Отговори
# 30
  • Мнения: 1 190
Хайде стига бамбини Wink

Я кажете в Германия правите ли таквоз чудо пролетно почистване newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes

# 31
  • Мнения: 1 242
мато, брутална съм била. Садист, казваш. А ти какво? От ЗАЮ на ЗЯУ, че на по-висок. Mr. Green

За берлинчанки пък не знам какво да кажа. Ни срещи, ни ЗЯУ. Ако пък ли има срещи, то не са с мен. Срамота! Дайте да се организираме. Че тези от Байерн ни водят, па макар и да са дълбока провинция. Mr. Green
Даже към Лиската ще отправя телефонно запитване ако се наемете.

Уау, Тоничка, то не бе емотикон, не бе чудо Laughing
Правя, га съм на диета. Шоколадова. Поне 200 от милион и 200 калории да изгоря. Ама три дена, не повече. Детоксинизация на къщата му викам. Laughing

# 32
  • Мнения: 508
Олеееееееее наистина под вола, теле.., не дейте така де. 3аради такива глупости някой спира да пише, а тук сме се събрали да си помагаме, кой, какво 3нае и т.н.
Ужасите са както в Германия, така и тук. Случилото се е много трагично Cry

Мами, а3 имам питанка?
Моят баща малко се пора3боля и нещо не откриват в бг, какво му е, та искам да го прегледа моя дом лекар тук. Та, поради това искам да ви питам, каква 3астраховка трябва си направи в бг, 3а да не плащаме много 3а медицинските услуги. Какво се е променило откакто бг е в ес?

# 33
  • Мнения: 1 190
Мамунка, разсмя ме с глас - включвай се по-често Hug

# 34
  • Мнения: 7 605
Перле, zастраховката е само zа спеШни слу4аи, т.е. като си в 4ужбина и се раzболяваШ там. Не покриват ваШслу4ай, т.е. когато се ходи в 4ужбина със цел консултация/ле4ение. Трябва да си плаЩате.

# 35
  • Мнения: 1 242
Перле, доколкото ми е известно, кажи-речи, нищо не се е променило. Ако е пенсионер може да си извади международна здравна карта, която обаче покрива само акутни и спешни случаи.
Разбира се, най-добре е да се попита на място Здравната каса в България. За по-голяма сигурност, бих се обадила и в тукашната ви здравна каса.

П.С Много съм бавна, ама и аз да си кажа. Mr. Green

Тоничка, мога да се включвам по-често, ама тогава пък малката трябва да е на диета. Laughing

Казах ли ви, че се опитах да ú дам спанак. Детето изплези езиче, глътна коремче и само дето не повърна. За да затвърдим упражнението, повторих. Пак така. Майка-садист. Mr. Green
Баткото така ми се потресе от попарка. Родата ме оплю навремето, че не съм му давала била дотогава. Ха, на ви.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 13:31 от Мамунката

# 36
  • Мнения: 1 190
Искам да ви кача, един файл от типа "слайдшоу", обаче как  newsm78

# 37
  • Мнения: 150
Здравейте момичета. Извинявам се, че така нахълтвам, но имам въпрос към вас. Предстои ми амниоцентеза в 14-та седмица, а чета навсякъде, че в България се прави след 16-та, преди това било много опасно. Лекарката ми казва, че нямало такова нещо, но меко казано се притеснявам. Според нея всичко зависело от количеството на околоплодните води и от специалиста. Някоя от вас правила ли е амниоцентеза, няма значение в коя част на Германия, стига да е в Германия. Ако има такива, можете ли да ми кажете в коя седмица сте я правили и като цяло как е протекла. Благодаря предварително и лек ден.   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 242
Искам да ви кача, един файл от типа "слайдшоу", обаче как  newsm78
Като го качиш в нета и му копираш адреса както обикновено.

mnbvcx, на една колежка ú правиха в 14 седмица. Роди си здраво и пухкаво бебче. При амниоцентеза специалистът е винаги от огромно значение. Успех!

Отивам да ручкам, аз съм мъжко момиче.
Все се каня да ви питам, как не ви е съвестно да гладувате по време на началото на Голямата криза? Резерви, запаси? Вземете пример от бабите меци и други животни. Ще се затриете, ей!

# 39
  • Мнения: 1 334
Перле, имаш 2 варианта. В Бг вадят една международна здравна карта която както са написали и другите поема само спешни случаи. Много зависи и от лекаря, може да го напишат случая спешен и после да вземат парите от бг здравна каса.
Друг вариант е да се обадиш в твоята каса тука и да кажеш че баща ти седи 6 месеца в година при теб, и ако може да ти предложат вариант за мед. застраховане. Принципно месечната вноска е между 120 и 150 евро. Пак е по-евтино отколкото  като частни пациенти.

Много зависи за какво става въпрос и дали е обикновен преглед, или се налага лечение.



# 40
  • UK
  • Мнения: 3 959
Здрасти ви.

Не обичам заешко, горчи ми. Пилешко също, защото е безвкусно. Телешко - защото има странен вкус, агнешкото също. Но, както се пее в една въз глуповата песен "Свинското обичам, след прасето тичам...".

# 41
  • Мнения: 1 242
МГМ, аз знам още една по-култова:
"Прасета, прасета, всичките прасета на мезета."

Перла, още нещо се сетих.
Може да му издадат и здравна карта, покриваща и превантивни прегледи в чужбина, трябва обаче да се откаже от здравно-осигурителните си права в България за една година. Това си заслужава само при наистина едногодишен престой тук, ми се чини.

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 660
Мато, аз съм пас за зоо-то, поне за сега. Колата ми е още куца, а не знам как бих се организирала с двете торпеда без логистична подкрепа Crossing Arms Иначе ми се е стегнала душата вече и неам нерви, искам да изляза и аз повънка Tired Бтв: дават го до края на седмицата валежно, така че не става за такива разходки Confused
Мамун, кефиш Laughing Подреди ли къщата?

# 43
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мамун, тя е същата песен, само че припева. Wink

# 44
  • Мнения: 1 242
Блях, МГМ, изоставам в музикалното си развитие, види се. Скоро ще си дойдем из Булгаристан, та мисля да възстановя пропуснатото. Mr. Green


Тц. Липсват ми мебелите за бани, мебелите за кабинета, пердета и щори на повечето прозорци. Не стигаме до консенсус. Има още и бояджийска работа по един парапет. Но липсва плурализъм и политическа толерантност. При това положение, мисля да наруша напълно демократичността и да взема диктаторско еднолично решение. Единственото, което ми трябва е времето и силата на мъжкия пролетариат.
Той предпочита първо тезгяха в гаража да си направи. Mr. Green

П.С. Една съседка ми рече, че съм еснаф и сноб, щом искам да имам пердета. Ей на, отсреща уж млади хора живеели, а имали пердета - човек нищо не можел да види вътре. Mr. Green
Рекох ú, че ази идвам от друга култура и не ща разни воайори да ме наблюдават. И мойта скромна прелест, и децата. Мъжлето пък изобще да не ми го киризят! Mr. Green

Апропо, знаете ли, че воайорите си имали организация? ooooh!

Я кажи, Мила как е? И успя ли да се пребориш за кръвната картина?

Общи условия

Активация на акаунт