Ползата от учебниците

  • 2 702
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 934
И как по-точно предлагаш да се учи без учебници?
От първи клас с лаптопи и сърфиращи из интернет ли?  ooooh!
В училището на сина ми няма учебници - за началното училище поне съм сигурна, после не знам. Английска система.
Учителите ползват най-различни ресурси от интернет, и принтират материали за каквото трябва. Но пък децата не си учат уроците в къщи, а в училище. В къщи само пишат домашни, които им се дават принтирани на лист. А, и различни книги от библиотеката носят да четат вкъщи, всеки ден. Иначе дори тетрадките им стоят в училище. Не се оплаквам! Mr. Green

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Човекът и обществото - 3 клас Просвета - автори Мария Радева, Мария Манева .........

............. Големият родолюбец и смел водач Васил Левски от Карлово, наречен Апостол на свободата, създал комитети за подготовка на общо въстание. В тях влизали достойни хора: свещеници, учители, занаятчии. Левски вярвал, че в свободна България всички ще бъдат равноправни. Полицията заловила Апостола. Съдат го осъдил на смърт. Присъдата била изпълнена в покрайнините на София.


Априлско въстание. През 1876 година смели младежи, наречени от народа апостоли, подготвили въстание. То пламнало през април в Копривщица и Панагюрище и околните села. Войводата Георги Бенковски повел $Хвърковатата чета$ от село на село, зовейки на бунт. Въстанали селища в Родопите, Габровско и Търновско. Краят на въстанието настъпил бързо. Били избити хиляди невинни жени и деца, изгорени селата. В Румъния Христо Ботев потготвил чета. Тя слязла на брега при Козлодуй, но по пътя към Врачанския Балкан била разбита. Загинал и войводата.     всичко от стр 66

# 32
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Прозорците ни гледат към двора и към класните стаи на гимназия по финанси.Виждаме как идват на училище учениците-с дамски чанти(хубаво,че излезе модата на по-големите чанти).Една от чистачките там е от нашия вход-тя разказва,че учениците си оставят тетрадките при нея.Излиза,че никой не иска да разхожда напред-назад раници и чанти,пълни с хартия.

# 33
  • Мнения: 4 585
Билингви - наистина ли има такава дума?

# 34
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Да,има.Това е,когато човек е с майчин език,който е различен от официалния в дадена страна.Например в България-турски,цигански(или ромски,не знам),арменски и т.н.
Когато българи отидат на гурбет в друга страна,те се превръщат в билингви по отношение на официалния им език. Peace

# 35
Учебниците стават все по скъпи и с все по лошо качество. Пълни са с правописни и технически грешки. Крайно време е някой да започне да  следи какво се отпечатва.

# 36
Авторите на учебници все си мисля, че дори не са влизали в българско училище, да не говорим да са преподали един урок на ученици в класа, за който са ги писали. Иначе нямаше да са написани като за научна мотография. Защо ли си мислят, че колкото е по-сложно написан един учебник, толкова авторите са по-компетентни. Може и това да е така, но едно е да си добър учен, а съвсем друго-добър учител.

# 37
  • Мнения: 284
Понеже някъде вече се прокрадна едно подозрение към издателствата на учебници, искам да дам конкретен пример.

Зълва ми преди месец трябваше да купи учебника по история за 6 клас, защото племеникът ми си го загубил.

На площад "Славейков" й казали, че струва 20 лева. Тя се изумила и тогава продавачът й обяснил, че миналата година, когато същият учебник не е бил безплатен за учениците, а се е купувал от родителите, е струвал 13 лв. И двете цени са с ДДС.

Като знаем, че и при 13 лв. издателството е било на печалба, представете си каква му е печалбата от 20 лв. при това директни поръчки от училищата или регионалните инспекторати - тоест без посредничеството и комисионни за борси и книжари!

Примерът е с учебник на "Анубис".

Общи условия

Активация на акаунт