуркаме пресъхналите усти и да плюем Embarassed Joy
ама да ви кажа действа, не ти е тежко а и сухотата липсва.

# 19
  • Мнения: 97
Аз правя нещо средно между това на дива коза и КАРЧЕВА. Не тренирам с професионални уреди във фитнес зала, но всеки ден се занимавам минимум час у дома с усилена тренировка, която включва и кардио и силови елементи. Устата ми ужасно пресъхва и винаги, когато това се случи, независимо дали съм в средата на някоя серия, отпивам по една-две глътки вода, хубаво си изплаквам устата, но не я плюя, а я гълтам. Така стигам максимум до половин литър, но обикновено около 300 мл.

Общи условия

Активация на акаунт