Кърмене и настинка

  • 653
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте, маминки!
Имам си второ детенце на 1 месец, но от днес хич не ми е добре - имам температура 38 градуса, кашлям, кихам, абе скапах се. Пия оксилококцинум, парацетамол, обаче се притеснявам за едно нещо - мога ли да продължа спокойно да си кърмя детенцето. ЕВа я кърмих 9 месеца, и също имах подобна ситуация -и тогава си спомням че ме посъветвахте да кърмя - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Искам вашето мнение и съвет отново - няма кой друг да питам за това, освен вас - опитните кърмачки. Благодаря предварително

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 157
На мен ми се случи когато Ивка беше на 5 мес и не спрях да я кърмя. Някъде бях чела, че в такъв момент като суче детето получава от майката имунотелата, които майчиният организъм произвежда, докато се бори с болестта. Така то самото ще е предпазено, за да не се разболее.
Бързо оздравяване!!! Peace

# 2
  • Мнения: 567
Ние като бяхме на 1 месец аз също се  разболях, но не съм спирала да я кърмя.И аз като Rossan бях чела подобно нещо. Но аз не взимах никакви лекарства- не съм привърженик много на хапове

# 3
  • Мнения: 718
Най-добре да не спираш да кърмиш, така детето ще получи необходимите антитела, за да не се разболее, а ако се разболее да изкара значително по-леко. Можеш да кърмиш с маска, ако се притесняваш, защото детето може да се зарази единствено по въздушно-капков път, а не чрез кърмата. Скорошно оздравяване! Hug

# 4
  • Мнения: 175
Благодаря Ви!  bouquet
И аз така бях чела за предаване на антитела чрез кърмата, но се чудех дали трябва да имам някакви други притеснения. Продължавам да кърмя упорито и това е!

# 5
  • Мнения: 253
Преди 1-2 месеца се разболях от грип, 2 седмици бях болна и не съм спирала да кърмя. Само ползвах медицинска маска, за да не дишам дирекно в лицето на малката. Бебка дори и сополки нямаше.

# 6
  • Мнения: 2 376
По принцип 1-2 дни преди да усетиш първите симптоми, ти вече разпръскваш вируса. Единственият начин да предпазиш бебето е ДА го кърмиш.
Ние изкарахме с таткото много тежък грип с висока температура,бебка спа между нас (нямаше как). Размина и се с хрема и кашлица, но не е била болна.

# 7
  • Мнения: 27
Кърми здраво, и няма да се разболее. Чувала съм от консултант по кърмене обаче, че ако има болни в семейството, всички трябва да носят маски БЕЗ майката. Не мога да обясня защо. Аз никога не съм носила маска и детенце никога не се е разболявало, докато е било изцяло на кърма. Осцилококцинум го пия през два часа по 1/2 флаконче до отшумяване на симптомите/така ми препоръча моята хомеопатка/, а не както е написано в опаковката и, честно казано, грипът го изкарвам за има-няма максимум ден и половина.

# 8
  • Попово
  • Мнения: 687
трябва да се кърми докато си болна защото така се предават анти-телата на бебенцето и то изкарва по- леко настинката  Peace

# 9
  • Мнения: 292
Продължавай да кърмиш. Така най добре ще предпазиш бебешока. За твое успокоение и за да предпазиш беби, ползвай маска.

Общи условия

Активация на акаунт