шофьорът на Хер бебе пуши в колата

  • 5 831
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 095
Шофьорите на Ози също пушат в колите, затова след пробните дни отказах да храня детето си с храна, която не е приготвена от мен.

 ShockedУчудвам се за колко майки това явление е нещо приемливо.  ShockedПърво има хигиенни норми за приготвяне и съхранение на храна за деца. Второ нито бурканчетата на Хер бебе, нито контейнерите на Ози са херметически затворени и с пушенето си шофьора вкарва в храната над 2000 вида отровни вещества.

Аз също съм пушач, но не пуша в къщи, не пуша в близост до деца /не само моето/ и не ми е хрумнало да опушвам храната на детето. Смятам, че благодарение на ширещата се тук "толерантност" към подобни неща детските кухни и много други услуги са на тоя хал- хората няма нужда да се стараят повече, след като и така става.

# 31
  • Мнения: 1 251
Е при мен се е случвало шофьора да идва със запалена цигара на вратата и да ми подава храната и да ми дъха цигари в мен и детето!  Whistling Но пък при нас всеки месец сменят шофьорите и не мога да им хвана спатиите вече!

ПС за Пловдивска кухня става въпрос

# 32
  • Мнения: 3 830
Трябва да се спазват правилата, а когато това не се случва, трябва да се съобщи. Peace

# 33
  • Мнения: 31 159
Живеем в много замърсен свят и едва ли пушенето на шофьора в колата би навредило много на някого. Peace

# 34
  • Мнения: 6 713
Според мен е неприятно да усетиш миризма на цигари, когато става дума за бебешка и детска храна, независимо пликче ли е, чанта ли е, каквото и да е вмирисаното. Аз лично бих се подразнила, защото съм непушач и миризмата на цигари ме побърква. Sick

# 35
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Здравейте мами,
От около две седмици забелязвам, че пликчето, в което ми носят храната от Хер бебе е вмирисано на цигари. По принцип много съм доволна от кухнята, но смятам, че това е недопустимо. Говорих с някаква жена, на телефона от сайта и тя каза, че им било забранено да пушат в колите и че ще направи забележка на шофьора. Като гледам, няма особен резултат. Искам да ви попитам някой друг забелязал ли е нещо подобно и дали нещо е правил по въпроса. Аз като краен вариант ще сменя кухнята, но си мисля, че може би има някакви начини нещо да се промени.

Явно един форум ти е малко, та затова си решила да пуснеш темата в няколко. Какво се втелясваш толкова на миризмата на пликчето не мога да разбера. Да не би като си купуваш нещо от магазина опаковката да е стерилна или яйцата не са насрани? Ако имаш притеснения чак толкова спри да взимаш от там и готви сама, така ще си спокойна.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 095
Готвя сама на сина си, разбира се. Ясно е, че няма друга гаранция, но аз имам такава възможност, защото не работя в момента и си гледам детето в къщи.  Има много майки, които ходят на работа, децата не са приети в ясли и са с детегледачка или баба, която едва ли ще се навие и да готви.  Какъвто и да е случая, заради който се ползва детска кухня, след като съществува такава трябва да има гаранция за храната поне за деца. Много от частните ясли и градини също хранят децата с храна от тези кухни, защото нямат право на своя. Все пак, 21-ви век в цивилизована държава трябва да се спазват някои правила ... поне, когато става въпрос за деца, нали така. Wink А и е нормално при същите условия (21-ви век в цивилизована държава )да има някаква солидарност между майките, а не ирония и обиди. Моето дете не ходи на ясла, но това не ми пречи да се възмутя и да направя нещо, ако е във възможностите ми, когато малтретират деца в тези заведения или застрашават здравето им. Peace

# 37
  • Мнения: 74
И аз вземам от хер ,но до сега не съм имала такъв проблем. Hug

# 38
  • Мнения: 4 017
Шофьорите на Ози също пушат в колите, затова след пробните дни отказах да храня детето си с храна, която не е приготвена от мен.

 ShockedУчудвам се за колко майки това явление е нещо приемливо.  ShockedПърво има хигиенни норми за приготвяне и съхранение на храна за деца. Второ нито бурканчетата на Хер бебе, нито контейнерите на Ози са херметически затворени и с пушенето си шофьора вкарва в храната над 2000 вида отровни вещества.


Честно казано и аз не мога да разбера мнения от рода на "ако не е пушенето, то ще е нещо друго". Още в темата ти, само за снимка, видях че почти никой не се възмути, както и в тази тема също.  newsm78  newsm78  newsm78



# 39
  • Мнения: X
И на мен от "Ози" са ми носили леко опушена храна  Mr. Green, че даже май и за единствения път, в който поръчах от "мама Люси" пак шофьора на таксито беше пушил. Не ми е приятно, но не мисля, че трябва да се разправям. Други са важните неща за мен, когато ползвам кухня, а и взимах временно, докато ни дойде реда за държавната.
Обаче едно нещо е истина. И аз съм бивша пушачка - 8г., и мен ме дразнеха нешушачите, особено бившите такива. Но сега миризмата на цигари ми е ужасно противна, става ми лошо, дори само по улицата да ми замирише, ако щете вярвайте, не преувеличавам.  Sick

# 40
  • Мнения: 472
Какво значи, че не е драматично?! Аз просто се чудя, как може да го приемаш? Не само, че не нормално, това е недопустимо. Пушел си човека в колата, пликчетата смърдят, голяма работа. Е, може някои майки-пушачки, които си пушат да смятат, че това е нищо работа. Но аз не мисля така!

Е сега какво ще скачаме върху майките пушачки ли...?Еми аз пуша,но никога пред детето си Naughty Но ако забележа нещо такова и знам,че не е редно бих се оплакала.Все пак се плаща за дадената услуга и трябва да се изисква,аз не съм привърженик на частната детска кухня,ако някой си мисли,че там нещата са по добре отколкото в държавната ,ама много сте се излъгали  Whistling Имам познати 2 жени една работи,няма да казвам в коя частна,другата в държавна ....е нещата са АБСОЛЮТНО ЕДНИ И СЪЩИ !Ами това е от мен,даже в частните нещата ....са и по-зле  Shocked Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт