Китна пролет идва вече,мама Февруарка нежно гушка своето човече

  • 14 445
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 234
Привет Hug
Мамета, кога имате време за форума, аз не мога да ви изчета #Crazy
Нас тук на втората седмица ни гледат и след това чак на 2 месец, така че не знам дали сме пораснали, но ако гледам дрешките... то добре се движим.
Иначе през последната седмица и ние връщаме кърма, което досега не ни се беше случвало, но гледам да не се взирам много, че така с първото ми бебе, аха гък на криво да каже и аз го водех на доктор детето. Ето днес 3 бодита смених от това връщане #Crazy, но не ми дойде на акъла да и помириша дъха newsm78

# 76
  • Мнения: 46
Мамчета бях при Валентинчо и го наснимах пак,даже го има документиран как хърка  Laughing.Доста си е поревал докато му сменяли глюкозата и си спинкаше блаженно.Качил е 100 гр.и сега е 3500.Поне са му махнали абоката от главичката и са му сложили на крачето системата.И да се похваля-за 1 път събрах 20 кърма за 3 часа,дано малко по-малко се увеличи,че почти се отказах,но сега имам стимул за цедене.  Hug

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Инесита,не се притеснявай за дъха,ние също сме на дохранване с АМ и си има един специфичен дъх,който не е съвсем приятен ,ама това е от АМ.Относно дозата,моята мома също не винаги си изяжда всичко-нормално е,само дето после по-рано огладнява и това е.
Гея,аз също първо й давам да суче и после шише с АМ.Пробвах да давам едно АМ ,едно кърма,ама с помпата изцеждам не повече от 30,40 мл,а тя със сигурност си изсуква повече  Peace

# 78
  • Мнения: 1 134
Аз май нещо писах по нощите, но явно съм спяла, защото днес ми няма никъде постинга...  newsm78 Вероятно съм си го написала и съм изключила, без да го публикувам... Crazy

Та с две думи - наддал е 1270 за 20 дни, юнака. Педиатърката нито каза, че е много, нито да разреждам храненията - нищо. Така, че явно в първите месеци дръпват много бебчетата. Много се радвам, на фона на терзанията ми относно кърмата... Яна, благодаря!

Раде, радвам се, че нещата са по - добре при Валентинчо! Оправяй се и ти по - бързо и съвсем скоро всичко ще е зад гърба ви!

Желая ви спокойна нощ с повече сън!  Hug



# 79
  • Мнения: 143
Здравейте, ние от няколко дни имаме отново много колики и нямаше как да пиша -само ви чета, но днес имах просто ужасен ден и толкова много ми липсвахте.
Както Пис е написала - спестявате ми парите за психоаналитик Hug
И сега да се наоплача  - снощи вече не издържах след поредния ми опит за проспиване и станах,взех си завивките и отидох да спя в хола - ами то иначе моят няма да се сети да стане да гушне малко и той малката. И така като ги оставих два часа рев. После я приспивах 4 часа и спането ми в хола от 1 час ми излезе през носа Cry Добре...ама в хола нямаме парно и е по-студено...и какво...започна да ме тресе през нощта...сутринта ставам...супер зле ми....очите ми парят...гърлото ме боли...абе първи признаци на настинка...обадих се на свекито и до час имах лекарства и малко подкрепление...но...тъкмо си отиде жената на обяд...и ни спряха тока...звъня в ЧЕЗ...да ги питам защо на бележката ми пише друга дата за спиране на тока...на 22 март ..незнаели....ядосах се...(като се има предвид,че преди две седмици отидох в пощата да си го платя - и ми казаха,че е рано,защото си имало определени дати)..
АЙДЕ пак звъння на свекито,да идва...отидох аз да го платя в една каза на Изипей, която е горе-долу близко до нас...ок...излизам от там...навън вали доста...а аз естествено..без чадър..по анцунг...айде един бегом...прибрах се вир вода...и си мисля "Ако сутринта не бях болна,сега няма как да не съм"...
После бях на преглед най-сетне пустия контролен, но не при Ташков ,а при моя си доки. С влизането се премерих (аз така или иначе нямам кантар вкъщи и въобще не разбрах колко съм свалила)...и още 8 кг за сваляне...УЖАС...умрях си от мъка...е само аз излиза че съм свалила 6 кг в болницата (много малко,ама това е проста математика)..
Иначе - му се видяха малко остатъци от плацентата и ми обясни,че има два варианта на тяхното изчистване - да излезнат сами с първия ми мензис, или да ги кюртират (прозвуча ми много гадно),иначе белега е добре,матката се е прибрала. Цитонамаска не ми взе, защото кърмя и резултатите при това положение няма да са истински. Мога да правя упражнения вече и ми каза да наблегна на СЕКСА Joy Това да го чуя от него, дето цялата бременност ми забраняваше...
Незнам как е при вас, но при мен милото въобще не може да успокоява малката...незнам как не може да я укроти въобще..ей сега докато пиша е един рев, но и аз искам малко да почина #2gunfire
Исках още да пиша, но ще отида да я гушкам,че няма край това скимтене.
Целувки на всики мами и бебовци!

# 80
  • Мнения: 143
Забравих да ви питам - Раличка от два дни има обрив по бузите - първо беше много червен, едни ситни пъпчици и милото ги намаза с крем на Веледа за лици и те май станаха още повече. Вчера аз я намазах с крем за лице на Мустела и днес не са така червени, но на пипане кожата й е много грапава. Нашата докторка казва,че бебета си имат пъпчици да не се притеснявам, но това си е доста и как да й обясня newsm78 Някаква идея?
И за кърмата във фризера да попитам - днес като нямахме ток(някъде 6 часа),хладилника беше започнал да се размразява заедно с това и камерата - означава ли това,че и кармата се е размразила, и сега може ли да се ползва?

# 81
  • Мнения: 529
Ей ме и мен, записвам се, че не мога да изчета всичко.
И дя питам кога трябва да си поискаме  следващия болничен, изобщо не погленах онзи от болницата за колко дни е  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 5
GALL78 болничния от болницата е 42  поне на моя бяха толкова
 
Мишо е спокоен - като има колики се свива , но плаче тъпчем се с капки и разли1ни комбинации от капки

е от време на време прави номера да ни разиграва с татко му и понякога успява - абе бебоците с характери нищо че са едва на месец

и да ви се похваля Мишо стана батко имаме си още едно бебе брат му на моя мъж имат момиченце Радост е поне няма да ни е скучно ( и особено на свекърва ми с два бебешока )

целувки на всички бебечета.

# 83
  • Мнения: 234
dorabella , ние също имаме пъпки сега с момата а и с каката и имахме, и от нея знам че ако ги мажеш по бавно минават. затова мий ги само с водичка и попивай с кърпа, не търкай когато подсушаваш Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 66
добро утро, днес да ви се похваля - спа от 23 до 5:30 Направо супер Simple Smile Но беше акнала съсем малко... явно през нощта не глад а смрад я буди  newsm78
Сега съм я нахранила и я гушкам, а тя нещо си сънува и се смее Simple Smile Въобще денят започва супер, да видим как ще продължи
dorabella, за тоя обрив педито ни каза че било от наши дрехи дето се е допирала, но в нейния случай беше от крем. Вие с какво си перете дрехите? що не пробвате по-мек прах и/или омекотител?
GALL, аз исках последния болничен от педито, но било рано - да минат дните... на 40-я ден сме за ваксина, дано тогава да могат да ми го издадат, че не ми се разкарва
исках друго да пиша, но забравих....
Само да вдъхна кураж на Радето  Hug и ви оставям до по-късно   bouquet

# 85
  • Мнения: 15
Доблютро и от мен!

Въобще не остава време да пища. Сега се кърмим и с 1 ръка си пиша. То малкия като е спокоен аз гледам нещо да свърша из къщи или най-малко поне очите и зъбите да си измиял

На нас вчера ни биха първата ваксина. Държахме се мъжки. Аз също бйх на док вчера и резултата е: СЕКС - МОЖЕ! Laughing, УПРАЖННЕНИЯ - СЪЩО.

Аз също смятам да слагаме пентаксим.
И ние си имаме пъпчици по лицето но от нищо не минаван. От влеме на време позавяхват и после пак стават червени.

Айде чао ще се мъчим да поспим още малко.

А и вече и ние си имаме снимчици в албумчето.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 08:08 от bibi_iv

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Добро утро и от мен!
Биби, и нашите пъпки са така. Докторката от Вела ми каза да не ги третирам с нищо повече, нямало смисъл, щели да минат от самосебеси. Същата докторка ми препоръча да минем на Себа мед или Мустела понеже кожата му е много суха. Напазарувахме наново мазила, леле тоя мъж по-скъпа козметика от мен ще ползва   ooooh!
Аз също бях вчера на доктор, всичко изглежда наред. Бях шита с конци които се разграждат от самосебе си, останало е само едно малко възелче, след месец ще се видим с доктора да провери дали е паднало и то, ако не той ще го махне. И аз имам разрешение за спор, но смятам да започна след още 10 дни.
Килограмите - за бременността качих около 20, до момента ми остава да сваля още 10 Cry Заради кърменето изобщо не правя опити да огранича храната. За сега ще пробвам със спорт, ако не става ще си ходя дебела поне до лятото.
Говорите за коктейли с АМ, не зная какво точно имате предвид но ако смесвате кърма с АМ това може да е причина за поява на запек. Също имайте предвид, че като се приготвя АМ първо трябва да се сложи определеното количество водичка в шишето и после да се добави самото АМ. Ако правете обратното /първо млякото, после допълвате водичка до означението/ се получава по-гъста консистенция, което също е предпоставка за запек.
Ce Dim, аз живея до Полиграфията, моята голяма дъщеря е на 3 г. и 3 м., твоето детенце май е по-мъничко?
Поздрави и приятен ден от мен!

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 08:23 от Linkata

# 87
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен!
Вчера беше един ужааааасен ден - нямаше такова реване, сумтене, сгъване и т.н Като го нахраних вечерта реших, че всичко е свършило, но уви - той събра сили за нова серия. Вече наистина си мисля, че ще ни изгонят от блока - който не беше разбрал, че имаме бебе, вече разбра и то как!
Ние също имаме пъпки - първо беше бебешко акне, а сега са такива ситнички, които ту се поскриват, ту пак избиват, но такива имаме и по ръчичките, около вратлето и по гърдичките. Педито каза, че е от прегряване, ама аз хич не го навличам, вкъщи държим температура 19-20градуса. Кое му е прегряването, не знам.
Някой има ли представа дали може да се спортува вече, ама имам предвид активен спорт/тичане/ или е още рано - дали би навредило на кърмата, т.е да намалее. Иначе и аз не мисля да ограничавам храната, щот нали и за малчо трябва да има!
Краси много започна да повръща, повече необработена кърма, но изкарва и пресечено. Леко почвам да се притеснявам, но гледам да не се паникьосвам!
Слънчев ден!

# 88
  • Мнения: 238
Добро утро!
Хайде една калорична закуска от мен за кърмещите мамчета, а и не само за тях - всички имат нужда от повече енергия покрай бебоците Mr. Green


Днес се чувствам като парцал, толкова уморена не съм била от първите дни в къщи след раждането  Tired А малката си пищи нещо на спалнята и иска да си играем, а мама е гладна, но ще се задоволи с картинката по-горе, май  Confused

И ние сме с пъпки, едни такива ситни, почти не се виждат, но като пипнеш е едно такова грапаво. Започнаха от лицето, сега там се поизчистиха, но вече има по раменцата, гърдичките и встрани от коремчето........ не знам от какво са?! newsm78 Педито ни каза да ги мажем с Мустела, а друго каза, че е алергия и ни даде 2 крема - единия за 5 дни да го мажем, а другия след това, но нямало да минат бързо ...... Та с какво ли не съм мазала, но ще стане вече месец откакто си ги влачим пустите пъпки ...... от 3 дни я къпя с отвара от лайка и май има някакъв ефект, но кога ще изчезне всичко .......... А не мисля, че е от прегряване. температурата е около 20 градуса, като през деня не пускам парно, а само вечер за къпането.

Айде бебона се размърка, че не й обръщам внимание ..... до после.... Hug 

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Дубрютру и от мен  Hug
Малката още спинка,а пък мама стана и закусва ,ммммм какво блаженство ,да ми завиди човек  Mr. Green
Брей ,дано днес е хубаво времето и да излезем на вън  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт