«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравни заведени€, специалисти
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

—офи€

ћнени€: 71
 ѕърво да уточн€, че не рекламирам нико€ друга лаборатори€, не съм в този бизнес и н€мам интерес. »сках да сподел€ за чудовищна некоректност и от страна на лаборатори€та "÷ибалаб" и на гинеколога, изпратил ме именно в не€ да си прав€ тест за хламидии. ѕри рутинен профилактичен преглед, какъвто си прав€ вс€ка година по едно и също време, включващ цитонамазка, микробиологично изследване и трансвагинална ехографи€, докторът изведнъж решава, че тр€бва да си направ€ изследвани€ за хламидии. Ѕез да имам никакви оплаквани€ и без да об€сн€ва по какви причини. јз съответно си изкарвам акъла, а и знам, че такова едно забол€ване може да протича безсимптомно. √инекологът ми об€сн€ва в ко€ лаборатори€ да отида, питам го дали не може в друга, ко€то ми е по-наблизо, но той за€в€ва, че работи с тази и насто€ва да отида там. ќтидох. Ќа следващи€т ден с огромно удивление разбирам, че имам хламидии, при положение, че съм 99% сигурна, че н€ма как да съм се заразила поради ред причини. ¬еднага ми се предписва антибиотик, скъп, разбира се.  упих си го, но не го изпих, защото продължи да ме гризе н€какво съмнение. ѕри€тел лекар ме посъветва да си направ€ още един тест и ми предложи, ако искам, да ми го направ€т в неговата клиника. ќтидох, направиха го два пъти, и двата пъти отрицателен. Ќакра€ полуд€х и днес си направих още един тест, в друга лаборатори€. ќтново отрицателен. —ега кого да гръмна - "÷ибалаб", при които четох във форума, че редовно тестовете за хламидии излизат положителни, или доктора? Ќима н€кой ще ми върне парите за ненужните тестове (един тест е 31 лева) или за антибиотика, който купих без нужда, или ще ми компенсира по н€какъв начин притеснени€та и времето, отделено да се занимавам с ходене по лаборатории??? “ова, което прав€т лекари, лаборатории и фармацевти в комбина дори не е некоректност и непочтеност, това е престъпление!!! “ова е мафи€! “ака че, горещо ви съветвам - не ходете в "÷ибалаб" или поне имайте едно на ум...... #2gunfire
÷итирай

ћнени€: 179
≈, €вно грешки стават навс€къде, но и аз имам непри€тен опит с "÷ибалаб" - не за хламидии, а за цитонамазка.
√инеколожката в поликлиниката каза нещо като - полага ви се по здравна каса, но много по-бързо ще стане във въпросната лаборатори€. Ќе ме е накарала насила, но определено се опита да ми повли€е. ”сп€, което е мо€ грешка. ќсвен цената на теста си загубих времето, след това резултатът беше шокиращ, после пускахме резултати на други две места /безплатно/, сега всичко е наред, но продължавам да мисл€, че беше грешка и че те зариб€ват лекари, за да им набират по-малко информирани клиенти или такива, които все пак в€рват, че могат да се довер€т на лекар€ си.
ј това, което прежив€х между първи€ и вторите два резултата не се измерва с пари, стресът беше огромен. ≈динственото, което направих след това, беше да смен€ гинеколожката.
÷итирай

—офи€

ƒа, възможно е  да стане грешка, разбира се. ѕроблемът е, че тези така наречени "грешки" във въпросната лаборатори€ очевидно са практика, а не изключени€. ѕоразрових се и открих и други пациенти изпищели от "сгрешени" резултати. ћо€ при€телка, фармацевт, ми сподели, че специално с изследвани€та за хламидии се спекулира много по простата причина, че се лекуват със скъпи антибиотици и с това, че забол€ването може да протича без да го усещаш по никакъв начин. ћожеш ли да спориш, като ти покаже положителен резултат?! ќтиваш и купуваш каквото тр€бва..... ќсвен ако не те гризне съмненийцето и не решиш да се застраховаш с втори тест, а в н€кой случаи като мо€ и с трети и с четвърти. явно "грешки" стават и с други изследвани€. ∆алко, че се разрових постфактум, ако го б€х направила по-рано н€маше да отида там. ј че ще смен€ гинеколога, ще го смен€ със сигурност, но след скандал! ўе направ€ така, че всичките му чакащи пациенти да разберат що за стока е! Ћошото е, че не се знае следващи€ на когото ще попадна дали не е същи€ мошеник............
÷итирай
√ризанка ,кажи кой е гинеколога , за да н€ко€ от нас да не пострада както ти! »скрено ти съчувствам, знам какво е да попаднеш на некъдърен или корумпиран лекар!!!  :bouquet:
÷итирай

—офи€

√ризанка ,кажи кой е гинеколога , за да н€ко€ от нас да не пострада както ти! »скрено ти съчувствам, знам какво е да попаднеш на некъдърен или корумпиран лекар!!! bouquet
ћименчо, ще спест€ името на доктора единствено по причина, че е при€тел на братовчедка ми. »скам обаче да предупред€, че повечето гинеколози са обвързани точно по същи€ начин с разни лаборатории, че и с аптеки. ¬нимавайте! јко докторът ви насто€ва да отидете в конкрента лаборатори€ за изследвани€  или да си купите лекарство от конкретна аптека, червената лампичка тр€бва да ви светне задължително.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 322
јз също имам горчив опит с ÷ибалаб.  огато б€х бременна ме изкараха с тромбоцитопени€, което е доста тежка диагноза, особено за бременна жена.
÷итирай

—офи€

јз също имам горчив опит с ÷ибалаб.  огато б€х бременна ме изкараха с тромбоцитопени€, което е доста тежка диагноза, особено за бременна жена.
ћного съжал€вам! ѕри теб е било още по-ужасно!!! »ма още много хора изпатили си от "÷ибалаб", но просто не са видели тази тема. ћисл€ си дали не може да се направи нещо? ƒа информираме поне където имаме възможност за ти€ мошеници та  калкато се може повече хора да разберат и да не ход€т там за изследвани€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 322
ћоже би работ€т със стари реактиви или незнам.
÷итирай

ћнени€: 238
„увала съм, че за н€кои изследвани€ ÷ибалаб използват стари реактиви и не може да им се в€рва. јз ги ползвам само за кръвна картина и то заради факта, че мога да си получа резултат през интернет и не се налага повторно да ход€ в лаборатори€та им. ѕроблемът е, че за различните изследвани€ може да се в€рва на различни лаборатории, н€ма една, в ко€то всичко да е ќ . «а хламидии бих препоръчала да се вземе цитонамазка и да се направи имунофлуоресценци€ (директен тест) в ћедицинска академи€ на ул. «драве. ѕак е платено, но поне го прав€т както тр€бва.
÷итирай

—офи€

„увала съм, че за н€кои изследвани€ ÷ибалаб използват стари реактиви и не може да им се в€рва. јз ги ползвам само за кръвна картина и то заради факта, че мога да си получа резултат през интернет и не се налага повторно да ход€ в лаборатори€та им. ѕроблемът е, че за различните изследвани€ може да се в€рва на различни лаборатории, н€ма една, в ко€то всичко да е ќ . «а хламидии бих препоръчала да се вземе цитонамазка и да се направи имунофлуоресценци€ (директен тест) в ћедицинска академи€ на ул. «драве. ѕак е платено, но поне го прав€т както тр€бва.
≈ ние за старите им реактиви и неверните резултати ли да им даваме луди пари, че и да пощур€ваме от притеснение за н€ма нищо?!  ак може такова нещо?! “олкова съм €досана, че вече от седмица ми държи!
“ан€, за твое сведение да ти кажа, че вече от много лаборатории можеш да си получиш резултатите по интернет. ѕоследни€т тест за хламидии, който си правих, беше в една малка, симпатична лаборатори€ в кв. Ћозенец. ’ората б€ха изключително мили, резулатитте си ги получих н€колко часа по-късно на имейла ми. ћоже да си ги провери човек и в сайта им с парола, ко€то ти дават, след 18 часа същи€ ден.  «а имунофлоуресцентни€т тест знам, но не съм го правила защото така или иначе имах силни съмнени€, че може да съм се заразила. “рите отрицателни кръвни теста за антитела са ми достатъчни, за да съм сигурна, че н€мам хламиди€. Ѕлагодар€ ти все пак! Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 115
ћомичета, бихте ли препорчали друга лобаратори€ тогава?  о€ е въпросната в кв. 'Ћозенец"?
÷итирай

Sofia

ћнени€: 1 949
Ќека и аз се включа с негативно мнение за ÷ибалаб! ѕреди 1 ден, на 25.08 отиваме с мъжа ми на лекар. Ќазначават му ѕ   и биохими€ (триглицериди и холестерол). — излизането на резултатите, и двамата изпадаме в ужас: “риглицериди 8.39  Shocked ќбаждам се в лаборатори€та дали може да има н€каква грешка - не, абсурд е при т€х да се получи грешен резултат. ћъж ми се стресна серозно (ако има н€кой тук, който знае за каква стойност става дума и за какъв риск, значи разбира стреса и ужаса ни). «а справка само - за триглицериди нормалните стойности са около 2.3. » тъй, след като поизтрезн€хме след първоначални€т шок, отиваме в друга лаборатори€ - 25 ƒ ÷ в ћладост. “ам въпросните триглицериди б€ха 3.94 (пак високи, но вече нормално завишени) - лекуващи€т лекар об€сни, че това вече може да се свали с диета и балансирано хранене.

ќт цибалаб отново ме увериха, че не може да има грешка, ами просто, мол€ ви се, човекът е свалил цели 5 пункта с ден и половина пазене на диета и пиене на ленено масло.... јйде мол€ ви се  #2gunfire
÷итирай

ћнени€: 214
явно просто хората не са им добри и тр€бва да ги смен€т.
÷итирай

софи€

ћнени€: 1 830
» аз не съм очарована, но ми е любопитно защо почти всички гинеколози, които не работ€т в клиника по стерилитет препоръчват именно тази лаборатори€?!
÷итирай

Sofia

ћнени€: 1 949
» аз не съм очарована, но ми е любопитно защо почти всички гинеколози, които не работ€т в клиника по стерилитет препоръчват именно тази лаборатори€?!

јз това наскоро го разбрах, че е така. Ќ€мам об€снение.  newsm78 Ќо ще ми е интересно, ако н€кой има инфо да каже  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора